Parkinson Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Parkinson Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Parkinson Hastalığı Nedir ?

Parkinson genellikle orta yaşlarda ( 40-70 arası ) görülen bir hastalık olmasına rağmen çok nadirde olsa 30-40 yaşları arasındada görülebilir.

Parkinson Hastalığı Belirtileri

Beynin alt kısımlarındaki bozukluklardan kaynaklanır ve doğrudan sinir sistemini etkiler. Hastalık ilk olarak titreme ile başlar ancak her titreme parkinson değildir. Titreme durumu eller ve bacaklarda görülür. Zamanla kaslarda katılaşma, yutma zorluğu, bel kemiğinde öne doğru eğilme, hantallaşma, sendeleyerek yürüme gibi belirtiler görülür. Hasta saatlerce yerinden kalkmayı istemez ve oturur. Gözleri yukarıya doğru kayar. Yüz mimikleri tamamen kaybolur ve bu durumlar hastayı oldukça rahatsız eder.

parkinson-hastalığıParkinson Hastalığı Tedavisi

Hastayı içine kapalılık durumundan kurtarıp beyin aktiviteleri yaptırmak gerekmektedir.

Hastalık yavaş yavaş ilerlediği için günümüzde ilaç ve cerrahi tedavilerle kontrol altına alınabilinmektedir. Bu tedaviler hastanın daha rahat bir yaşam sürmesine yardımcı olmaktadır. Her hastada belirtiler ve ilerlemeler farklı olduğundan erken dönemlerde fark edildiği takdirde ilaca gerek duyulmayabilir. Günümüzde kök hücre ve beyin pili ameliyatlarıda yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.