Polikistik Over Nasıl Anlaşılır?

Polikistik Over Nasıl Anlaşılır?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Polikistik Over Nasıl Anlaşılır?

Soru:27 yaşındayım ve bekarım. Adet dönemlerimdeki sancı için doktora gittim, polikistik over teşhisi kondu. Tedavi olarak doğum kontrol hapı verdiler. Çocuk isteyene kadar kullanacakmışım. Ama ben yan etkileri yüzünden kullanmak istemiyorum. Kilo alırım diye endişeliim. Başka tedavi şansı var mı?

kanser-kadin-2CEVAP:Sevgili okuyucumuz, polikistik over’de asıl sorun yumurtalıklarda. Bunun yanında insülin metabolizmasında da sorunlar olabiliyor. Tedavide oral kontraseptifler yumurtalık fonksiyonlarını düzenlemek için çok sık kullanılıyor. Şeker metabolizmasının düzenlenmesi için de diyet ve şeker düzeyini ayarlayan ilaçlara ihtiyaç duyulabiliyor. Doğum kontrol hapları için duyduklarınızın hepsi doğru değil. Mutlaka kilo alınır lafı bir ön yargı. Bu ilacı kullanıp kilo almayan pek çok kişi var. İlacın diğer olabilecek yan etkilerinin kontrol altındaki bir hasta için ciddi sorun çıkaracağını sanmıyorum. Doğum kontrol hapları yumurtalıkları bir anlamda istirahatte tutup yeni kistlerin oluşumunu engelliyor. Bence doktorunuzun verdiği ilaca başlasanız iyi olur.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.