Yeni Doğan Bebeklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Yeni Doğan Bebeklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Yeni doğmuş minicik bebeklerde severken bile korkarak bazen nasıl bakacağımıza dair bir fikrimiz olmaya biliyor yeni anne olanlar anneliğin verdiği heyecandan dolayı yanlışlıklar yapabiliyor ne yapması gerektiğini unutabiliyor. Aslından bebek bakımı hem eğlenceli hem de bir o kadar kolay sadece bazı ayrıntılara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Bebeklerden yatış pozisyonuna uyku düzenine alt temizliğine göbek bağı temizliklerine giyim konusuna banyo konusuna ve gaz problemine dikkat edilmelidir

Yatış pozisyonu

Bebeklerde yüzükoyun yatırmalarda ani ölümler ve sırt üstü yatmalarında tükürüğün boğaza kaçması ya da kusmasıyla boğulma ihtimali oldukça yüksektir bunun için bebeklerinizi yan yatırmanız gerekir.

Uyku Düzenleri

Yeni doğmuş bebeklerde uyku düzeni olmamaktadır gece ile gündüzün farkını ayırt edemeyen bebeklerinizi sabahları sesli ortamda güneş alabilen odalarda konuşarak yatırmalı akşamları ise sessiz ortamda hafif bir ışık ile uyutmalısınız bu şekilde bebeğiniz zamanla gündüz ve geceyi ayır etmeye başlayacaktır ve rahat bir uykusu olacaktır.

Alt temizliği

Bebeklerin ciltleri çok hassas oldukları için kullandığımız ıslak mendile bebek pudralarına ve bebek bezlerine çok dikkat etmeliyiz. Bebeğimizin altını en az üç saatte bir kontrol etmemiz gerekmektedir. Altını ıslak ve kakalı asla bırakmamalıyız eyer bırakırsak pişik gibi bir takım sorunlarla karşılaşabiliriz.

Göbek bağı temizliği

Göbek bağı doğum sırasında uygun bir şekilde kesilmektedir ve bir süre sonra göbek bağı düşer düşme süresi ortalama 3 veya 15 gün arasında değişmektedir. Göbek bağı çok temiz tutulmalıdır yoksa enfeksiyon kapabilir kaka ve çiş asla dememelidir

Giyim

Bebekler mevsimine göre giydirmek gerekmektedir yeni doğan bebekler ilk zamanlar dış dünyaya alışana kadar biraz daha fazla üşümektedir patikler eldivenler ve şapka giydirmek gerekir bir müddetten sonra yavaş yavaş giyimlerinde değişiklik yapıp hafiflete biliriz.

Banyo

Bebekleri banyo yaptırırken çok sıcak ve çok soğuk olmamalıdır ılık olmalı ve banyonun ısısı ise 26 derece olmalıdır özel bebek şampuanları kullanmak gerekli teninde bir takım sorunlar yaratmaması için bebeğinizin başı dışta kalacak şekilde vücuduna su dökülmeli yumuşak bir tülbent veya lif yardımı ile yavaş yavaş yıkanmalıdır.

Gaz problemi

Yeni doğmuş bebeklerde gaz sorunu oldukça fazla görülmektedir anne adayları yedikleri şeylere dikkat etmeleri gerekmektedir bebeklerde ise bisiklet çevirir gibi hareketler yapmalı sırtını ovalayarak gazını çıkarmada yardımcı olunmalıdır.

Hem yorucu hem de bir o kadar zevkli olan annelik te bir takım şeylere dikkat ederek rahatlıkla bebeğinize bakabilir onu doğru bir şekilde yenidünyalarına alıştırabilirsiniz.

 

Yeni Doğan Bebeklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler?
Yeni Doğan Bebeklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.