Kozmetik ürünler Gerçekten Hayvanlar Üzerinde mi Deneniyor?

Kozmetik ürünler Gerçekten Hayvanlar Üzerinde mi Deneniyor?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Markanı kendin seç vicdani sorumluluk kampanyası bu..herkes kendi alışverişinde dikkat ederse, işkenceyle can cekişerek ölen tüm hayvanlar kurtulur, imkansız değil,

talep yoksa arz da yok !

o hayvanların canlarını aslında biz yakıyoruz.. Işte şimdi buna son verelim..

Belki bilmeden alıyorduk,belki deney diyorduk ama böylesine tablolar olabileceğini düşünmemiştik vs. Işte şimdi o tablolar sizlerin önünde..bunlara ragmen o ürünleri almaya vicdanınız elverecek mi ? Her aldığınız ürün,onlara verdiğimiz her para o canilere gidiyor..caniler çünkü öldürene kadar sürüyor bu deneyler..hiçbiri yaşamayacak sonunda..öldürücü dozu nedir saptanmak için hergün daha fazla madde veriliyor..onların seçim hakkı yok, zorla toplanıyorlar, zorla bilmedikleri maddeler vucutlarına enjekte ediliyor, vücutlarında tümörler oluşuyor, zorla gözlerine saç spreyleri sıkılıyor, çamaşır suları damlatılıyor, gözleri yanıyor iltihaplar akıyor hatta kör oluyorlar, zorla vücutlarındaki tüyler jiletleniyor heryerleri kan yara içinde kalıyor, küçük bedenli hayvanlar tüplerin içine sokuluyor kapakları kapatılarak zorla sigara dumanını teneffüs etmek zorunda kalıyor..köpeklerin yüzlerine zorla maske takılıyor sigara dumanı solutuluyor bunun gibi binlerce yolla onlara işkence ediliyor..kaçma şansları yok kurtulma şansları yok, mecburlar, seçim hakları yok ama çok canları yanıyor çok…………………… Peki neden ? Onlar sigara mı içiyor? Alkol mü alıyor? Saç spreyi, makyaj ürünü, kozmetik ürünler, jilet, çamaşır suyu mu kullanıyor ? Yo hiç birini kullanmıyorlar ama insanların kullanımına sunulacak her ürün onlar üzerinde denemeden geçiyor, üstelik başka türlü sonuçları görmek mümkünken..onların suçu ne?

bir daha evimize bu ürünleri sokmayalım kullanmayalım..yerine hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalardan alışveriş yapalım..her aldığımız ürün milyonlarca hayvanın can çekişe çekişe ölmesine neden oluyor..evet milyonlarca..eğer kullanmaya devam edersek, işte bu görüntüler de devam edecek..bu resimlerde onların korkularını,canlarının yanışlarını görebilirsiniz..hepsi anne kuzusu hepsi korkuyor hepsi ağlıyor birdahaki deneme saatinin gelip de o adamların kendilerini kafeslerinden çıkarmalarını hiçbiri istemiyor belkide ilk denemede can çekişerek ölüyorlar..buna razı mısınız? Hayvanlar üzerinde test yapan ve yapmayan markalar burada belirtilecek..eğer ilk kez duyduysanız böyle bir konuyu çok çok şaşıracağınız markalar yer alıyor ama o cani markaların muadili hayvansever markalarda var ve hiç bir marka vazgeçilmez değildir..peki sizce çok begendiğimiz,kokusuyla,temizliğiyle,leke çıkarmasıyla vs son derece memnun kaldığımız ama o can alan markaları kullanmak bu kadar önemli mi?

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Misafirlerimiz Bu Kelimelerle Geldi:

 • bim arısutlu ballı mesaj sabunu
 • mavala acı oje iyi yoksa ace mı iyi
Etiketler:
Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Kozmetik ürünler Gerçekten Hayvanlar Üzerinde mi Deneniyor? için yapılan yorumlar : 279 Yorum yapıldı


 1. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooofffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ooofff offfffffffff şu sondan ikinci köpek resmi içimi acıtıyor…………………..ne zaman son bulacak bu vahşeeeetttt!!!!!!!!!!!! Tabi ki ttüm dünyada tepkimiz onları rahatsız edince!!!!!! Allah kahretsin bu kanlı ürünlerden kaç tane var acaba elimde diş macunum bile P&G yani colgate bile yapıyor bildiğim kadarı ile bu kadar aşağılık olmak zorunda mıyız 3 KURUŞ UĞRUNA!!!!!!! hiç mi insanllık kalmadı içimizde bu vahşete bir insan nasıl ortak olur… Ben de acizim o kadar acizim ki evimdeki ürünlerden kaçı bu kanlı sektöre ait acaba… Kaçı… Sokakta iki kedi doyurmayla olmuyor bu işler işte… en büyük aciz benim BEN…

 2. firmus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  gözlerim doldu
  nasıl bir vahşettir bu neden kimse bu insanlara dur demiyor

 3. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  İNSANLIĞIMDAN UTANIYORUM…
  Hiçbir b.ka yaramadığım için… KENDİMDEN DE…

 4. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Princess, petanın imza linkini de ekler misin…

 5. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  halihazırda 2 tane imza kampanyası var…(daha birçok var onları da paylaşırız ama önceden paylaştıklarım bu konuda da olsun)

  ilki Mikerinosun dediği gibi peta'nın tütün şirketlerine karşı başlattığı imza kampanyası..bu kampanya ile peta sizin adınıza Amerika Gıda ve İlaç Kurumu olan FDA ya bir mektup yolluyor..konusu hayvanlara zorla sigara dumanı solutmaları..çeşitli maskelerle veya hayvan küçükse bir tüp içerisine konularak borulardan gelen duman solutuluyor..tabi bu sadece bizim bildiğimiz yöntemler daha neleri vardır kimbilir..resmin içerisinde link var,bir alttaki resimde ise FDAya sizin adınıza gönderilecek mektup var..çat pat ingilizcemle yazdım hatam varsa arkadaşlar düzeltecektir..tek amacımız dili ve kaçacak yerleri olmayan olsa bile kanunlarca zaten korunmayan hayvanlarımızı korumak..

  Bu imza kampanyası ise eskişehir elmalı konaklarında avukatın çocuk parkında bir köpeğe ateş etmesiyle ilgili..avukatlar meslekleri gereği ruhsatlı silah taşıyabiliyorlar..avukat turgay balabanında silahı vardı üzerinde..avukat beyin çocuğu, yatmış vaziyette olan belediyece kısırlaştırılmış küpeli sokak köpeğine taş atıyor ve bunun üzerine köpek havlıyor..çocuk koşarak babasına söylüyor bunun üzerine avukat turgay balaban silahını çıkararak birkaç kez ateş ediyor köpeğe..köpek de hızla ordan kaçıyor Allahtan köpeğin hayati bir tehlikesi yok ama boynundan yaralandığı tespit edilmiş..şuan itibariyle 5400 kişi imzalamış daha da artması için lütfen katkıda bulunun..

  imza kampanyasına katkı için link : BİR AVUKAT ELMALI KONAKLARINDA HEMDE ÇOCUK PARKINDA KÖPEK VURDU…!!! İMZA KAMPANYASI – imzakampanyam.com

  bu da o kuzucuk..ne kadar saldırgan duruyor dimi ısıracak gibi sanki(!)

 6. snur42  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ben markaları göremiyorum yalnız(
  resimler içimi yaktı….hepsi yapma der gibi nasılda masum bakıyor(

 7. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  arkadaşlar elimde 2 pdf dosyası var adobe reader dan açıyorum test yapan ve yapmayan markalar diye 2 liste ama boyutunu bir türlü küçültemiyorum buraya eklicem yapamadım birtürlü..test yapmayan toplamda 1400 marka var o nedenle çok büyük boyutta dosya..ben onu yapana kadar size bir link vericem ben de zaten ordan indirdim güncel listesidir peta nın :

  Search for Cruelty-Free Companies and Products | PETA.org

 8. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  unilever markasına ait hiç bir ürünü almıyoruz arkadaşlar..anestezi bile yapılmıyor acı çeke çeke can veriyorlar ya..nolursunuz almayın bu ürünleri nolursunuz……

 9. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  evimde birsürü hayvan kanı buldum…unilever'in kendi sitesinde de dediği gibi “Buzdolabınıza bir göz atın, ya da banyodaki rafınıza… Mutlaka tanınmış markalarımızdan birini göreceksiniz. İnsanların ailelerini beslemek, kendilerini ve evlerini temiz ve ferah tutmak için tercih ettikleri ürünleri yaratıyor, pazarlıyor ve dağıtıyoruz.”

  ” Sürdürülebilir yaşam için ‘Unilever Vakfı’ kuruldu

  OMO, Yumoş, Elidor, Dove, Lipton, Knorr, Sana, Magnum ve Algida gibi lider markaların üreticisi Unilever, sürdürülebilir bir değişim yaratmak için dünya çapında 5 sivil toplum oluşumu ile birlikte Unilever Vakfı’nı kurdu. Bu ortaklık, Davos’ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’nda kamuoyuna açıklandı. Unilever Vakfı, şirketin tüm dünyada bir milyardan fazla insanın sağlık ve esenliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmak hedeflerine ulaşmak için attığı önemli adımlardan birini temsil ediyor. ”

  o gariplerin sesini ise hiç kimse duymuyor sadece bana acı çektirme diyerek bakıyorlar o işte o kdr.. ne için öldürüldüklerini dahi bilmiyorlar..lanet olsun iinsanlığın geldiği noktaya ben de dahilim buna ve bundan sonra ölünceye kadar asla bu markalardan birine elimi dahi sürmeyeceğim

  “Unilever ürünleri her gün 2 milyardan fazla kişinin yaşamına giriyor – saçları parlayan ve ışıl ışıl gülümseyen birinin kendini harika hissetmesiyle; insanların evlerini ferah ve temiz tutmalarıyla; nefis bir fincan çay, doyurucu bir yemek ya da sağlıklı bir atıştırmalıkla”
  günde 2 milyar ne demek arkadaşlar ya..2milyar..saçların parlasın,dişlerin ışıl ışıl olsun,evin ferah olsun,nefis bir fincan çay bilmem ne…hepsine bir çizgi..sizin bize yutturduklarınızla değil, bizim seçtiklerimizle yaşama vaktidir artık..yumoş kokularmış rexona ter kokusunu önlermiş o şöyleymiş bu böyleyniş kapadım kulaklarımı hepsine …siz de öyle yapın..

  resimlerin üzerine tıklayıp büyütebilirsiniz,hatta açılan penceredeki aynı resme sağ tıklayıp resme bak derseniz orjinal boyutuyla görürsünüz…

  unilever'den başkalarınıda koydum arkadaşlar..

  burda özellikle kırmızıyla işaretledim küçük yazıları okumak zorunda değilsiniz unilever için,yani görülmücek gibi olmadıklarını göstermek için kırmızıyla işaretledim..baktınız ” u ” gördünüz almayın..

 10. Meg  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ……………………………..

 11. er_ca  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ne kadr korkunç ne kadar hassas bir konu.
  katiller nerede? belkide bu pazara ortak olan kullanan hepimiz.

  o markalardan en az biri bir çoğumuzun evinde

  malesef ki hepimiz aciziz. hepimiz sadece imza toplayıp biraz boykot ederiz. hiç kimse, hiç birimiz o labaratuarı kapatamaz. ve o hayvanları oradan alıp hayata döndüremez!

  Allah bildiği gibi yapsın.

  bizler yine etrafımızdakilere bari faydalı olmaya iyi kötü birşeyler yapmaya çalışalım. özellikle hasta köpeklerin tedavisi, ve hamile köpeklerin korunması ve bakımı çok önemli.

  Allah hepimize sabır versin arkadaslar. hepimize güç kuvvet versin çoğalalım. örgütlenelim. dünyayı değiştirelim. hayvan sevmeyene onu mal gibi görene onun canını duygularını hayatını önemsemeyene Allah vicdan insaf versin şu mübarek günlerde.

 12. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz princess7 , çok teşekkürler.
  Unilever dev bir şirket , çok dikkat etmemiz gerek.
  L'Oreal , Protector & Gamble , Unilever , Johnson & Johnson ; bunlar pazara hakim çok büyük şirketler , hayatımızın öyle içindeler ki.
  Böyle bir gelişim için biz insanlar hayvanları feda edemeyiz. Bu kadar acımasız olamamalıyız.

 13. doga2012  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  o dev şirketlere karşı yapmamız gereken tek şey onların ürünlerini almamak başka elimizden hiç birşey gelmez .ama sanmıyorum benim almadığımı gören bazı arkadaşlarım benimle dalga geçiyorlar( umrumda değil o ayrı mesele de) yani kimsenin umrunda değil bi yerden başlamamız gerek düşünsenize bizim gibi 10 bin kişi bu ürünleri almasa satış oranları ne kadar azalır ve onklar da bu yöntemden vazgeçerler ama umutsuzum çünkü kimse bu tip şeyleri düşünmüyor herkes kendi rahatını düşünüyor maalesef

 14. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Çok büyük bir hareket yaratamadığımız sürece aslında bu ürünleri satın almamak bu şirketleri önemli ölçüde etkilemeyecektir , ben tercih etmiyorum ama.
  Belki e-posta atabiliriz bu şirketlere.

