Topuklu Ayakkabı Giymenin Zararları Nelerdir?

Topuklu Ayakkabı Giymenin Zararları Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Topuklu Ayakkabı Giymenin Zararları Nelerdir?

Topuklu ayakkabı bayanların vazgeçilmezleri arasında birinci sıradadır. Günlük hayatta özel davetlerde oldukça sık giyilmektedir. Hem duruşu bakımından hem zer afetin den dolayı zevkle giydiğimiz topuklu ayakkabılar bazı zamanlarda zararlı olabilmektedir. Bu gibi durumlar ise çok uzun süre topuklu ayakkabılar üzerinde durmak tan kaynaklanır.

Örneğin = tırnak problemleri, vücut dengesinin değişmesi, kallus ve nasıl oluşumu, çekik parmak, bel ağrısı, diz ağrısı gibi daha birçok ağrılar verebilmektedir vücudumuza

  • Tırnak problemleri yüksek topuklu ayakkabıları giymekten ayağın öne doğru kayması sonuç, ayak parmakları ayakkabının uçuna doğru itildiğinden tırnaklarda şekil bozukluğu tırnak batması gibi problemlerle karşılaşabiliriz.
  • Vücut dengesinde değişiklik Dar ve yüksek topuklu ayakkabılar vücudumuzun şeklini bozabilmektedir. Vücudun genel biyomekaniğinin bozulması sonucu bacaklar ve omurgada aşınma ve şekil bozuklukları oluşmaktadır bunların yanı sıra yürüyüşümüzü de etkilemektedir.
  • Kallus ve nasıl oluşumu ayakkabı ile ayağınız arasında sürtünme sonucu derinini sertleşip kalınlaşmasıyla kallus yâda nasır oluşmaktadır. Yüksek topuklu ayakkabı giymekle ayağın öne doğru kaymasından veya dar ayakkabının belli noktalara basınç uygulamasından dolayı oluşmaktadır.
  • Çekik parmak parmaklarımızın ayakkabının ucuna itilmesinden dolayı parmaklarımızda biçimsiz olarak kıvrılır ve parmağın orta eklemi bükülerek oluşan deformede ayakkabının üst kısmına baskı sonucu ağrıya neden olur.
  • Bel ağrısı vücudun ağırlık merkezini öne kayması belde kavis artışına neden olur bu da belde kasların aşırı gerginlik ve ağrı yapar

Bu nedenlerden dolayı topuklu ayakkabılar ne kadar vaz geçilmez olsalar bile uzun süreli ayakta dolaşmayıp arada bir ayaklarınızı dinlendirmek yukardaki nedenlerin geç olmasında faydalı olmaktadır.

Topuklu Ayakkabı Giymenin Zararları Nelerdir?
Topuklu Ayakkabı Giymenin Zararları Nelerdir?

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.