Menopoz Belirtileri Nelerdir ?

Menopoz Belirtileri Nelerdir ?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Menopoz Nedir ? Belirtileri Nelerdir ?

Kadınların doğurganlıklarının sona ermesine yani adetlerinin tamamen bitmesine menopoz denir. Menopoz 35 yaşın altında olursa buna erken menopoz denir. Ortalama menopoz yaşı 48 – 52 arasındadır.

Menopoz belirtileri genel olarak düzensiz adet görme, adet öncesi ateş basmalarıdır.

Erken Menopoz Nedenleri ?

Erken menopoza girmede sigara, stres, hava kirliliği, kötü beslenmenin rolü büyüktür. Ailesinde erken menopoz olan ve adet düzensizliği başlayan gençlerin jinekoloğa başvurmaları gerekmektedir. Yapılan hormon tahlilleri ve ultrason görüntüleri ile teşhis edilebilen menopoz geciktirilemez ama uygulanan tedavilerle adetlerin devamı sağlanır. Sıkıntıları azaltılabilir.

Menopozda doğurganlık ortadan kalktığı için genç kızların ailelerindeki erken menopoz durumlarını incelemeleri ve ortalama olarak 10 yıl çıkararak kendi menopoz dönemlerini tahmin etmeleri önerilir. Erken menopoz durumunda tüp bebek uygulamasıda yapılamadığı için çocuk sahibi olmak isteyenler bu duruma dikkat etmelidir.

Normal yaşda menopoza girmek, dengeli beslenme, düzenli spor ve doktorunuzun vereceği rahatlatıcı tedavilerle birlikte korkulacak bir durum olmaktan çıkmaktadır. Menopoz sonrası bayanların düzenli olarak kemik ölçümü ve mamografi çektirmeleri gereklidir. Doktorunuz bu konuda size gerekli bilgileri verecektir. Menopoz kesinlikle bir son değil sadece yeni bir başlangıçtır.

ORDU'DA MEDÝCAL PARK HASTANESÝ TARAFINDAN DÜZENLENEN BÝR KONFERANSTA, HORMONLARIN UYGUN DOZDA KULLANILMASI, HASTANIN TAKÝBÝ VE YILLIK KONTROL TARAMALARININ DÜZGÜN YAPILMASI HALÝNDE MENOPOZ DÖNEMÝNÝN SON DERECE SAÐLIKLI VE MUTLU BÝR YAÞAM DÖNEMÝ OLACAÐINA DÝKKAT ÇEKÝLDÝ (METÝN AKYÜREK/Ordu-ÝHA)

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.