 15. Pepe  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  bu şirketler küresel çete……kozmetik markalar bari işe yarasa yüzüne sürdüğün o şeylerin %90 ı işe yaramamakla kalmayıp aslında bize de zarar veriyormuş fotosensivite allerji vs kendimiz için de gözümüzü açık tutmamız lazım

 16. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Hayvan Deneylerinin Alternatifi Yok Mu?

  Tabii ki, hayvan deneylerinin alternatifleri var. Bugün dünyanın en büyük kozmetik firmalarından REVLON, AVON ve ORIFLAME gibi uluslararası kozmetik şirketleri, ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmiyorlar. Yeni ürünlerini alternatif deney yöntemleri kullanarak test ediyorlar. Avon 1989 Nisan’ında, Eytex denilen sentetik bir madde üzerindeki testlerin olumlu sonuç verdiğini ve bundan böyle deneylerini bu madde üzerinde uygulayacağını açıklayarak, hayvan deneylerine alternatif bir deney yöntemini kamuoyuna açıklamıştır.

  Özellikle Amerika ve Avrupa’daki hayvan hakları ve hayvan özgürlüğü hareketleri sonucunda çoğu kozmetik firması da alternatif deney yöntemlerini kullanmaya başlamışlardır. Bazı firmalarsa, (örneğin Procter & Gamble) sadece mevcut ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeyeceklerini açıklamaktadır. Oysa bu tür açıklamalar firmaların tüketici kitlesini kaybetmemek için yaptığı laf oyunlarıdır. Çünkü bu firmalar, içeriğini değiştirdiği ürünlerde veya piyasaya yeni süreceği ürünlerin testlerinde hayvanları kullanmaya devam etmektedir. Bugün hala hayvan deneyi yapmakta ısrar eden büyük kozmetik şirketlerinin neden bu konuda ısrarcı olduklarını net olarak bilemiyoruz.

  Fakat hayvan deneylerinin Batı da başlı başına bir sektör olduğu ve bu sektöründe azımsanmayacak büyüklükte bir pazar payı olduğu düşünüldüğünde yine sebebin büyük olasılıkla para kazanma hırsından kaynaklandığını tahmin ediyoruz. Örneğin, Huntingdon Life Sciences, dünyanın en büyük ticari amaçlı hayvan deneyleri yapan kuruluşudur. Bu kuruluş pek çok kozmetik firmasına deneylerinde kullanması için hayvan sağlamaktadır.
  Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Konseyi, 2009 yılından itibaren kozmetik ürünler için hayvanlar üzerinde deney yapılmasını yasaklayan bir karar almıştır. Ama ne trajikomiktir ki, aynı kararda “bazı kozmetik ürünler için” bu sürenin 2113 yılına kadar uzatılabileceği de yer almaktadır. Bu da demek oluyor ki, piyasaya yeni sürülecek olan ve insan sağlığını tehdit edebilecek olan kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesine devam edilecektir.

  Kozmetik alanında alternatifi de var ama diğer alanlarda bir belirsizlik var. Sonuçta bu amaçla insanların kullanılması da doğru olmaz. Ama bu işkencelere gerçekten gerek var mı ?
  Daha etik yollar geliştirilmeli.
  Burada da bir kampanya buldum:
  Say NO to CRUEL COSMETICS | No Cruel Cosmetics

  'Ürünün paketi ve ambalajının üzerinde

  -Hayvanlar üzerinde denenmiştir.
  -Dermotolojik olarak test edilmiştir.

  gibi ifadelerin bulunması;

  -Cruelty-free – İşkencesiz ifadesinin
  -Tavşan resminin

  bulunmaması söz konusu ürünün canlı hayvanlar üzerinde denendiği anlamına gelir.

  Mesela benim çok kullanadığım La Roche Possay de bu grupta yer alıyomuş , artık ona veda ediyorum.

 17. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  hayvanlar üzerinde deney yapan markalar

  YAZILAR OKUNMUYOR SANIRIM 3 PARÇAYA BÖLDÜM RESMİ

 18. doga2012  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  o kadar çok bilmeden kullandığım marka var ki burda nasıl yapıcaz. burdan kullanabileceğimiz markaları birbirimizle paylaşmamızın bir sakıncası olur mu acaba çünkü şu anda şaşırmış durumdayım yüzüme ne süreceğimi, neyle temizlik yapacağımı bilemedim

 19. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Yine dev şirketlerden Henkel de hayvan deneyleri yapıyormuş ne yazık ki.
  Henkel markaları :
  Fa , Persil , Pritt , Schwarzkopf (Şampuanı Gliss) , Palette , Vernel , Pril , Ceresit , Loctite , Diadermine , Vital , Igora , Syoss , Theramed , Taft.

  Ama bu uygulamaya son vermeye hazırlanıyormuş.

 20. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Hayvanlar Üzerinde Deney YAPMAYAN Markalar:

  Beiersdorf grubu:

  8×4
  Juvena
  La Prairie
  Labello
  Nivea
  LVMH grubu:

  Benefit Cosmetics
  Christian Dior
  Givenchy Parfüm
  Guerlain
  Kenzo
  Make Up Forever
  Sephora (own brand)

  Puig Grubu:
  Carolina Herrera
  Mango
  Massimo Dutti
  Ninna Ricci
  Paco Rabanne
  Prada
  Zara

  Aubrey Organics

  Almay
  Amway
  Avéne
  Barry M

  Bath & Body Works
  Becca
  BellaPierre Cosmetics
  Ben Nye
  Bourjois
  Butter London
  Cargo

  Carmex
  Catrice
  Chanel
  Clarins
  CoastalScents
  Color Me Beautiful
  Deborah Milano
  Decleor
  Dermalogica
  Dottor Ciccarelli
  Dr. Hauschka
  Eco Tools Cosmetic Brushes
  E.L.F Cosmetics
  Essence
  Everyday Minerals
  Fyrinnae (vegan)
  Galénic
  Giovanni Cosmetics
  Gosh
  H2O Plus
  Hard Candy
  Hello Kitty
  Hourglass
  Illamasqua
  Inglot
  Isadora
  Jane Iredale Mineral Cosmetics
  Jo Malone
  Kryolan Professional Makeup
  L'angelica
  Laura Mercier
  L'occitane
  Lily Lolo
  Lime Crime
  Logona
  LR Kozmetik

  Lush
  Manic Panic
  Mehron
  Melvita
  Murad
  Noviderm
  Nuxe
  NYX
  N.V. Perricone
  Obsessive Compulsive Cosmetics
  Organicum
  Organix

  Orly

  Physicians Formula
  Priori Skincare
  Pupa
  Revlon
  Sebamed

  Skincode

  Superdrug

  Tarte
  Thierry Mugler Beauty
  Too Faced
  TheBalm
  Urban Decay
  Urtekram
  Victoria's Secret
  Wet'n Wild

  Yes To Carrots, Cucumbers, Tomatoes

  Youngblood Mineral Cosmetics

 21. doga2012  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  bu markaları yayınlamanız harika oldu çok teşekkürler yalnız sorularıma yanıt verirseniz çok sevinirim mesela orkid yerine ne kullanmalıyız? domestos mesela ? yüzüme estee lauder kullanıyordum bi daha asla almıycam onun yerine alabileceğim markaları buldum sayenizde ama işte bu temizlik malzemeleri falan onları nasıl ayırt edebileceğimi bilemedim .bi de evde body shopun bi kaç ürünü vardı onların karşı olduğunu biliyorum ama üstlerinde tavşan resmi veya herhangi bi animal testing ifadesi yok neden ki ?

 22. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ne demek , rica ederim. Ben de size teşekkür ederim bu duyarlılığınız için.
  Hepimiz -bir sakıncası yoksa site için- paylaşsak çok güzel olur. Ben de yeni yeni öğrenmeye başladım aslında Unilever dışındakileri. Aslında çok karışık bir konu , çünkü listeler değişip güncelleniyormuş.
  Bunun özünde de şu var : Çin yasaları yalnızca hayvanlar üzerinde deney yapılmasına olanak tanıyormuş Bu yüzden Çin pazarına giren firmalar da bu deneyleri yapanlar listesine alınıyormuş. Çin ' de mağaza açan tüm markalar sanırım şüpheli hale geliyor.
  Estee Lauder Grubu da bu nedenle deney yapmayanlar listesinden çıkarılmış. Ben de Clinique kullanıyordum , ondan vazgeçeceğim.
  Açıkçası ,mesela Orkid yerine ne kullanabileceğimizi ben de bilemedim , çünkü Kotex de yapıyormuş bu listeye göre. Gerçekten zor bir durum.
  Kozmetik ürünlerinin çok alternatifi var elbette , ama temizlik ürünleri için aynı şey geçerli değil ne yazık ki. Ace , Domestos , Persil , Perwoll , bunlardan nasıl vazgeçebiliriz , ben de bilmiyorum. Diş macunu olarak ne kullanabiliriz ?
  The Body Shop marka olarak yapmadığını iddia ediyormuş , ancak o da L'Oreal grubuna dahil olduğundan o da yapanlar listesinde. Ama ben hiç kullanmadığım için bilemiyorum.
  Aslında ben de tavşan resmini ya da bahsettiğim ibareleri aradım kozmetiklerde ama hiçbirinde bulamadım. Mesela Dior kremimde de yok , yapmayanlar listesinde olmasına karşın.
  Herkes bu konuda düşüncelerini ve bilgilerini paylaşsa gerçekten çok güzel olur , çünkü karmaşık bir konu ve alışkanlıklardan vazgeçmeyi gerektiriyor.
  Bir de Türk markaları hakkında da bilgi almamız iyi olur. Umarım bu çabalarımız sonuçsuz kalmaz ve çok büyük bir sektör haline gelmiş olan hayvan deneyleri son bulur.
  Sevgiler.

 23. Slania  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Princess7 çok teşekkürler böyle bir konu açıp insanları aydınlattığın için.

  Deney yapan ve yapmayan markaların tartışıldığı bir konu var, oraya da gözatabilirsiniz arkadaşlar;

  http://www.kadinlarkulubu.com/makyaj-urunleri-icin-oneriler/327806-kozmetik-sektorundeki-hayvan-deneyleri.html

  Arkadaşlar dikkatinizi çekti mi bilmiyorum deney yapan markaların çoğu ülkemizde en çok satılan ve kullanılan markalar. Deney yapılmayanların ise bildiklerimden sadece biri Türkiye'de satılıyor bildiğim kadarıyla. Ona da ulaşılması zor. Forever Living. Eğer ulaşabilirseniz ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederim. Hem kendi iyiliğiniz hem de onların iyiliği için.

  Bu arada Petayı sürekli takip etmenizi tavsiye ederim, önceden deney yapmayanlar şimdi yapanlar listesinde. Misal Nivea ve Avonu çıkarmışlar listeden.

 24. Slania  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Sen mi yaramıyorsun?

  'Amaaan yemişim hayvan deneylerini, bana ne canları cehenneme' diyen milyonlarca insan(ımsı) var bu dünyada biliyor musun?

  Senin o canlara o kadar çok faydan dokunuyor ki…

 25. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  KATİL kim? Deneyi yapanlar mı.. Hayır katil BENİM Dünyada her zaman kötü insanlar vardır olacaktır da ama asıl kötü susan iyilerdir…. Asıl katil benim , sizsiniz evimde dove, rexona vs olan benim.. Evet alternatif arayacağım ama………….

 26. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bu arada ş.refsiz avukatla ilgili paylaşım çok iyi olmuş ben imzamı attım ama face hesabım olmadığı için paylaşamadım… Lütfen siz paylaşın.. Bunda başarı oranı daha yüksek…

 27. AngelicaPickles  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Paylaşılan listeye şöyle bir göz attım benim bildiğim kadarıyla thebalm lush ve body&bath works'te Türkiye'de bulunan markalardan özellikle lush ürünleri yüzde yüz doğal ve eL üretimi olduğu icin onerebilirim. The balmı da gratislerde bulabilirsiniz.

  Bir de Türk markası doa'yı eklemek istiyorum ben listeye. Bilinçli bir tüketicinin dikkat etmesi gereken tüm ayrıntılara özen gösteren bir firma, ürünlerinde hayvanlardan elde edilen hiç bir mamul kullanılmıyor ve asla hayvanlar üzerinde deney yapilmiyor, ambalajın geri dönüştürülebilir olmasına dikkat ediliyor ve hatta gonderdikleri kargo paketlerin içinde erguvan tohumları hediye ediyorlar ki çevreyi yeşillendirmede sizinde bir katkınïz olsun. Üstelik fiyatları çok uygun ve ürünlerindeki malzemeler sağlığınızı tehdit edecek petrol bazlı kimyasallar içermiyor.

 28. doga2012  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ben son derece hazırım alışkanlıklarımdan vazgeçmeye ama öğrenmemiz gerek hangi markaların deney yaptığını o yüzden kim ne biliyorsa burda paylaşalım ve etrafımızdakileri de her ne kadar banane tavrında olsalar ve bizi de küçümser bir tavır halinde olmalarına karşın aydınlatalım

 29. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  öncelikle siyasiler hep insanlar için çalışır zaten çoğu belediyenin sloganında “halk,toplum,insanlar için” lafı geçiyor hiç bir siyasinin hayvanlara değer verdiğini düşünmüyorum..hayvanların oy hakkı olsaydı, o kadar hayvanın oyunu almak için birbirleriyle yarışırlardı..hayvansever adı altında da belli bir grup var ona da hitap etmesek bişey kaybetmeyiz diye düşünüyorlar sanırım..aslında hayvansevmeyenler keşke bir grup olsa da bizde bilebilsek kim ne düşünüyor..ben çok isterdim ki birkaç siyasetçinin günlük yaşamlarını konuşabildikleri programlarda kedimizle,köpeğimizle,kuşumuzla şunları yaptık gibi hayvanlar ilgili bişeyler paylaşsınlar..gerçi normalde vahşetlerden bile hiç bahsedilmiyor nerde kaldı sevgi sözcükleri..

  kşke şimdiki siyasilerimizde böyle pozlar verseler.. gerçekten çok isterim insanları etkilemek,hayvan sevgisini göstermek için başka hiçbir lafa gerek kalmaz…evet siyasiler onlara değer vermediğinden olsa gerek türk hukukunda da hayvanlar üzerinde test yapan yapmayan firmalar diye bir ayırımı simgeleyen, ürünlerin üzerinde herhangi bir figür,amblem bulunmuyor.. keşke bulunsa da bizim de işimiz kolaylaşsa…

  orkid,max factor,estee lauder,cif,domestos gibi hayvanları öldüren firmaların yerine ne kullanabiliriz? işte bu konuda onları da paylaşalım..domestosu,ya da ace yi tutup da gözümüze damlatsak neler olur tahmin edebiliyoruz,işte bu tahmin edilebilen sonuçlar dahi hayvanlar üzerinde test ediliyor..inanın her sayfayı açtığımda inş. çok kötü değildir diye açıyorum,en çok da videoları başlatırken zorlanıyorum..ama bunlar gerçek ve gerçekler siz onlardan kaçtıkça devam edecek..

  bugün evimizde farkında olmadan kullandığımız birçok kanlı marka var..ileride katil olmayan firmalardan alışveriş yapıp performansından da bahsedelim ki muadilllerinin de olabildiğini gösterelim..” o marka lekeyi daha iyi çıkarıyor” ama “daha” olabilmesi için milyonlarca canı telef etti…hiç aldanmayalım makyaj uzmanlarının, diş hekimlerinin, jinekologların tercihi denmesine..o ürün o hale gelene kaç hayvan “bana acı verme, yapma ” diyen gözlerle bakıyor..”ben tercih etmiyorum” dediğimiz an biz kazanacağız, çünkü satışlar azalmaya başlayınca bile paçaları tutuşur hiç endişe etmeyin !
  şunun bunun tercihi dedikya bakın işte bunun en güzel örneği:

  MARLBORO nun ilk duyuruluş hikayesini biliyorsunuz..

  ” Marlboro firması ilk kurulduğunda işleri çok kötü gidiyormuş. Şirket
  iflasın eşiğinde iken bir adam gelmiş, “Şatısları bir ayda 3 katına
  çıkarırım ama bunun karşılığında da şirketin yarısına ortak olurum, yok
  çıkaramazsam ömrümün sonuna kadar fabrikada bedava tütün sararım” demiş.

  Marlboro'nun sahipleri zaten çıkmaz sokaktaymıs, “Bir haftaya kalmaz
  batacağız, kaybedecek neyimiz var ki”
  diyerek kabul etmişler teklifi…

  Adamın bunlardan tek isteği binlerce boş Marlboro kutusuymuş. Zaten depoda
  milyonlarcası varmış, talebini karşılamışlar hemen.

  Sonra bizimki bütün paketleri tek tek ezmis ayağıyla, gece 12'den sonra da
  hepsini uçaktan bütün Amarika 'nın üstüne atmış. Sabah millet uyanınca bir
  bakmış ki her tarafta boş Marlboro kutuları.

  “Yahu, bu sigara bu kadar çok içildigine göre vardır bir hikmeti” diyerek
  sigara bayilerine akın etmişler.

  Şirket o ay 3 degil 5 katı satış yapmış. Tabii bizim adam da şirketin
  yarısına ortak olmus. Peki o adam kim?

  Philip Morris… ”

  “yahu vardır bi hikmeti” diyip de satın alırsak, işte orada hata ederiz..hiçbir zaman bize verilmek isteneni körü körüne kabul etmeyelim hiçbir zaman ve hangi konuda olursa olsun.bu prensibi çocuklarımıza da aşılayalımm..hayatının hiçbir döneminde karşıdakinin salt kabul etsin diye anlaattığı hiçbirşeye inanmasın..

 30. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Hiç böyle düşünmemiştim… Ne kadar mantıklı aslında..

 31. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ATAM keşke başımızdakiler senin binde birin olsa….

 32. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bu konudaki karşıt görüşler gözlemlediğim kadarıyla 'İnsanlar üzerinde mi denesinler yani ?' ya da 'Bilimin gelişmesi için bu gerekli.' argümanlarıyla beliriyor.

 33. sdktm  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  hayvansever olarak bende uzun zamandır alacağım şeylerin kıstasını buna göre yaparım

  çevreme de duyurmaya çalışırım

  TEŞEKKÜRLER

 34. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bunu diyen akıl yoksunu insan bozuntuları cahilin önde bayrak sallayanı çünkü alternatif yolları “hayvan deneyleri ucuz olduğu” içn tercih etmiyorlar… Zaten biraz beyni olan şunu düşünür “no tested on animals- hayvanlar üzerinde test edilmemiştir” ibaresi taşıyan tüm ürünler test edilmeden mi piyasaya çıkıyor.. E hepimiz hastanelik olalım o zaman…

 35. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Böyle tiplere o zman sen kendini bilime ada demek lazım… Sanki o hayvanların seçme hakkı var! Tek suçları insan olarak dünyaya gelmemeleri…

 36. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bu anlayış hayvanların insanlar için yaratıldığı görüşüyle besleniyor olabilir.
  Ne olur hayvanları rahat bıraksak , özgürce yaşasalar…
  Fildişi , kürk avları ; hayvanat bahçeleri , hayvanlar üzerinde deneyler… Hepsi birer işkence benim gözümde.
  Herhalde açık ekonomi toplumlarında ya da üretim yapan kapalı ekonomilerde kürk giymezse soğuktan ölecek kimse yoktur.
  Her şeyin zararsız bir alternatifi vardır , olmalı.

 37. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  içerik yönünden üzüntü verici işleniş yönünden harika bir yazı..

  makyajaynam da

  Kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesi, hayal kırıklıkları, kızgınlık… « Makyaj Aynam – Makyaj, Kozmetik ve Güzellik Blogu

 38. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  heraklia adlı arkadaşımızın paylaşımları:

  arkadaşlarım yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim.
  araştırmalarım sonucu hayvan testi yapmayan ve şirket olarak politikalarına bunu yansıtan 3 marka var.
  1) organic naturel colors
  2) tints of nature
  3) sanotint
  Bu boyalar aynı zamanda bitkiseldir. içinde zararlı maddeler paraben amonyak vs gibi bulundurmuyor. saça zarar vermiyor. aksine bakım yapıyor.
  Diğer kimyasal boyalara göre biraz daha pahalı ama 5-10 lira oynuyor. tabi saçı yakma yıpratma derdi yok.
  beni üzen şey ise diğer başlıklarda hala kimyasal boyalar kullanılarak bu tip sosyal sorumluluk isteyen konuların görmezden gelinmesi. artık kimyasal boyalar neticesinde saçını yakanlara, kel kalanlara, alerjiye maruz kalanlara pek üzüldüğüm söylenemez. her şeyin bir karşılığı olmalı, başka canların acıları üzerine kurulan mutluluktan hayır gelmez kanımca.
  saygılarımla.

  Wella malesef test yapıyor. Bazı yerlerde yapmadığı yönünde listeler var ama PETA' nın listesini baz alalım. Açıklamalarıyla birlikte. Nihai ürün değil de içeriğindeki ürünler hayvanlarda test ediliyor. Zaten herhalde maymuna ruju sürmezler, bu işkence olmaz en fazla komik olur. Fakat nedir..içeriğindeki kimyasallar gözlerimizi yakan delen ürünler hayvanlar üzerinde deneniyor. Netten videolara bakarsınız (kan tutmuyorsa) görebilirsiniz. Neva colorunda yaptığı kesin(benim düşüncem bu, yapmadığına dair bişi bulamadım). Çünkü yapmayan firma ben yapmıyorum diyor ve amblemi yapıştırıyor canlar. Çoğu ORGANİK yada BİTKİSEL ürünler hayvan testleri yapmıyor. Zaten bu ürünlerin amacı “çevreye ve yaşama saygı ilkesi”.
  Bu kadınlar ne zaman “ana” duygusunu tadarsa ya da “analık” hisleri uyanırsa bünyesinde o zaman “bu katliama son” diyecek. Ülkemden pek umutlu değilim açıkçası. Ama Avrupa Ülkeleri bu konuda bizden daha duyarlı.
  Paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Aynı paralelde yaşamak güzel sizinle.

  Şimdi Neva color markası için Ege Bölge Satış sorumlusu ile görüştüm. Ürünlerimizin girdileri Amerika' dan geliyor ve Türkiye' de üretimi oluyor dedi. Pazartesi İstanbul bölgeyi arıcam oraya yönlendirdi. Amerika biraz tehlikeli tabii. Tolga Bey' e bir kadın olarak bu vahşetin son bulması için bu testlerin yapılmamasını ve yapılmıyorsa amblemin basılması istediğimi özet geçtim. Üreticileri de bilgilendirelim ki Arz-Talep ilişkisini başlatalım.

  Bugün Neva Color' daki ürünlerle alakalı bir yetkili ile telefonda görüştüm. kozmetik ürünlerdeki hayvan deneylerinin bizleri ne derecede rahatsız ettiğinden bahsettim (Bazıları görmezden gelse de benim gibi düşünenlerin varlığı sabit) Yetkili de “biz diğer büyük markalar gibi çoklu ürün üretmiyoruz, saç boyası üretiyoruz. ve bundaki kimyasalların oranı bellidir. bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar gösterir hepsi bu. onun dışında yeni ürünler değil ve deney yapmıyoruz” dedi. ama Amerika' dan gelen içerikler orda yapıyorlar mı kendilerine ait prosedür nedir bilemiyorum ama bizim böyle bir talebimiz yok dedi. sadece saç boyasında uzmanlaşmaları ve bunun da oranlarının belli olması içimi biraz rahatlattı. yani bir loreal değil!!!
  ve kendisinden talebim hayvan deneyi yapmıyorlarsa bunun amblemini boyanın üstüne basmaları idi. o da bu konuyu yönetime ileteceğini söyledi. bassınlar ki kim ak kim kara belli olsun,,, kendisine buradan da teşekkür ederim

  lumina88

  NEVA için çok sevindim. Güzel bir marka çünkü. Çaban için teşekkürler heraklia 🙂

  Slania Wella'dan eminiz malesef. NEVA eğer kimyasalların miktarını ve türünü net olarak belirlediyse teste gerek kalmıyor demektir. Zaten test yaptığını duymamıştım.

  Şimdi toparlarsak temiz markalar şöyle.

  1. ORGANIC NATUREL COLORS

  2. TINTS OF NATURE

  3. SANOTINT

  4. NOX

  5. ONIX

  6. AVON (PETA kara listeye almış malesef AVON iptal)

  7. NEVACOLOR

  8. GOLDWELL

  heraklia

  Dermalogica da yapmıyor sitelerinde de yazıyor.

  S: Dermalogica hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?

  C: Dermalogica ürünleri; şimdiye kadar yapılmadığı gibi gelecekte de hiç bir zaman hayvanlar üzerinde test edilmeyecektir.

  Loreal bütün sektörü elinde tutuyor.
  Raflarda görünce kan görünüyor gözüme, tüm açıklamalar ikna edici değil. Test yapmayan yapmadığını kesin beyan ediyor ve dikkat edilirse test yapmayanlar daha organik, daha az zararlı, daha duyarlı,,,
  ve bir şey fark ettim, nivea petanın temiz listesinden kalkmış.

  lady evil

  Nivea'yı ben de göremedim
  Inglot da kesinlikle yapmadığını sitesinde yazmış ama listede yok
  Acaba bir firmaya mı bağlı,direkt Inglot yok çünkü

  heraklia

  Bugün Down under naturels saç kremi aldım, made in kanada,,,ve tabiki no tested on animals hatta never

  Petanın test yapmayan temizler listesinde REVLON markasıda var, saç boyaları ve kozmetik ürünleri var sanırım, kullanan ya da gören bilen varsa ve yazarsa çok mutlu olurum.

  heraklia nın açmış olduğu bu başlık altında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..kesinlikle süper bir paylaşım olmuş..can dostu üyelerle arkadaş olup ağımızı genişletelim yeni durumlardan haberdar olalım..lütfen herkes yazılarından can dostu olarak gördüğü kişileri arkadaşı olarak kk forumda eklesin..birlikten kuvvet doğar 🙂

 39. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Saç boyasında can dostu markalarımız

  1. Organıc naturel colors
  2. Tınts of nature
  3. Sanotınt
  4. Nox
  5. Onıx
  6. Goldwell
  7. Revlon

  8. Dermalogıca saç bakım ürünleri

 40. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  hayvanlar üzerinde yapılmış olan deneyler %100 sonuç verseydi bu görüntüler oluşmazdı..aşağıdaki saç boyası reaksiyonların çoğunda Loreal markalı ürünler kullanılmış..

 41. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaşlar bu konuda bana katılır mısınız bilmiyorum ama gazetenin diva haberinde attığı başlıkta istenen görüntü hayvanseverlerin gidip bülent ersoyu paralaması sanki..can dostu insanların bu tarz davranışlarını nasıl değerlendiriyosunuz ? Ben şahsen hayvanlarla ilgili konulara özel bir sempatisi olmayan insanların ekranda bu görüntüleri görünce hayvanseverleri itici bulduğu kanısındayım..ama işin şu kısmı da varki o canların yaşadıklarına ragmen sakin durmak pek de mümkün olmuyor nitekim ben de burda çok sayıyorum o canilere..ama ekran önündeyken, bir derdimizi insanlara duyurma çabasındaysak bu tarz durumlarda zor da olsa kendimizi tutmamız kanısındayım..kötü söz sarf etmemk herhangi bir şiddette bulunmamak gerektiğini düşünüyorum bu imajı kırmak için..çünkü asıl amaç insanlara derdimizi anlatabilmek, daha doğrusu onların bizi anlamasını ve bu yönde destek vermesini sağlamak..o nedenle kavga gürültü değilde tane tane konuşmaktan yanayım..bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz?sizce nasıl olmalı ?

 42. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  paylaşmadan edemicem çok şirinler ya 🙂

 43. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben de size katılıyorum , agresif tepkiler vermek yerinde soğukkanlılıkla hareket edilmeli. Ancak böyle tutarlı sonuçlar alınabilir.
  Ben bir şey sormak istiyorum.
  Şampuan , diş macunu , sabun , deterjan gibi ürünler için nasıl alternatifler var ?
  Herhalde organik üretim yapan markalar olabilir. Ancak bu noktada fiyat ve kolay ulaşılabilirlik de çok önemli.

 44. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  “””””Çin Hükümeti kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini zorunlu kılıyor.””””

  Hangi işiniz doğru ki…

 45. doga2012  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ben temizlik ürünlerini de organik almaya çalışıyorum fakat şimdi baktım üzerlerinde hayvanlar üzerinde denenmemiştir ibareleri yine yok .arkadaşlar kozmetik sanırım daha çok alternatifi olan bir sektör yalnız temizlik konusunda paylaşım yapabilir miyiz?

 46. doga2012  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  hayvan sevmeyen ve doğaya saygısı olmayan insanların gözündeki imajımız sanırım şöyle : biraz agresif ,biraz insanlardan soyutlanmış, asosyal, biraz sosyetik ,diğer hiçbir konuda (siyaset, güncel konular vs.) bilgisi olmayan …. daha sayabilirim de . ben ne zaman bu konularda bir konu açsam bu gözle bakılmaya başlandığını hissediyorum . o yüzden kesinlikle katılıyorum her an saldırılmaya ve saldırmaya hazır ( evet yapılanlar karşısında utanıyoruz ve bu diğer insanlar adına utancımız öfke doğuruyor ) sanılan imajı değiştirmek gerek

 47. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Clinique yapıyor Flormar da yaptırıyor diye biliyorum ben…

 48. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben bu siteden faydalanıyordum, eğer yaptıkları kesinse çıkarayım mesajdan yanılgı olmasın
  Zaten flormara yıldız işareti koymuş

 49. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  O mesajımın altında mesaj düzenleme panelini göremiyorum neden acaba?

 50. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Daha önce açılmış hala aktif olan diğer konuları da takip edelim,aynı konu üzerinde farklı konularda paylaşım yapıyoruz birbirimizden haberdar olalım.
  http://www.kadinlarkulubu.com/makya…6-kozmetik-sektorundeki-hayvan-deneyleri.html
  Flormar ile iletişime geçmiştim cevap gelmemişti,sikayetvar'a şikayetimi ilettiğimde döndüler.
  Gelen cevap linkte.
  Yapmadıklarını ve yaptırtmadıklarını söylemişler tabii ne kadar doğru bilemem.

 51. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bence bu konu başlığını, tüm Kadınlar Kulübü'ne duyurmamız lazım. Görünen o ki çoğunun haberi yok ya da başlığın içeriğini tam olarak anlayamıyor olabilirler.

  Fikir olarak; herkes, özel mesaj yoluyla arkadaşlarına bu sayfayla ilgili çok kısa bir bilgi ve linki göndersin derim.

  Ne dersiniz?

  Veya başka fikriniz var mı?

 52. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Konularda konu linki dağıtmak yasak.
  Herkes tanıdığı üyelere özel mesaj gönderebilir,bu mantıklı.

  Bu arada önceki başlıkta da sormuştum,bilen çıkmadı yine sorayım;
  Kopaş kozmetik & pazarlama a.ş hakkında bilgisi olan var mı?
  Bünyesindeki markalar Dalin,Alix Avien,Sesu,Voila,Cire Aseptine,XO,Foot Doctor,Dr. Beckmann

 53. bnnu  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  offfff oooooffffffffffffff eridim bittim şu mubarek günlerde , hepsi savunmasız Allahım yha çok fena

 54. mucizem41  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  güzel anlamlı bir konu açan arkadaşımıza önce teşekkür edrim bilgilendirdi gözü açtı resmen resimler içimi acıttı biz insanlar nekadar gaddarız Allah soracak hesabını önce bunları yapanlara sonra bu devirde bilgilenmeyen araştırmayan yada bile bile onlara yardımcı olanlara soracak araştıran ilgilenen arkdaşlara teşekkür ediyorum benimde duydyğum öğrendiğim bişey olursa bende paylaşacağım topiğinzi takipteyim

 55. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Greenjade, senin de dediğin gibi lütfen herkes bu link arkadaşlarına göndersin sadece kk daki değil. Face de paylaşalım vs… Yaşam Hakkına Saygı – HEDEF: 5.199.000 İMZA! ve http://www.sessizkalmasucaortakolma.com/dilekce/dilekce_detay.asp?id=1311

 56. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Goldwell / Saç Bakım Ürünleri

  Alman markası Goldwell ile tanışmam, Cheapsmells'in yaptığı bir indirimden faydalanmamla başladı. Bu zamana kadar pek çok saç bakımı ürünü kullandım. Tigi Bed Head, John Frieda, Schwarzkopf, Sebastian, L'Oreal (Professional, Paris, Serie Expert), Wella, Kerastase…vs Hepsini bir çırpıda bir kenara attırdı. Saçlarıma en iyi gelen ürünleri sıralamam gerekirse her zaman için ilk sırayı Goldwell alır.

  Çok memnun kalmamın ötesinde, bir servet dökmem gerekmiyor bakımlı saçlar sahibi olmak için. Düzenli olarak kullandığım iki ürün var ki, bu anlamda denediğim ürünlerin kesinlikle en iyisi.

  Hafif dalgalı saçlarımın, dalgalarını belirginleştirerek bukle bukle yapan şahane, “Goldwell Dynamic Loop Curl Spray” Bir diğeri ise, saçlarımı ağırlaştırmadan hacim katan ve doğal görünüm sağlayan saç köpüğü olan “Goldwell Styling Volume Power Whip”

  Ben her ikisini de 6,2£ aldım. Tabi bir de kargo ücreti vardı. Üç parça daha ıvır zıvır alıp (lipgloss, stila far gibi) toplamda kargoya 4,29 £ verdim. Saç köpüğün en büyüğünü almıştım üstelik.

  Şu andaki fiyatları, benim aldıklarıma nazaran 1£ artmış durumda.

  Bizbizeguzellik.com sitesinde bahsedilen 60 saniyelik bakım jelini de merak edip, geçen hafta Strawberry'de hazır %10 indirim varken aldım. Yanında da dalgalı saçlar için bakım kremini ekledim; Curly Twist Saç kremi.

  60 saniyelik bakım jeli çok pratik ve gerçekten vaadini yapıyor. Saç kremi ise dalgaları daha net ortaya çıkarıyor. Goldwell aşkım ürünlerini kullandıkça daha da artmakta.

  miskinkek.com da bahsedilmiş..denemeye değer ürünler..

  https://lh6.googleusercontent.com/-arUoGn1uY3Y/TYaJDygozJI/AAAAAAAAAkQ/EIVtHikdE1k/s640/Goldwell+Dual+Senses+Ultra+Volume+60+Sec+Gel.JPG

 57. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  “ARKADAŞLAR KANUNDAN HABERİNİZ YOK HERHALDE..KANUN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ..BAĞLI BULUNDUĞUNUZ BELEDİYEYE VERİN DİLEKÇEYİ…YAPTIRMAK ZORUNDALAR…CEZASI AĞIR YAPTIRMAYANA…BU MAMA VE SULUKLAR ONLARIN VİCDANIYLAMI YAPILIYOR ZANNEDİYORSUNUZ ? YASA ÇIKTI..TÜM İLÇESİ İLİ YAPTIRMAK ZORUNDA.”

  diye yazılmış face' te ama gerçekliğine dair bir bilgi bulamadım..bilgisi olan var mı

 58. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  bunu sana biz yaptık ( ya razı olarak ya da engel olmayarak )

 59. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  araştırıp yazacağım canım bu gruplardaki temiz markaları..

  yorumların süper :))

  evet temizlik konusunda araştırma yapacağım, inş ben de bikaç net bilgiye ulaşırım

  yasak denmiş ama ben paylaşanlara hep denk geliyordum..bunun diğerlerinden farkı ne anlamadım…benim bir fikrim var greenjade avatar resmi olarak paylaşmak..hazırlık yapıyorum şuan.inş bu fikrim işe yarar çünkü biz burda bir sektörle sınırlı kalarak değil, yaşantımızda kullandığımız tüm ürünler için temiz marka arıyoruz..

  bu markalarıda araştırayım..net bilgiler çıkar inş karşıma..

 60. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Canım, düşüncen çok güzel ama ben avatar olarak kullanamam, her gördüğümde çok kötü oluyorum çünkü.

 61. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Merhaba arkadaşlar ,
  Yaptığım araştırmalar sonucunda diş macunu olarak Sanino , Doctor Ciccarelli ve L'Angelica (Migros'ta satılıyormuş.) ;
  sabun olarak Evyap ürünleri , yani Duru , Fax , Activex ve Dalan , Komili ürünlerini ;
  şampuan olarak Watsons ' ta satılan Down Under Naturals ve Superdrug ürünlerini;
  bulaşık deterjanı olarak Finish ' i ve ağda olarak Veet yerine Saten ' i kullanabileceğimizi öğrendim.
  Makyaj malzemelerinde ise zaten alternatifimiz çok , mesela The Balm , Urban Decay , Dior , Inglot , Hello Kitty , Essence , Everyday Minerals , Amway , Physician's Formula , Pupa , Murad , Avene gibi ürünlere yönelebiliriz.
  Bu arada Catherine Arley allığın üzerinde mutlu tavşanı gördüğümü de ekleyeyim.
  Bir yanlışlık yaptıysam lütfen düzeltin sevgili arkadaşlarım.
  Hepimiz bu şekilde bilgilerimizi paylaşalım , lütfen.

 62. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Allah belanızı versin ben onları elime alırken bile nasıl dikkat ediyorum incitmemek için………. Evet bunu BEN YAPTIM aldığım her maybelline ile her colgate ile ben yaptım………. Allah kahretsin….

 63. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Daha önce yazıldı mı görmedim ama acaba Pantene ve Hobby ne durumda ikisinde de tavşan yok gerçi ama…..

 64. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Hobby hakkında bir bilgim yok ama Pantene de P&G ' ye a bağlı olduğundan masum sayılmaz.
  Asında şampuan , deterjan , temizlik ürünleri ve ped hakkında benim de kafamda soru işaretleri var.

 65. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bu arada rica etsem biri araştırabilir mi “Lacura” markası da (Premium cosmetics Gmbh) bu kanlı katliamın bir parçası mı acaba? Ben baktım Peta da da arattım ama bulamadım mükemmel bir rimeli var eskiden meybelline colossal volume express kullanırdım genelde herkes memnun zaten o kanlı rimelden ama bu marka tek kelimeyle mükemmel… Tek sorun ben bulamıyorum deney yapıyor mu!! İletişim adreslerine mail atacağım umarım ingilizcemden anlarlar Gerçi firma “evet biz oldukça kanlı deneyler yaptıktan sonra satışa sunuyoruz” demez ama ne yapalım…

 66. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  info@premium-cosmetics.com a mail atıp sordum bakalım cevap gelecek mi… Gerçi onlardan gelecek cevaba da pek güveniyorum ya… Çünkü topiclerin birinde flormarın da yapmıyoruz diye cevap verdiğini fakat yurt dışında para ile yaptırdığını okumuştumm ama ne kadar doğru bilemem bir de Peta'da muammada olanlar arasında olması lazım…

 67. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  canım finish önceden calgon' du hatırlarsın..peta'ya baktım calgon kanlı marka olarak geçiyor, Finish (Reckitt Benckiser)'e baktım malesef o da öyle kanlı bir marka..

  diş macunu olarak peta da adı geçen temiz bir marka vardı..tr de de satışı var..ama sitede diş macunu var mı bilemiyorum ya da ben bulamadım

  http://www.aubrey-organics.com.tr/default.asp

 68. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  canım, uncaged.co.uk ve beautypedia.com da lacura temiz olarak görünüyor…bu arada hangi rimeliymiş merak ettim 🙂

 69. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Yaa çok sevindiiimmm Ama yine de insan tam emin olamıyor ki Peta da sürekli güncelliyor fakat her gün bir markanın daha deneye başladığını öğreniyoruuz….:44: Bu arada ben bu markanın sadece rimelini kullandım ve temiz olmasına çok sevindim size de tavsiye ederim…

 70. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Evet ben de Pantene in P&G ye ait olduğunu öğrendim ve yıkıldım…

 71. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben burdaki arkadaşlarımı özel mesajla bilgilendirdim.

  (bnnu, tu_met kızlar size ayrıca yazmadım çünkü sizi sayfada gördüm. )

 72. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  lanet loreal

  Bugün L'Oréal'in uluslararası markaları arasında L'Oréal Professionnel, Redken, Kerastase, Matrix, L'Oréal Paris, Garnier, Maybelline New York, SoftSheen-Carson, Lancôme, Giorgio Armani, Yves Saint Laurent, Biotherm, Ralph Lauren, Kiehl's, Shu Uemura, Helena Rubinstein, Cacharel, Diesel, Vichy, La Roche-Posay, SkinCeuticals, Innéov ve The Body Shop yer alıyor.

 73. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Mama ve su odaklarının yapılması zorunlu.
  Ama belediye kişisel dilekçeleri değil mahalle muhtarlarının taleplerine cevap veriyor.
  Muhtarlarınızla konuşun,versin dilekçeyi.
  Bizimki hala icraata geçmedi yine konuşacağız.
  Çevremizdeki mahalle muhtarlarıyla da iletişimdeyiz.

  Bu şekilde hepimiz toplu olarak kullandığımız ürünleri yazarsak çok daha faydalı olur.
  Teşekkürler.

  Pantenein yaptığı kesin ama Hobby ile ilgili bir fikrim yok.
  Araştırmak lazım Hobby'i

 74. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Örnek billboardlar

 75. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bu afişleri Haytaptan ücretsiz temin edebilirsiniz
  Biz de çöp kenarlarına ve duvarlara asıyoruz.

  Eki Görüntüle 474684

 76. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bunu ilk kez duyuyorum… Denemek lazım en kısa zamanda…

 77. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  http://www.haytapshop.com

  adresinden yapacağınız her alışveriş HAYTAP projelerine destek olarak geri dönmektedir. Mama alışverişi buradan yapılabilir mesela…
  Bu arada bu resimler beni bitirdi hala gülüyorum özellikle de köpek

 78. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Çok teşekkür ederim düzelttiğiniz için. Çok büyük bir hata olmuş , keşke düzenleyebilsem o mesajımı.
  O halde belirtmiş olalım bir kez daha , Finish de kanlı markalar arasında.

 79. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Tekrar ediyorum lütfen sosyal paylaşım sitelerinde PAYLAŞALIMMM….

 80. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bir defasında aldığım Watsons duş jelinin ambalajında 'Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.' yazıyordu.
  Sizce buradan hareketle Watsons ' ı temiz markalar arasına alabilir miyiz ? Sizin bilginiz var mı ? Çünkü temizse şampuan , duş jeli , saç kremi gibi ihtiyaçlarımı Watsons ' ın kendi markasından karşılayabilirim. Biralı ve ballı şampuanlarının çok beğenildiğini duymuştum.
  Sephora ' da satılan Yes To Carrots ' un da saç bakım ürünleri varmış , aklımızda bulunsun.

  Bir de Babe hakkında ne düşünüyorsunuz ? Listelerde bulamadım. En iyisi e-posta atayım.

  Bu arada mahalle muhtarımıza bu konuyu ileteceğim en kısa zamanda , çok teşekkürler LadyEvil.

  Öğrendiğime göre L'Oreal 2013 ' te kanlı uygulamalarına son verecekmiş , doğru olmasını umalım.

 81. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Benim Twitter ve Facebook'da hesabım yok.

 82. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Maalesef benim de yok ama olan bir çok arkadaş var.. Bu imzalar yurt içinde geçerli öyle ütopik rakamlar beklenmiyor herkes biraz çaba gösterse ulaşılabilecek rakamlar…

 83. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  İşte buu rimel

 84. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bu markayı hiç tanımıyorum. Nerelerde satılıyor?

 85. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Benim de bir arkadaşımda vardı Sanırım Almanyadan:44: yani alman markası… Bir kere kullandım bayılınca bana verdi netten sipariş için miss peraya falan baktım ama yoktu bir aralar… Mutlaka satan bir site vardır yaa..

 86. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Şimdi, makyaj malzemesi olarak zor bulunmayan hangi markayı önerebilirsin? Benim kafam karıştı iyice. :44:

 87. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Yaa dedim ya ben satın almadım ki hiç ama bitince almayı düşünüyordum o yüzden deney yapıyor mu diye sordum burada yoksa almayacaktım Şimdi baktım netten Türkiyede satış yapan bir site varmış ama isim vermek yasak… Yani demem o ki ben daha satın almadım ama çok memnunum satış yapan bir yer bulursam da mutlaka alacağım…

 88. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Hayır ya marka olarak soruyorum, temiz olan makyaj markası öner bana.

 89. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Yaa ben de senin kadar biliyorum amaaa Bu topici bir de öncekni takip ediyordum aklıma geldikçe araştıracağım… Şimdi de yazarken aklıma pastel geldi temiz midir acaba??? Dur bir araştırayım

 90. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Sağol canım. Pastel'in kalitesi düşük gibi geliyor bana. Bakalım artık.

 91. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Teşekkürler.

 92. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Draize göz tahriş testleri, ilk olarak 1940’larda, ABD Gıda ve İlaç İdaresi çalışanlarından J.H. Draize’in, tavşanların gözlerine sıkılan bir maddenin ne kadar tahriş edici olduğunu belirleyen bir derece geliştirmesiyle kullanılmaya başlandı.

  Bu testlerde hayvanlar genellikle sadece başlarını dışarıda bırakan aletlere sıkıştırılıyor. Böylece hayvanın gözünü kaşıması ya da ovuşturması engelleniyor. Test edilmek istenen madde (örneğin, göz farı, rimel, çamaşır suyu, şampuan v.b.) her bir tavşanın tek bir gözüne damlatılıyor/sürülüyor. Hayvanların alt göz kapağı dışarı çekiliyor ve böylece oluşan çanağa madde konuyor. Sonra göz kapatılıyor. Bazen birkaç kez madde tatbik ediliyor. Tavşanlar her gün gözlemlenerek, gözlerinde şişme, çıban, enfeksiyon ve kanama olup olmadığı saptanıyor. Çalışmalar bazen üç hafta sürebiliyor.

  Yani her yeni bir ruj, göz farı, şampuan, rimel v.b. gibi kozmetik ürün için Draize Testleriyle binlerce tavşana günlerce acı çektirilmekte ve gözleri kör edilmektedir

  ALINTIDIR

 93. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  LD 50 (Lethal Dose – Yüksek Doz) Testleri

  Bir maddenin ne kadar zehirli olduğunu belirlemek için “akut oral toksisite testleri” yapılmaktadır. 1920’lerde geliştirilen bu testlerde hayvanlara – ruj ve kâğıt gibi yenmeyen maddelerde olmak üzere – çok çeşitli maddeler ya zorla ya da boğazlarına soktukları bir tüple yediriliyor.

  Standart testler 14 gün süreyle uygulanıyor, ama bazıları 6 ay bile sürebiliyor – tabii hayvanlar hayatta kalırsa. Deney süresince hayvanlarda kusma, ishal, felç, kasılma ve iç kanama gibi klasik zehirlenme semptomlarına rastlanıyor.

  En bilinen akut toksisite testi LD 50 (Lethal Dose) testidir. LD 50, “yüzde 50 öldürücü doz”, yani deneye dahil edilen hayvanların yarısını öldüren madde miktarı anlamına gelmektedir

  ALINTIDIR.

 94. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Dermal Toksisite Testleri

  Dermal Toksisite Testleri’nde, ciltlerine madde tatbik etmek amacıyla tavşanların kürkleri kazınıyor ve madde hayvanın cildine uygulanıyor. Tahriş olan yerlerini kaşımalarını önlemek amacıyla hayvanlar hareket edemeyecekleri kutulara sıkıştırılıyor veya bir boyunlukla bu engelleniyor.

  Resimde de görüldüğü (alttaki resimde) gibi cilt kanayabiliyor, kabarabiliyor ve soyulabiliyor

  ALINTIDIR…

 95. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Sözün bittiği yer!

 96. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  HEEEEEY pastel oje hayvanlar üzerinde test edilmiyormuuşşş kendi sitelerinde öyle yazıyor..

  http://www.pinkar.com/pastel/index.php?contentId=130

  Greenjade, bu arada ben pastelin öyle herşeyini denemedim ama ojede pasteelden başkasını son iki yıldır hiç kullanmadım ve özellikle son bir sene ojesiz durduğum günleri toplasam bir hafta etmez ama tırnaklarım hiç sararmadı görenler bile şaşırıyor… Kısacası pastel ojenin sitesinde hayvan deneyi yapmıyoruz yazıyor…

 97. MariaRuj  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Benim bildiğim ve hayvanları kullananlar bunlar

  Avon !
  Aquafresh dişmacunu !
  Biotherm(loreal) !
  Braun markası !
  calgon !
  Cacharel(loreal)!
  Christina aquileranın parfümleri ! lanet olsun ki bende 2 tane var iğrendim
  Clean&clear !
  clearasil!
  Dolce&gabbana !
  gamier(loreal)!
  giorgio armani !
  gucci!
  kerastese(loreal)!
  lacoste parfüm !
  mac makyaj malzemeleri !!!!
  max factor!
  maybelline !
  neutrogena en çok şaşırdığm !!
  olay!
  oral-b!!!!!!
  palmolive !!!
  pantene !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  renuu lens solusyonu !!!!!!!!!!!!!!!
  signal!!
  vaseline !!!!!!!
  veet!!!!
  vichy!!

  İnanmıyorum ya vahşettir bu. Açamayanlar için en çok bilinen markaları yazdım artım evime adını bile sokmam.

 98. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Anladığım kadarıyla organik ürünler ve de küçük üreticiler bu işe pek bulaşmıyor onlardan tercih etmek lazım genelde

  Çok bilindik her eve girmeyi başarmış firmalar hep yapmış veya yaptırmış neredeyse

 99. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Petanın deney yapan ve yapmayan markalar listesi hepsi burada:

  YAPMAYANLAR: http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdonttest.pdf

  YAPANLAR: http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdotest.pdf

 100. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  tr de belli bir site yok sanırım bu rimeli satan..satıcıların ürün sattıkları havuzlu(para önce havuza alıcı onayından sonra satıcıya) aktarıldığı bir sitede gördüm..

  ara ara bu konularada değinmek lazım zaten bu görseller,anlatımlar bir insanın zihnine işlediyse bir daha o markaya el dahi sürmesi mümkün olmaz…size lorealin maxın şu ürününü önerelim dediğinde başka markadan önermesini ister..

  mikerinos bu harika bir haber ya.. 🙂

  en gözde markaları tercih etmişsin canım saol yararlı oldu..düzenli zaman aralıklarıyla markaları toparlayalım bu şekilde sayfalarda tek tek marka aramaktansa biraraya getirerek sunalım daha kolay ulaşım açısından..

  aynen canım deborah iyi bir marka maybelline'den..şu blogta çok güzel bilgiler var

  cirkinkadinyokturazmakyajvardir

  cicola
  ayrıca hayvanlar üzerinde deney yapan bi marka kendi yarattığına güvenmeyip aslında içinde zararlı maddelerin dozaşını ayarlayıp ayarlayamadığından iyice emin olmak için yapıyorlar… hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka olarak benim bildiğimde Deborah. zaten içinde paraben ve sülfat olmayan ürünlerde hayvanlarda deney yapılmasına gerek kalmıyor. Türkiyedeki tüm şampuanlarda paraben ve sülfat var ki bu oldukça zararlı içinde paraben ve sülfat olmayan ürünlerde bizim ülkemizde oldukça pahalı (organix gibi) bence herkesi bilinçlendirmeliyiz….emeğine sağlık cyborg

  güncel bilgi(lys): the body shop,lorealin istiraki,,deney yapmasa bile,paralarınız deney yapan loreale gidecek kazeren(konsolide bütçe gerçeği)…haberiniz olsun! yanılmayın….

  güncel bilgilys)BB zaten Estee lauder'ın iştiraki,,,Estee Lauder deney yapıyor bilginize,,yanılmayın…samur fırça masum bişiy değil..sanmayın ki hayvanların tüylerinden azıcık masum kırpıntılarla yapılıyor bu fırçalar!!!!ahh bi bilseniz herkes lütfen sentetik fırça kullansın….makyaj için üretilen fırça kılları genelde; samur,keçi veya antilop kılıdır….şiddetle kaçının,,,hayvanalrın zulmüne ortak olmayın….

  Rica ettigim gibi link verdiginiz icin tesekkur ederim:) Fakat “Kanunun gerektirdigi durumlar disinda” demesi zaten anahtar cumle. Bu Cin'de satis yapabilmek icin hayvan testlerini uygulayacaklari anlamina geliyor. Daha fazla bilgi icin “markalarin hayvan deneyleri aciklamalari” postuna gidebilirsiniz.

  makyajaynam

  Kısa bir süre önce peta, Estee Lauder’ı hayvanlar üzerinde test yapmayan firmalar listesinden çıkardı. Çünkü Estee Lauder’ın hayvanlar üzerinde test yapmadıklarını iddia etmelerine rağmen, bazı pazarlara girebilmek için deneylerinde hayvanları kullandıkları ortaya çıktı.(Yanılmıyorsam bahsi geçen ülke Çin.)

  Çin Hükümeti kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini zorunlu kılıyor.

  Estee Lauder ve bünyesinde olan Bobbi Brown, Clinique gibi markalar, hayvan deneyleriyle ilgili genelde şöyle bir şey söylüyorlar:

  We do not conduct animal testing on our products or ingredients, nor ask others to test on our behalf, except when required by law.

  Özetle: Kanunun gerektirdiği durumlar dışında hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz.

  Yani bu, markaların kanunların gerektirdiği durumlarda hayvanlar üzerinde test yapabilecekleri anlamına geliyor.

 101. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  selen kozmetiğin ana sayfası sizi işte böyle şirin canlarla karşılıyor…

 102. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  arkadaşlar bu hızla gidersek 1aya bütün sektörlerde kansız markaları saptamış olurz..umarım hızımız hiç düşmez

 103. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Oriflame'in ilgili sayfasından bir paragraf:

  ''Oriflame Kozmetik olarak, kozmetik bileşenler veya kozmetik ürünler için hayvanlar üzerinde hiçbir zaman test yapmadığımız gibi, hayvanlar üzerinde test yapmayan hammadde tedarikçileriyle işbirliği yapıyoruz.''

  Kataloğun arkasında, hayvanlar üzerinde test yapılmadığına dair bir simge ve açıklama da bulunmakta.

 104. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Teşekkürler Pastel, Lush ve Oriflame.

 105. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  LUSH tertemiz bir marka olmakla kalmayıp, hayvan deneylerine karşı da mücadele ediyor…

  Fighting Animal Testing | Fighting Animal Testing

 106. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Umarım.

 107. bnnu  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  pastele ne kadar sevindim anlatamam pastel ojelerinin farkı şiddetle hissediliyor zaten

  ya ben colgate de var diye sahurda diş macunu araken ona rastladım attım hemen kullanamadım signal de yok diyerekten signali kullandım offf şimdi içim acıdı signalde de mi varmış

  teşekkürler paylaşım için

 108. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  cana kıymayanların bir farkı olsun…

  boykot

 109. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  şuna kim kıyabilir Allah aşkına !

  yok böyle bişey ya 🙂

 110. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Araştıralım bakalım. :44:

 111. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Avon'un yeni poşetlerinin üzerinde de hayvan deneylerine hayır tarzı bir mesaj var.
  Ama Avon'un test yaptığı kesin.
  O yüzden o ibareye ve Oriflame markasına güvenmeyelim derim.
  Benim anlayamadığım bunu denetleyen bir mercii yok mu nasıl bu kadar rahat yalan ibareler ekleyebiliyorlar?
  Dava açılsa kazanılır.

  Flormar'dan gelen cevabı önceki sayfalara ekledim.
  Avon da kesin olarak deney yapıyor artık.

 112. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben birkaç yerde daha Oriflame'in test yapmadığını okumuştum ama % 100 bilemeyiz tabi.

 113. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  greenjade ' in paylaşımı sayılır ufak bi dokunuş yaptım sadece..diş macununa alternatifimiz çıktı..deneyenlerin yorumları güzel..sanırım bu ayki katalogtan bir ürün bu

 114. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ladyevil o poşeti resmedebili misin?

 115. bnnu  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  flormarı okudum yapmıyoruz demişler doğruluğuna inanmak istiyorum , avon da kara liste oldu o zaman

 116. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Poşet bende yok birinde görmüştüm.
  Ama bulursam resmini eklerim.

 117. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaşlar hepimiz neler kullandığımızı liste halinde paylaşsak nasıl olur?
  Bir liste oluşturalım temizlik ürünleri,cilt bakımı,makyaj… gibi ve kullandıklarımızı ekleyelim.
  Şu an diş macunu,roll on,saç boyası sıkıntısı yaşıyorum ne kullanacağımızı bilemiyorum mesela
  Böylece markalar netleşir.

  Ben aklıma gelenleri yazıyorum herkes yazdıkça unuttuklarımızı da ekleriz.
  Cilt bakımı:
  Neyseki herhangi bir cilt kusurum yok umuyorum olmaz sivilce-leke gibi durumlarda kozmetik olarak ne kullanacağımı bilemiyorum çünkü.
  Temizleyici olarak şu an için sadece doğal sabunlar kullanıyorum markalar Diolivos,Thalia,Taliani.
  Diolivos hakkında bir fikrim yok.Ama oldukça şeffaf bir marka zaten küçük bir atölye hayvan deneyleri yapacaklarını sanmıyorum ama atölyesi yakınlardaymış en kısa zamanda ziyaret edip bizzat görüşmeyi düşünüyorum.
  Thalia ve Taliani markalarında mutlu tavşan ve hayvanlar üzerinde test yapılmamıştır ibaresi var.
  Thalia'yı internetten buldum ambalajı yok bende.
  Resim:

  Mutlu tavşan görünüyor.

  Taliani'nin ambalajını resmettim ibareyi aynen ekliyorum;

  Saç bakımı:
  Dalan şampuan ve saç kremi aldım ayrıca Komili saç kremi var ama Komili net değil sanırım değil mi?
  Dalan şampuan resmi:

  Bir de aktardan aldığım bir saç bakım yağım var (küçük markalara güveniyorum ama net bir bilgi yok elimde)

  El kremi:
  Yine Dalan marka aldım resmi:

  Makyaj malzemesi olarak pudra-fondöten Clinique fakat kanlı tarafa geçmeden önce almıştım,şimdi Catherine Arley ve Rapsodi pudra aldım
  Rujlarım,göz kalemlerim,farlarım genelde Flormar,Golden Rose (Avon da var hala fakat temizken almıştım.:/ )
  Rimelastel,Catherine Arley

  Diş macunu:
  Dediğim gibi sıkıntı yaşadığım bir konu bu Bim'de satılan powerdent adlı ürün kullanıyorum evyap tarafından üretiliyordu ama üretici firması değişmiş.
  Temiz olmayabilir.

  Temizlik ürünlerinden Calgon(yeni adıyla Finish) deney yapanlar listesinde kafa karışıklığı olmuş bu konuda sanırım bu net.

  Dalin ürünlerini de kullanıyorum KOPAŞ Kozmetik bunu öğrenmeliyiz çoğu ürünü giriyor evimize (Dalin,Voila,Alix Avien,Sesu…)

  Şuan aklıma gelenler bunlar

 118. İpek  yorumladı. 04:57 - 02 / 10 / 2016:

  ERKUL KOZMETİK -GOLDEN ROSE VS- DENEY YAPTIRIYORMUŞ. BAZI KOZMETİK ÜRÜNLERİ TÜRKİYE DE DENEY YAPTIRMAYIP YURT DIŞINDA DENEY YAPAN ARGELERE PARA ÖDÜYORMUŞ. YVES ROSHER FLORMARIN YARISINI ALMIŞ DURUMDA BU YÜZDEN ELEYEBİLİYORUZ ONU.

 119. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  avon zaten peta nın kara listesinde, benim size nacizane tavsiyem cruelty-free ararken aynı zamanda size ve çevreye de duyarlı ürünler seçin avon ve benzeri pek çok marka maalesef paraben denen illeti hala kullanmakta, mümkünse hem cruelty-free hem de parabensiz ürünleri araştırın, ben öyle kullanıyorum!.. eğer merak ettiğiniz ürün grupları varsa bildiğim kadarıyla isimleri burada paylaşırım

 120. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Sorman hata paylaş paylaş

 121. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Peta ya da mail attım küçük şirketlerin -flormar- gibi niye olmadığını sordum… Deborah Milanoyu sordum.. Ve Avonun kara listede olmasına rağmen hala nasıl kendini masum gösterebldiğini sordum… Cevap gelince buraya yazarım…

 122. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  physicians formula organik parabensiz, parfümsüz ürünleriyle ünlü ben 6 aydan uzun süredir pudrasını kullanıyorum yeni de allık ve rimelini aldım ba-yıl-dım. deneyimleri paylaşalım diye “PHYSICIANS FORMULA kullananlar ne düşünüyor?” diye başlık açtım orada queenofthenight adlı kullanıcı(kendisine buradan sevgiler) bu markanın aynı zamanda cruelty-free olduğunu yazdığında bir daha markaya aşık oldum:)) sadece makyaj ürünleri var, bunun yanı sıra the body shop temizler listesinde l'oreal e ait bi firma biliyorum ama şimdilik bu listeye göre hareket ediyosak deodry serisinin roll-on ve stick formu var ben stick kullanıyorum hem parabensiz hem alüminyumsuz(alüminyum koltukaltı ter bezlerini tıkayıcı özellik taşıyormuş ve kullanımla zamanla koltukaltında kararmaya sebep olabiliyomuş)! la roche posay kullanıyodum göz makyaj temizleyicisi olarak ama kara listede görünce artık almamaya karar verdim. yüz tonikleme için aviva gülsuyu kullanıyorum %100 doğal yazıyo üzerinde en son bim den aldım daha önce nereden almıştım hatırlayamıyorum. rosense önerenler de var ama onun da çakma ürünleri piyasada olabilirmiş bu yüzden rosense ürünlerini mutlaka yetkili satıcılardan alın diyolar(herhalde gül suyu için de hayvanları kullanmıyolardır) logona lip balm kullanıyorum dudaklarımı yiyorum yoksa, su gibi kullanıyorum bu yüzden yani ama cruelty-free mi onu bilmiyorum işte zaten ürün organik sertifikalı almanya dan ithal geliyo, sanmıyorum bi de bunun için hayvanlara kıysınlar ama tabi cruelty free ve sertifikalı bi şeyler varsa ki dün akşam rastladığım kadarıyla avalon ürünleri hem organik hem de cruelty-free ilk fırsatta denemek istiyorum. vichy den de caydım duş jelini kullanıyodum. bi de saç dökülme problemi yaşıyorum yine organik içerikli ve parabensiz, cruelty-free organix şampuanlara rastladım şu an down under naturals nude(parabensiz olanı) kullanıyorum bu bitince organix denicem sanırım; zaten physicians formula ile organix in yanlış hatırlamıyosam türkiye distribütörleri aynı ve sally hansen da. ama sally hansen her iki listede de bulunmuyo, sally hansen ve mavala ürünleri kullanıyorum yine zararlı kimyasallar içermedikleri için. nemlendirici olarak nivea nın pure&naturals serisinin nemlendiricisini kullanıyorum ama cruelty-free olup olmadığı hakkında şüpheler var sanırım ondan da vazgeçicem, banyoda hem yüz hem vücut peeling olarak topicrem peeling kullanıyorum çok etkili paraben de yok ama yine topicrem in her iki listede de ismi yok! el kremi olarak sante(sertifikalı ithal ürün) el kremi var ii gibi ama dedim ya sertifikalılar aynı zamanda cruelty-free mi bilemem. bi de cosmed kullanmayı düşünüyodum türk markası ve dermokozmetik ürünleri var özellikle saç dökülmesi için olan şampuanını merak ediyodum ama cruelty-free mi?, yine bilemiyorum maalesef…aklıma gelenler bunlar, yeni bilgiler bulursam paylaşmaya devam ederim
  SONUÇ: içime sine sine kullandığım bi physicians formula var ne yalan söliim durum bu! bi de avalon denicem ilk fırsatta!

 123. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  merakla bekliyorum…

 124. gunayder  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Aman yarabbim nasil bir vahset bu! Mideme kramplar girdi resmen dayanamiyorum yavrucuklarin dehset dolu bakislarina…
  Kizlar hepinizden Allah razi olsun.ben bu Konuya as once tesadufen rastladim.
  Beni taniyan bilir biyoloji ogretmeniyim alanimda doktora yapiyorum ve kimyasallara karsiyim ve evime aldigim her urune gida da dahil olmak uzere COK dikkat ederim COK vakit harcarim bu tarz konulara.
  Size kendi cabalarimla buldugum hem temizlik hemde kozmetik firmasindan bahsedebilirim eger reklam oldugunu dusunuyorsaniz lutfen gerisini okumayin cunku Ben herkes dogru ya saglikli ve guvenilir urunlere yonlensin diye bikac Konuya yazdim AMA COK tePki aldim dolayisiyla artik markanin adini vermekten korkar oldum.
  Uzun Uzun yazicam kusura bakmayin bunu insanlik gorevim olarak goruyorum.
  Bu Marka tamamen bitkisel organik hayvanlar uzerinde denenmeyen hatta iceriginde hayvansal madde kullanilmayan(cogu urunun icinde nemlendici vs katki maddesi olarak hayvani malzeme ozelliklede domuz kullaniliyor) bunu da helal sertifikasi alarak ispatlamis bir TURK markasi…
  Artik market temizlik reyonlarindan hiic urun almiyorum hem dogayi koruyorum hem sagligimi hem butcemi herseyden onemlisi hayvanciklari koruyormusum bunuda sizden ogrendim COK tesekkur ediyorum duyarli arkadaslara.
  Markanin ismini bu mesajimda vermek istemiyorum tepkileri almamak icin eger gercekten ilgilenen olursa buraya yazilan yorumlara gore yazarim

 125. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ev temizliği: Amway'ın çok amaçlı temizlik ürünü, Karbonat , elma sirkesi
  Şampuan sabun krem:doa kozmetiğin ürünleri
  Güneş koruyucusu: Forever markasınınki
  Diş macunu : powerdent (bimdeki)

  Çamaşır deterjanım perwoll onu bilemiyorum kara listede de görmedim yapmadığına dair bilgim de yok. Alternatifiniz varsa çamaşır deterjanı konusunda önerilere açığım

 126. mucizem41  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  sayenizde arkadaşlar alıcağım ürünlerden vazgeçtim evdekilerinde çoğunu bitmeden attım arayış içindeyim anway bulaşık deterjanı bulaşık mak. deterjanı ve genel temizlik için olanı ayrıca diş macununu kullanıyordum ve artık devam edicem
  şampuanda en son sebamede geçmiştim kimyasalı az diye ayrıca roll-on olarak onu alıyordum bu gidişle hep ona devam edicem
  banyoda dalan antik zeytin yağlı kalıp sabuna başalmıştım duş jelleri kimyasal diye
  makyaaj ürünü olarak oriflame kullanıyordum sanırım yine kullanacağım
  çoğu parapen içerdiği için bebak acı badem sütü makyaj temizleme sütünü ve acı badem kremini kullanıyordum ve memnunum tavsiye ederim
  çamaşırlar için rinsonun sıvı deterjanını acenin çamaşır suyunu kullanıyordum malesef memnundum ama vazgeçmeliyim
  camsil olarak camsil şişesine sirkeli su doldurmuştum cam ve aynaları öyle temizliyorum şimdilik aklıma gelen bunlar arkadaşlar artık hayvan deneylerine ve çevre insan sağlığı için zararlı olanları hayatımdan çıkartmaya çalışıyorum

 127. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  PERWOLL SENSITIVE MAGIC markası 2002 yılında ilinden toplam 1 sınıfta tescil edilmiş olup marka sahibi HENKEL KGAA'dir.
  Ve malesef Henkel deney yapıyor….

 128. spaniard  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Allah'ım bunları o hayvancıklara yapanlara öbür tarafta çok kötü sürprizler hazırlar eminim.markalara baktım ve maybelline benim için bitmiştir !!! daha yeni sitesine bakmıştım yeni ürünler varmış alacaktım ama artık avucunu yalar.not ettiklerimi çöpe attım.

 129. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Deborah Milano markası Maybelline bin basar vallahi çok kaliteli hem de öyle çok pahalı da değil… Yani maybelline kullanan rahatlıkla alabilir.. Petanın listesinde yok bu marka ama bloglarda temiz olarak geçiyor… Bugün Petaya mail attım sordum cevap gelince buraya yazacağım… Ama umarım öyledir çünkü her yer bu kanlı deneyler yapan markalarla dolu başta Avon!!! Ben de dahil her evde vardır lanet marka….!!! Cevap bekliyorum umarım temiz çıkar da bundan sonra her kozmetik ürününü Deborah tan alırım şimdili temiz görünüyor…

 130. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Benim içn yıkım olan bir haber… En sevdiğim çikolata olan “snickers”a veda etmek zorundayım…….

  Çikolata İçin Gerçekten Öldürmeye Değer mi?

  Çikolatayı çok mu seviyorsunuz? Mars ve ürünlerini almadan önce bir kez daha düşünün.

  Şunu bilmelisiniz ki; Dünyaca ünlü şeker üreticisi Mars, Inc. – M&M's, Snickers, Twix, Dove, Three Musketeers, Starburst, Skittles, ve daha ismi geçmeyen bir çok ürünün yaratıcısı, daha güvenilir bir çok bilimsel çalışma olmasına ve hatta devlet tarafından hiçbir zorlama getirilmemesine rağmen ölümcül ve hiçbir katkı sağlamayan testlere büyük bir bütçe ayırıyor ve masum canlıları yok yere katlediyor.

  ALINTI.

 131. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ………………………….

 132. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ne dersiniz..???

 133. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ne dersiniz…???

 134. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ölemiyorlar bile….

 135. spaniard  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  deborah'a bakıcam en kısa zamanda sağolasın teyzemgil kızı diş doktoru olduğu halde colgate kullanıyorlar,oraya gidince hala daha kullanıyorlarsa çaktırmadan çöpe atıcam onu.

 136. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Yuh yaa Adidas bile yapıyor.. Kozmetik olarak tabii ama ne fark eder para aynı yere!!! Elimiz kolumuz bağlı aslında çok şey var yapacak da kimsenin sesi çıkmıyor… Çok değil müşterilerinde %15lik bir azalma olsa bile nasıl paşa paşa yola gelecek şerefsizler ama….

 137. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ya adidas parfümler de mi kara listede?

 138. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Sitelerde hep adidasın kozmtik ürünlerde yapanlar arasında adı geçiyoor:26: Peta yı kontrol etmek lazım… Daha ayrıntılı bakacağım…

 139. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  müthişşş bi haber çok mutlu oldum, içim acayip rahatladı, aşağıdaki foto down under naturals nude şampuanına ait! önemli noktaları kısaca türkçe ye çevireyim:
  paraben, SLS/sülfat, fosfat, DEA, fitalat, boya yok. sertifikalı organik bitkilerden vegan formülü. geri dönüşümlü paket, asla hayvanlar üzerinde test edilmemiş! :)))

 140. doga2012  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ya arkadaşlar bu söylediğiniz markalarda tavşan resmi yok olması şart mı acaba ? mesela “oriflame”ürünleri var onlarda tavşan resmi yok ama listede temiz gözüküyor

 141. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Açıkçası ben de bu durumu anlamış değilim:26: Bu arada cahiliye dönemimden kalma maybellinde göz kalemim vardı dur şuna bir bakayım dedim en son da Pastelin matte kalemini almıştım bu ne yaaa dedim pastelin kaleminin yanında maybelline 1 lira etmez… Bu arada Pastelin oje sayfasında deney yapmadığını belirtmesine istinaden bu yorumu yapıyorum… O da kirli çıkarsa yandık vallahi bu arada göz kalemi çok iyi ve yanlış hatırlamıyorsam 10 tl…

 142. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  arkadaşlar revlon'u çıkardık listeden..peta'nın test yapanlar listesinde çünkü…

 143. meltemtnc  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Geçen aydan itibaren zeytinyağlı Dalan kullanıyorum.Alışverişe gittiğimde tek tek şampuanların arkasına baktım. Her gittiğimde de bakıyorum.Belki yeni bir marka bulabilirim,hayvan deneyi yapmayan diye..buluyorum da..üstelik fiyatı da çok makul.saçlarıma da iyi geldi açıkçası.şaşırttı beni

 144. sadecesitem  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Yorum yapan, bilgi paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler. Bende dikkat edeceğim bundan sonra

 145. Cudana  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Önemli bir konuya deginilmiş.
  Duyarlılıgınız için herkese teşekkürler…

 146. cyborg_  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaşlar paylaşımlarınızı gördükçe mutlu oluyorum ama lütfen copy paste yaparken kaynak belirtsek? O kadar çok uğraştım ki bu markaları öğrenebilmek, defalarca onaylamak için………… Listeyi de paylaşmaktan çok mutlu olurum, yeter ki birilerine yardımcı olsun. Ama böyle isimsiz ve kaynaksız direkt kopyalar görünce üzülüyorum. Zaten çok sık güncellediğim için ve aslında hepsinin bir açıklaması bulunduğu için insanları yanlış da yönlendirmiş oluyorsunuz. Şu anda Revlon deney yapmayanlar listesinde yok mesela. Burada da olmaması gerekiyor.

  Bu arada bilinçliliğin arttığını görmek çok güzel bir şey. Deney yapan şirketlerin ve markaların çokluğu sizi yıldırmasın bir çok altenatifi var yeter ki araştırın.

 147. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Haklısınız , dikkat edememişim. Evet ne yazık ki güncellenmemiş bir listeymiş zaten. Affınıza sığınıyorum , normalde çok dikkat ederim kaynak belirtmeye , uyardığınız için teşekkürler. Bir de link paylaşmak yasakmış , bu yüzden çekinmiştim paylaşmaya , ancak kaynak belirtebilirmişim. Emeğiniz ve duyarlılığınız için de ayrıca teşekkürler.
  Bu arada Beiersdorf grubu da Peta ' nın listesinden çıkarılmış. Keşke o mesajımı silmemin bir yolu olsa.

 148. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Merhaba arkadaşlar , bugün Watsons ' a uğradım , sözünü ettiğim duş jelinin markası Superdrug ' mış. ( Watsons değil. ) Ambalajında 'Suitable for vegetarians. Superdrug is against animal testing.' yazıyor. 300 ml ' lik bir üründü , fiyatı da 2 liraydı. Gerçi duş jeli için Duru , Sebamed , Avene gibi alternatiflerimiz de var , ancak paylaşmış olmak istedim.
  Bir de Softem marka sabunlar vardı ve üzerlerinde de mutlu tavşanlar. 🙂 Ben bir tane arı sütlü ve ballı sabun aldım , kullandıktan sonra bilgi veririm.
  Sevgiler.

 149. sadecesitem  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben MAC ürünlerini yıllardır hayvanlar üzerinde deney yapmadığı için tercih ediyordum fakat listelerde deney yaptığını görünce şok oldum yanlış mı biliyorum aydınlatırsanız sevinirim.

 150. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Merhaba , bildiğim kadarıyla MAC , Estee Lauder grubuna bağlı bir marka ve Estee Lauder hayvanlar üzerinde deney yapmaya son veren ilk şirketlerden biriymiş. Ancak Çin ' de yasalar hayvanlar üzerinde deneyi zorunlu kıldığı için EL , 'Yasalar gerektirmediği sürece hayvanlar üzerinde deney yapmıyoruz.' şeklinde açıklama yapıyor. Uzun lafın kısası , Çin pazarına giren şirketler Peta ' nın 'Hayvalar üzerinde deney yapmayan şirketler' listesinden çıkarılıyor. Avon da aynı şekilde çıkarılmış.

  Daily Mail gazetesinin 22 Şubat 2012 tarihli haberinden yararlandım.

 151. cyborg_  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Nazik cevabınız için teşekkürler. İyi niyetli olduğunuzu çok iyi biliyorum, benzer şeyi yapan bir çok insan gördüğüm için belirtme ihtiyacı hissettim sadece. Üzerinize alınmayın bu yüzden. Benim de amacım paylaşım yapmak ve hayvan deneyleri konusunda duyarlılığı sağlamak sonuçta, sizin gibi. Bu konuda hepimiz hemfikiriz en azından.

  Beiersdorf Peta'nın listesinde yok ama kendilerinin açıklamalarına göre deney yapmıyorlar ve aksini kanıtlayan bir kaynak da bulamadım. Bu yüzden kesin deney yapıyorlar da diyemiyorum ben. Şüpheleniyorum sadece. Kesin ve net bilgi ya da kaynak verip bizi aydınlabilecek var mıdır acaba?

 152. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Çok teşekkür ederim anlayışınız için. Bu konuya dikkat çekebilmek gerçekten çok önemli ve bir parça da olsa fark yaratabilmek gerçekten çok rahatlatıcı olmalı.
  Beiersdorf hakkında ben de net olmayan hatta yer yer çelişkili ifadelerle karşılaşıyorum internette. Mesela CNN ' in internet sitesindeki bir haberde hayvanlar üzerinde deney yapan başta gelen şirketler arasında gösterilmiş. Ama sizin bahsettiğiniz gibi gerçekler de var. Umarım bu konuya bir açıklık getirilebilir. Ben Cruelty Free International ' a bunu sordum , yanıt gelirse seve seve paylaşırım. Bu arada bu organizasyonun Facebook sayfasında The Body Shop açıkça destekleniyor. Herhalde tek başına bir marka olarak deney yapmadığı için , ancak bence bu da problematik bir durum.
  Size tekrar teşekkürler ve mücadelemizde hepimize başarılar.

 153. sadecesitem  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bu Benim Partim: Hayvanlar Üzerine Test Yapan Markalar-2

  bu konuyla ilgili bir paylaşım buldum belki faydası olur

 154. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Yaa ben en çok da şampuan konsunda sıkıntılıyım Elseve benim vazgeçilmezimmm… Ne yapacağım ben yaa off koskoca markalar bu kadar düşmeseler olmaz sanki….. Elseve in 5 etkilisini kullanıyordum şimdi önerilerinizi bekliyorum…

 155. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben deterjanda tıkandım bulamıyorum arkadaşlar, kozmetiği bir şekilde hallediyoruz alternatifler var ama temizlikte önerisi olan?

