Lenfoma Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Lenfoma Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Lenfoma Hastalığı Nedir ve Nasıl Tanı Konur?
Lenfoma Nedir?

Lenfoma bildiğiniz gibi vücudumuzda bazı lenf bezlerimiz var bunlar bizim kan hücrelerimizinde içinde bulunduğu bezelerdir aslına bakılırsa kan hastalığıdır ama daha çok lenf bezlerini tuttuğu için lenf kanseri olarak geçer. Bunların değişik çeşitleri var. Biz lenfoma dediğimiz iki ayrı ara tipi vardır ve bunlarda kendi içinde tiplere ayrılmaktadır. Düşük dereceliler biraz daha yavaş seyirli olur tedavileri yavaştır onun için önemli ama orta dereceli olanlar biraz daha hızlı hareket eder ve farklı tedaviler gerektirir.

lenfoma

Lenfoma Tanısı Nasıl Yapılır? Lenfoma Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Özellikle lenfomada ilk bulgu bazen hiç ortaya çıkmayabilir. Hasta bir lenf bezinin büyümesiyle karşımıza gelebilir. Bu koltuk altında boyunda kasıkta yani vücudumuzun yüzeysel kısmında olduğunda fark edilebilir fark ettiği anda kontrol edilmesi gerekir. Genelde bir lenfoma tutulumu var ise buradaki lenf bezleri biraz daha yumuşak olur genelde ağrısızdır ağrı olursa bu enfeksiyon durumudur. Bir de lenf bezleri bazen fark edilmeyebilir bunlar değişik durumlarla karşımıza gelir. Daha önce hiç şikayeti olmayan bir kişinin özellikle gece terlemeleri sık olmaya başlar hatta iç çamaşırlarının çok ıslanması gece sıkıyorum suyu çıkıyor şeklinde karşımıza gelebilir bu da ayrı bir bulgudur. Bunun yanı sıra kişiler daha önce beslenmelerine devam ederken aynı şekilde beslendikleri halde kilo kaybı başlar. Daha önce ateş şikâyeti olmayan yüksek ateş bu günlerce sürebilir. Bu durumlar birleştiği zaman ön tanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lenfoma Hastalığı

Lenfomada oradan parça alınıp patolojik olarak incelenmesi kesin tanıdır. Bu durumda patoloji uzmanı rahatlıkla tanıyı koyabilir. Ama lenfoma olduğu düşünülüp bu lenf bezleri alınma aşamasında sıkıntı olabilir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.