Rus Takvimi İle Cinsiyet Belirleme

Rus Takvimi İle Cinsiyet Belirleme

anne adaylarının hamilelik kesinleşti mi? işte sizi daha büyük bir heyecan kaplıyor: Bebeğim erkek mi kız mı? sorusu  bir çok anne adayının rüyalarını süslüyor. Herkes tarafından möerak edilen bir konu haline gelen cinsiyet öğrenme konusunda Ruslar Bu konuya güzel bir açıklık getirerek işin koylayını öğrenmişler. Bizde bu olayı daha daha kolay haline gelerek aşağıda güzel bir form hazırladıkç. Bu form sayesinde kendi doğum tarihinizi ve eşinizin doğum tarihini girdikten sonra bir de adet tarihinizi yazdınız mı yüzde 80 olasılıkla bebeğinizin cinsiyetini öğrenmiş oluyorsunuz… Eeee daha ne bekliyorsunuz….

1950’li yıllarda keşfedilen ultrason teknolojisi sayesinde hem bebeğin sağlık durumu, hem cinsiyeti hem de boyutu gibi önemli bilgiler rahatça öğrenilebilmektedir. Ultrason yöntemi ile bebeğin cinsiyetinin saptanabilmesi için bebeğin yeterli boyuta ulaşabilmesi gerekmektedir. Bu durum bebeğin cinsiyetinin 15. Haftadan önce öğrenilememesi gibi bir sonucu ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle bilimsel bir geçerliliği olmasa da Rus Takvimi ve Çin Takvimi gibi bazı geleneksel yöntemlerden yararlanan pek çok anne ve baba adayı bulunmaktadır. Bu takvimler tıbbın yeterince gelişmediği yıllarda bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesinde en sık başvurulan yöntemler arasında yer almaktadır.

Adını keşfedilen yerden alan Rus Takvimi yönteminde Çin Takvimi yönteminden farklı olarak erkeğin bazı bilgileri de kullanılmaktadır. Çin Takvimi’nde önemli olan kadının yaşı ve hamile kaldığı ay iken, bu yöntemde önemli olan erkeğin doğum günü, ayı ve yılı, annenin doğum günü, ayı ve yılı ile annenin son adet tarihidir. Dolayısıyla bu yöntem kan yenilenmesini baz alan bir bebek cinsiyeti tahmin etme yöntemidir. Çin Takvimi’nde bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmesi, hatta takvimdeki bilgiler ışığında cinsiyet ayarlaması yapabilmek mümkündür. Rus Takvimi yönteminde ise böyle bir ayarlama yapabilmek mümkün değildir. Gerekli tüm bilgilerin girilmesinden sonra bebeğin cinsiyetinin ne olacağı ekranda yazacaktır.

rus-takvimi-bebek-cinsiyeti

Takvim yöntemlerinin ne derece doğru olduğu bilinmemekle birlikte, çok uzun yıllardır kullanılıyor olması doğru olabilme ihtimalini gündeme getirmektedir. Bununla beraber Rus Takvimi ve Çin Takvimi yöntemlerinin bilimsel bir geçerliliklerinin olmadığını tekrar hatırlatmakta fayda vardır. Bebek cinsiyetinin tahmin edilmesinden de öte öğrenilmesinde en etkili yöntem ultrason yöntemidir. Ultrason yönteminin bebeğin yeterince büyüdüğü ve alanında uzman kişiler tarafından değerlendirildiği durumlarda yanlış çıkması ihtimali bulunmamaktadır. Bu nedenle hayal kırıklıkları ve üzüntülerin yaşanmaması adına takvim yöntemlerinin yalnızca eğlence amaçlı kullanılması tavsiye edilmektedir.

Rus Takvimi ile Cinsiyet Belirleme
Rus Takvimi ile Cinsiyet Belirleme
Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme konumuza giriş yaparak bebeğinizin cinsiyetini %90 tahmin edebilirsiniz.

Rus Takvimi İle Cinsiyet Belirleme için yapılan yorumlar : 4 Yorum yapıldı


 1. admin  yorumladı. 13:48 - 30 / 10 / 2015:

  Merhaba hanımlar.ben azerbeycandan yazıyorum. Doğum tarihim 08.03.1992 son adetim 04.10.2014 şu anda 6 aylık hamileyim hem çin hem rus takvimi ve diyer hesaplamalar erkek dedi.3 defa ultrason da cinsiyetine bakdik kız dedi doktor.1 kızım var 3 yaşında şimdi buda kız tabi mutluyum cunki kız kardeşim yok kızımın olsun ama bu hurafalar boş inanmayın Allah ne nasib ederse o olur şimdi uyumlu çıkanları varsada o tesadufdur başka bi şey yok.hoşçakalın ve ne olur olsun kız erkek hepimizin sonu ayni.elimizdekilerin değerini anliyalim lütfen.şükür edelim.allahın verdiyi tüm nimete.çocukda 1 nimetdir.kız erkek fark etmez.

 2. admin  yorumladı. 13:49 - 30 / 10 / 2015:

  Benim dogum tarihim 10_01_1981.eşimin 17_06_1973.enson adet tarihim 11_05_2015 aca kız mı erkekmi ögrene bilirmim

 3. admin  yorumladı. 13:49 - 30 / 10 / 2015:

  2 oğlum var 3. Yu düşünüyorum hayirlisi ise kız çocuk istiyorum. 10.04.87 son adet tarihi 22.10 2015 şimdiden teşekkür ederim

 4. admin  yorumladı. 13:50 - 30 / 10 / 2015:

  selam.ben 09.07.1984 doğumluyum.iki kızım var.2015 aralık ayı hamile kalsam kızmı olur erkekmi hesaplayamadım.bakıp net bir cevap verebilirmisiniz lütfen bekliyorumm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler