Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Yaz aylarında deniz, havuz ve güneşten kaynaklanan sebeplerle cilt kuruma yaşar. Kuruyan ve dökülen ciltte lekelenmeler de meydana gelebilir. Bu yüzden cilt için özel bir bakım uygulanması gereklidir.

Yaz Aylarında Cilde Nasıl Bakım Yapılır?

1-) Sıcaklık ve diğer etkenlerden yazın cilt daha fazla kurur. Kuruyan cilt ise, nem ve bakıma ihtiyaç duyar. Bu nemi karşılamak adına sürekli krem kullanan bayanlar, yanlış krem tercih ettikleri zaman bu sefer daha farklı problemler ortaya çıkabilir. Klasikleşmiş ve doğru olmayan yöntemler ile cilt canlandırılmaya çalışılmamalıdır. Cilt bakımı için yaz günlerinde mutlaka haftada birkaç kez nem maskesi yapılması gerekir. Uygulanan nem maskesi ile, ciltte bulunan ölü deriler ve yağlar ciltten uzaklaştırılarak, cildin temizlenmesi sağlanır. Bu maske kısa aralıklar ile yapılmalıdır. Bu sayede çok kısa sürede iyi bir sonuca varılabilir.

2-) Yazın cilt bakımı yaparken, cildine sürekli bir şeyler sürmek istemeyen bayanlar, yaz meyvelerinden faydalanabilir. Devamlı tüketilen sağlıklı yaz meyveleri, su ile birlikte cildin temizlenip, yenilenmesine yardımcı olur. Yine de faydayı meyve kabuklarında bulacağına inanan bayanlar, tükettikleri meyvelerin kabukları ile yüzlerine şaşırtıcı maskeler yaparak, güzelleşmeyi sağlayabilirler. Domates ve salatalık kabukları, şeftali kabukları ve kiviler, yüz maskesi için kolaylıkla tercih edilebilir.

3-) Yaz için cilt bakımı yapılmadan önce de cildi sıcaktan ve diğer dış etkenlerden mutlaka korumak gerekir. Bu sebep ile için güneş altına çıkmadan önce doğru faktörlerde kullanılacak güneş kremleri, şapka ve gözlükler, koruyucu önlemlerden olacaktır. Şapkalar, önü kasketli tarzda seçilirse yüz bölgesine daha az güneş ışığı gelmesi sağlanabilir. Mevsimlerin değişmesine kısa sürede ayak uyduramayan ciltlerin deforme olmaması için, öğle vaktinde dışarı çıkılmaması önerilmektedir.

cilt-bakimi-620x350

Güneşin Cilde Etkisinden Nasıl Uzak Durulur?

Yazın yapılan tatil programları çoğu bireylerde olumsuzluklar ile sonuçlanabiliyor. Çünkü yapılan planlar içerisinde güneşle kurulacak ilişki dikkate alınmıyor. Yaşam için sayısız faydası bulunan güneşin zararları asla unutulmamalıdır. Çünkü yaz döneminde güneş ile doğrudan temas kuran kişilerde cilt bozuklukları meydana geliyor. Cildi erken yaşlandıran, cildi buruşturan, ciltte lekeler meydana getiren ve cildi kurutan güneşin zararlı ışınları, bu süreç önlemsiz devam ettikçe, deri kanserini de beraberinde getiriyor. Bu noktada, güneş ile doğrudan kurulan temasın kesilmesi gerekmektedir. Cilt için kullanılacak olan arındırıcı maskeler, ölü derileri soyan maskeler ve cilt temizleyici diğer ürünler, yaz ayları boyunca cildin canlı ve sağlıklı kalmasını destekleyecektir.

Güneş ışıkları koyu renk kıyafetlere karşı çok daha fazla duyarlıdır. Koyu renkleri güneşten gelen ışınları emer ve cilde daha çok sıcaklık verir. Bu sebeple sıcaklığın fazla olduğu yaz aylarında oldukça açık renkli giyim ürünlerinin tercih edilmesi gerekiyor. Kullanılacak güneş koruyucu kremlerin, cilde sürülen nemlendiriciden sonra, cilde uygulanacak makyajdan önce kullanılması gerekir. Bu sayede daha etkili bir koruma sağlanmış olacaktır. Geri dönüşsüz zararlara uğramamak için, yaz aylarında tavsiye edilen tüm koruyucu yöntemlere uyulması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Şirin Bebek Kıyafetleri başlıklı makalemizde Elbise Modası, en güzel Şirin Bebek Kıyafetleri ve Şirin Bebek Kıyafetleri 2016, Şirin Bebek Kıyafetleri modelleri, Şirin Bebek Kıyafetleri fiyatları ve Şirin Bebek Kıyafetleri örnekleri ve 2016 Şirin Bebek Kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,
Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.