Orta Kulak İltihabı Belirtileri Nelerdir ?

Orta Kulak İltihabı Belirtileri Nelerdir ?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...
Orta Kulak İltihabı Nedir ?

Çoğunlukla çocuklarda görülen hastalık yetişkinlerdede nadiren görülebilir. Şiddetli ağrı ve iltihap oluşabilir ve bu durum işitme kaybına yol açabilir. Ciddi bir hastalık olması sebebiyle tedaviye erken başlamak işitme bozukluğunu giderir. Orta kulak iltihabı en çok ilkbahar ve kış mevsimlerinde ortaya çıkmaktadır.

Orta Kulak İltihabı Nedenleri ?

Burundan yada boğazdan alınan virüslerin östaki borusu yoluyla ortakulağa geçmesiyle oluşur. Hissettirdiği ağrı şiddetli olup ateş yapan bu hastalık kulakta biriken iltihabın bazen dışarı akmasıylada tanınır. Ama çoğu durumda iltihap içeride kalır.

Orta Kulak İltihabı Tedavisi

cocuklarda_kulak_iltihabiAntibiyotiklerle tedavi edilebilen hastalık ağrısı geçtikten sonra bile ancak 10 – 15 günde normale döner. Ek ilaçlar ve burun damlaları verilebilir. Bazı çocuklarda orta kulak iltihabı kronikleşebilir ve senelerde devam edebilir.

Çok ender bir durumsa ortakulaktaki sıvıyı boşaltmak için kulak zarını delme işlemidir. Bu işlem uzman doktorlar tarafından yapılır. Delinen yerden sıvı akıtılarak ağrı azaltılır. Birkaç gün içerisinde delinen yer kapanır ve kulağa herhangi bir zararı olmaz.

Bazı durumlarda ise kulağa yerleştirilen tüp sayesinde orta kulak basıncı normale döner. İşitme kaybı düzelir ve kulaktaki iltihap tamamen düzeldiğinde tüp çıkarılır. İhmale gelmeyen bu hastalık küçük bebeklerin ellerini kulaklarına götürüp ağlamaları ile anlaşılabilir ve hemen tedavisine başlanması gereklidir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.