Sarılık Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Sarılık Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Sarılık Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Halk arasında sarılık olarak bilinir ancak sarılık bir hastalık değil, hastalık belirtisidir.

Sarılık nedenleri 3e ayrılır.

1. Alyuvarların yıkılması sonucu safranın kana karışması ile deri ve dokuların sarı renk almasıdır. Yeni doğan çocuklarda gözlenen sarılık buna örnek verilebilir.

2. Safra kesesinde oluşan taşlar, safra kanallarını tıkar ve safranın bağırsağa gitmesini engeller. Böylece safra kan dolaşımına karışır.

3. Hepatik sarılık denilen hastalık virüsleri sebebiyle karaciğerin iltihaplanmasıdır. Karaciğer hücreleri şişer ve tıkanır. Hastalık ilerledikçe dışkı rengi açılır, idrar ise oldukça koyu renklidir.

bebeklerde-sarilik-nasil-gecerSarılıktan Korunma Yolları

Safra taşlarının ameliyatla alınması ve beslenme önerileri yerine getirilirse istirahatla birlikte sarılık önlenebilir.

Yorumlar:,

  • Sarılık sinsi bir hastalık. Biraz zayıf düşmeye gör. Gelir bulur seni. Renginiz biraz sarardımı mutlaka bir doktora görünün. Tehlikeli ve ölümcül bir hastalıktır.
  • Sarılığa genelde yeni doğan bebeklerde rastlanıyor. Hastanede sarılık olmuş çok sayıda bebek gördüm. Anne virüs taşıyorsa yeni doğan bebeğinin de sarılık olduğunu söylüyorlar.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.