Kulaklı Bere Nasıl Yapılır?

Kulaklı Bere Nasıl Yapılır?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Kulaklı Bere Nasıl Yapılır?

Kış aylarınızda bebekleriniz ve çocuklarınız için çok güzel olabilecek güzellikteki kulaklıklı bere modelimiz sizlerle. Kulaklı bere bebeklerde çok tercih edilen modeller arasında.

Malzemeler : Bir yumak orta kalınlıkta ip ile öreceğiz. İsteğe göre ebruli ip de kullanabilisiniz. 5.5 numaralı şiş ile öreceğiz.

Yapılışı :

Beremizin yapılışına geçmeden önce, ilk ilmekleri her zaman boş alacağımızı hatırlatmak istiyorum. Bu modelin oluşumunda bu daha önemli.

İlk önce örgü şişimize 7 ilmek (yetişkinler için 9 ilmek) atarak, ilk sırayı ters örgü örüyoruz. İkinci sıraya geçtiğimizde yani düz tarafa, her bir ilmeği ördükten sonra şişimize bir ilmek atarak arttırıyoruz. Bu şekilde ikinci sıramızın sonunda elimizde 14 ilmeğimiz oluyor.

Kulaklı Bere Nasıl Yapılır?
Kulaklı Bere Nasıl Yapılır?

Sadece düz tarafta, her iki sırada bir ilmeklerimizi aynı yerlerinden arttırıyoruz. Örgümüz bu şekilde ilerledikçe, kendiliğinden kıvrılarak şapka formunu almaya başlayacaktır.

 

Elimizde arttırdığımız kısımların arasında kalan 6 baklava dilimi oluşmuş olacak. 6 dilimin araları da arttırmalarımızdan kaynaklı, delikli bir görüntü oluşturacak. Bu deliklerin sayısı 13’e ulaşana kadar, beremizi arttırarak ördükten sonra, kalan kısmını düz örerek devam ediyoruz.  (8-10 sıra kadar)

Bundan sonraki aşama kulaklıklarını yapmak.Bunun için elimizdeki 85 ilmekten oluşan örgümüzün ilk 13 ilmeğini kesiyoruz. İkinci 13 ilmeği ilk kulak için örüyoruz. Bundan sonraki 29 ilmeği kesiyoruz ki; burası beremizin ön kısmını oluşturuyor. Diğer kulaklık için 13 ilmeği yine örüyoruz. Kalan 16 ilmeği de kesiyoruz.

Kulaklıklarımızı oluşturacak olan, 13 ilmeği, eimizde 4 ilmek kalana kadar her sırada keserek örüyoruz. Kalan 4 ilmeği, beremizin saplarını oluşturması için, istediğimiz uzunluğa ulaşana kadar örmeye devam edip, sonra keserek beremizi örmeyi bitiriyoruz.

Kıvırıp içten dikerek beremizi kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Bir önceki yazımız olan İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu modelleri, İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu fiyatları ve İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu örnekleri ve 2016 İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.