Su Çiçeği Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Su Çiçeği Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Su Çiçeği Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Daha çok çocukluk çağında geçirilen bulaşıcı bir hastalıktır. Hastalık uçuk mikrobuna benzeyen bir virüs olup aşı yoluyla korunulması mümkündür. En yaygın ve çabuk bulaşan su çiçeği, tükürük damlalarıyla solunum yolları tarafından alınıp vücutta üremeye başlar. Kaşıntılı ve içi sıvı dolu kabarcıklar mikrop alındıktan 14 ile 21 gün sonra çıkmaya başlar. Ateşle seyreden bir hastalıktır. Genellikle bir hafta sonra kabuklanmaya daha sonrada dökülmeye başlar. Dökülen kabuğun altında beyaz iz kalır ve bu iz zamanla kaybolur. Kaşıntılı bir hastalık olduğu için eğer kaşırsanız tahriş olan bölgede iz bırakabilir.

Su çiçeği çoğu hastada hafif seyretsede bazı durumlarda yutak, soluk borusu, böbrek üstü bezlerinde de görülebilir. 10 gün boyunca devam eden hastalık çocuklarda kusma, ishal veya zatürre gibi durumlara yol açabilir. Bu sebeple belirtiler görüldüğünde doktora başvurmak en doğru seçim olur.

su-cicegi-asim-var-4350138_7654_oNormal seyreden su çiçeğinde belli bir tedavi uygulanmaz sadece hastanın şikayetlerini azaltabilmek için krem ve ilaçlar verilebilir. Hastanın çamaşırları ve yatağı her gün değiştirilmelidir. Tırnak temizliğide mutlaka yapılmalıdır.

Çok nadirde olsa yetişkinlerde su çiçeği olabilir. Yetişkinler su çiçeği hastalığını daha ağır şekilde geçirirler. Zararlı alışkanlıkları olan hastalarda zatürreye kadar ilerleyebilir.

Su çiçeğini önlemenin tek yolu aşıdır. Genellikle su çiçeği sadece 1 kez geçirilir. Alınabilecek basit önlemler ise şunlardır ;

Su çiçeği olan hastalarla bir arada uzun süre kalınmamalı, etrafındaki eşyalara dokunulmamalıdır. Böyle bir durum olduysa eller bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Su çiçeği en çok kış ve ilk baharın başlangıcında görülür.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.