 156. Clariss  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben de şöyle bir şey buldum…

  Hayvanlar üzerinde deney yapan firmalar alfabetik sıra ile listelenmiş…

  ************************

 157. Clariss  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Şöyle bir liste var…

  Hayvanlar Üzerinde Deney YAPAN Markalar:
  Henkel Grubu:

  Clynol
  Diadermine
  Gliss
  Igora
  Indola
  Palette
  Schwarzkopf
  Syoss
  Theramed
  Taft
  Vital
  Johnson & Johnson grubu:

  Aveeno
  Carefree
  Clean & Clear
  Johnson & Johnson
  Johnson's Baby
  Listerine
  Neutrogena
  RoC
  L'Oréal grubu:

  Biotherm
  Cacharel
  Diesel
  Essie
  Garnier
  Giorgio Armani
  Helena Rubinstein
  Kérastase
  Kiehl's
  L'Oréal Paris/Professionnel/USA
  Lancome
  La Roche Posay
  Maybelline
  Matrix
  Ralph Lauren Parfüm
  Redken
  Shu Uemura
  SkinCeuticals
  The Body Shop (marka olarak deney yapmadıklarını iddia ediyorlar.)
  Victor&Rolf
  Vichy
  Yves Saint Laurent
  Procter & Gamble grubu: (LÜTFEN BOYKOT EDELİM!)

  Anna Sui
  Always
  CoverGirl
  DFF
  Dolce & Gabbana
  Fekkai
  Gucci Parfüm
  Head & Shoulders
  Herbel Essences
  Hugo Boss
  Lacoste Parfüm
  Max Factor
  Olay
  Oral-B
  Pantene
  Rejoice
  Wella
  Shiseido Grubu:

  Bare Escentuals
  Nars Cosmetics (marka olarak deney yapmadıklarını iddia ediyorlar)
  [*]Shiseido
  Unilever grubu:

  Dove
  Lux
  Rexona
  Signal
  Vaseline
  Avon
  Burt's Bees(Firma deney yapmadıklarını iddia ediyor fakat Clorox şirketine aitler.)
  Colgate
  Hawaiian Tropic
  Mary Kay
  Oriflame
  Palmolive
  Sensodyne
  Speed Stick
  Veet

 158. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bunlar yapanlar oluyor ya ben de yapmayanını bulamadım işte 🙂 (deterjan olarak)

 159. Clariss  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Hayvanlar Üzerinde Deney YAPMAYAN Markalar:

  8×4
  Juvena
  La Prairie
  Labello
  Nivea

  Benefit Cosmetics
  Christian Dior
  Givenchy Parfüm
  Guerlain
  Kenzo
  Make Up Forever
  Sephora (own brand)

 160. Clariss  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  [sıze=3] hayvanlar üzerinde deney yapmayan firmaların alfabetik sıra ile listesi…[/sıze]

  ****************

 161. Clariss  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünlere ulaşmanın en kolay ve garantili yolu ;

  sıçrayan tavşan / hayvanlar üzerinde test edilmemiştir (leaping bunny / not tested on animals / cruelty free)

  logolu ürünlerin seçilmesi gerekmektedir…

 162. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum , Amway ürünleri olabilir belki. Nasıl oldukları hakkında bir fikrim yok , ulaşım da zor bu ürünlere , ama bir alternatif olabilir.

 163. esrasy  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ben deterjan konusunda kesinlikle ev yapımı tarifleri öneriyorum.. fakat hazır kullanmak isterseniz bi arkadaş belirtmiş ersağ var bir de benim bildiğim yeşil köpük var..

  tarifler Zehirsiz Ev | dan Diş Macunu tarifi de var üstelik doğal çevreye de zararsız..

  içerikler çok önemli hayvan deneyi yapmasalar da çevreye kalıcı zarar veren içeriklere sahip ürünlerde var bu yüzden en başta kimyasal maddeleri tanımak gerekiyor..

  Tarif: Ev Yapımı Çamaşır “Deterjanı”
  mercan | Mayıs 16, 20121 Yorum | 1.252 görüntüleme
  Piyasadaki ürünlerin nesi var?

  Sabun
  Noniyonik aktif
  Polikarboksilat
  Fosfonat
  Zeolit
  Anyonik aktif
  Oksijen bazlı ağartıcı
  Enzim
  Parfüm
  Optik parlatıcı
  Ayrıca etiketlerde belirtilmeyen, ancak deterjanlarda bulunması muhtemel, deterjanın görünüşünü, köpürme özelliğini, akışkanlığını etkileyen başka maddeler; çamaşırların renklerini koruyan kimyasallar, ağartıcı aktivatörler…
  Bu maddelerin ne işe yaradığını görmek için en son Otopsi‘ye ve Etiket Okuma Kılavuzu’na buyrun.

  Bizimkinde ne var?

  Aslında hazırlayacağımız karışım teknik olarak deterjan olmayacak. Nedenini bir sonraki yazıda ayrıntılı olarak açıklayacağım.

  1 bardak rendelenmiş zeytinyağı sabunu veya herhangi bir parfümsüz bitkisel sabun
  1 bardak sodyum karbonat (çamaşır sodası)
  1 bardak sodyum bikarbonat (karbonat)
  1/2 bardak boraks (isteğe bağlı)
  10-15 damla uçucu yağ (isteğe bağlı)
  Hazırlanış:

  Tarifleri hazırlamaya başlamadan önce Demedi Demeyin‘i okumayı ihmal etmeyin.

  1. 1 kalıp sabunu rendele (bunun tamamı kullanılmayacak)
  2. Rendelenmiş sabunla toz halindeki diğer malzemeleri bir kapta karıştır

  3. Uçucu yağı ekleyip tekrar karıştır (Ben limon çekirdeği yağı kullandım.)
  4. Karışımı kapaklı bir kaba al

  Kullanım:

  Makinenin deterjan gözüne her zamanki kadar koy
  Uyarılar:

  Sodyum karbonata (çamaşır sodası) çıplak elle dokunmayın.
  Sodyum karbonatı ve bikarbonatı alüminyum kaplarla temas ettirmemeye dikkat edin.
  Çok yüksek dozlarda boraksın üreme sorunlarına yol açtığını gösteren araştırmalar var. Burada kullanılan miktar bu seviyelere yaklaşmıyor olsa da, boraks kullanıp kullanmayacağınıza siz karar verin.
  Özellikle yağlı lekeleri daha tazeyken sabunla bölgesel olarak yıkamak, bu karışımın etkinliğini artırıyor.
  “Ev yapımı çamaşır deterjanı benim için yeterli değil” diyorsanız:

  Piyasadaki ekolojik çamaşır deterjanlarından satın alabilirsiniz. Ne yazık ki bunlar bir hayli pahalı ve etkinlikleri de bu tarifinkinden çok daha üstün değil.
  Hiç olmazsa fazla yağlı/lekeli olmayan (örneğin, çarşaflar, ilk kez yıkanan bebek giysileri, vs.) veya ağartılması gerekmeyen çamaşırları (örmeğin, renkliler) bu tarifteki karışımla yıkayabilirsiniz.

 164. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Sadece pastelin ojelerin üretiminde yapmadıkları yazıyor sitelerinde… Diğerleri için ben kesin birşey söyleyemem ama bu konuda Petaya mail attım cevap bekliyorum…

 165. spaniard  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  cevap gelirse yazarsın o zaman buraya,flormardan ruj baktım da bugün almadan önce buraya sorayım dedim.

 166. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  en büyük sorun zaten bu “leaping bunny” logolu ürünlere türkiye raflarında ulaşmanın bi hayli güç olması maalesef…( paylaştığın listeler gayet açıklayıcı okyanuskizi ellerine sağlık:)) yalnız bazı çelişkiler oluştu gibi sanki peta nın listeleri mi paylaştıkların ve paylaştığın listelerde son güncelleme ne zaman yapılmış? bu epey önemli çünkü bazı markalar listeden çıkarılmış olmalı ki 28.07.12 de güncellenen listeye göre uyuşmayanlar var… artık bu konuda çok titizim kuruşumun dahi istemediğim şirketlere gitmesini istemiyorum şu saatten sonra!..

 167. cyborg_  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Şampuan olarak marketlerde çok rahat bulacaklarınızı söyleyeyim: Giovanni var Gratislerde, yüzde yüz cruelty free ve güvenli. Down Under Naturals, Organix, Lush, Superdrug var… Aklıma ilk gelen bunlar. Karamsarlığa kapılmaya gerek yok. Hayvan testi yapmayan markalar sandığınızdan daha çok var etrafınızda. Loreal gibi dev isimler değiller belki ama var yani.

 168. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Evet ulaşım kolaylığı olan bulamadım. Amway'ın bir ürünü var yüzey temizliğinde kullandığım ta ne zaman annemin gününde bir bayandan almıştım

 169. cyborg_  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Yani tebrik ediyorum iki saat önce copy paste yapmadan önce kaynak belirtin demiştim. Gerçekten uğraşılamaz hale geldi. Neyse birileri faydalansın da önemli olan o…

 170. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Tarif için teşekkürler, deneyeceğim bunu. Siz bu şekilde mi kullanıyorsunuz memnun musunuz acaba?

 171. Clariss  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Benim paylaştıklarımın ( Hayvanlar üzerinde deney yapmayanlar) güncellemesi 30/07/2012'de yapılmış….

  *************************

 172. Clariss  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Kaynak belirttim arkadaşım mesajlarımın en sonunda…

  Hepsi de Peta'nın sitesinden alıntı….

 173. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Yapanların arasında amwayı göremiyorum, ama kesin bir bilgim yok maalesef

 174. cyborg_  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Gerçekten mi? İngilizce Peta'nın sitesinde Parfüm mü yazıyor? Lütfen boykot edelim mi yazıyor? Lütfen aylardır her kelimesini ezberlediğim listemin Peta'dan alıntı olduğunu bana söyleme. Peta'da bulunmayan markalar da var ayrıca.

  Tek istediğim kaynak belirtilmesi yani. Yoksa paylaşılması beni çok mutlu eder…

 175. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Öyleyse çok güzel , ben sadece Avon gibi satılıyor sanıyordum. 🙂
  Bildiğim kadarıyla Amway temiz bir marka ve temizlik ürünleri de var.
  Ancak PETA ' nın son listesinde bulamıyorum , bilgisi olan var mı ? Kendi sitesinde yapmadığı yazıyor.

 176. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Burada herkesin paylaştığı tüm listeler size mi ait?
  Şahsen ben blog sitelerinden ekleme yapmıyorum.

 177. cyborg_  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Evet, benim blogumdan alıntı. İsterseniz bakabilirsiniz geçen seneden bir postum var “hayvan deneyi yapan ve yapmayan markalar” olarak. ………….. Reklam için söylemiyorum. Sadece bu kadar aylarca uğraştığım listeleri insanların copy paste yapmasına üzülmeden edemiyorum.

 178. cyborg_  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Utanmadan kaynak Peta demek nedir yani? Evet ben de Peta'nın sitesini kaynak olarak kullandım ama organize etmek ve orada bulunmayan diğer markaları tekrar tekrar araştırmak o kadar kolay değil. … bloguna ait yazılsa zor mu? Zaten benim amacım paylaşılması ve olabildiğince çok insan tarafından okunması. İnsanlar bilinçlensin diye sadece…

  Bu mesaj da silinecekse artık copy paste işlevini blogdan kaldırıyorum. İstemeyerek de olsa. Word dosyası olarak isteyen herkese gönderirim. Arkadaşın Peta kaynaklı dediği her yerinde Türkçe açıklamalar yazan (bir kelime bile atlanmamış) listenin en azından Kadınlar Klübüne faydalı olacağını düşünerek içimi rahatlatıyorum. Buradan copy paste yapın istediğiniz kadarıyla, teşekkürler.

 179. Clariss  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben bu siteden ve petanın kendi sitesinden kopyaladım..Sizin blogunuzdan değil!!!!

  ********************

  *******************

 180. Clariss  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaşım sizin derdiniz reklam yapmak insanlar bilinçlensin değil yani…..

  Kaldı ki ben sizin blogunuzdan da kopyalamadım bir önceki mesajda belirttim nerelerden aldığımı.

 181. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaşım seni anlıyorum paylaşılmasının seni mutlu edeceğini de anlıyorum fakat öbür arkadaş ta başka bir siteden almış nereden bilebilir ki senin arkadaşın olduğunu… Ortada kötü niyet ok lütfen ikinizde tartışmayın ve bu güzel konuyu kirletmeyin…

 182. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Amway de listeden çıkarılmış sanırım , neler oldu acaba ?
  PETA ' ya bir e-posta attım , umarım yanıt gelir ve sizinle paylaşırım. Gerçi şirketlere attığım e-postalara hiç yanıt gelmedi , ama PETA ' nın ilgileneceğini umuyorum.

 183. Clariss  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaşım bak ilk mesajında utanmadan paylaşım yapmışsın diyorsun bana…

  Benim kötü bir niyetim yoktu sadece amacım insanların bu markaları bilmesi idi.( Hay yazmaz olsaydım!.)

  Zaten siz uyarı yaptıktan sonra linkleri de verdim.

  Ama üslubunuz hiç hoş değil.

 184. spaniard  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  iyi de açık açık söylüyosunuz ben de petadan aldım diye,diğerleri de petadan alıntı yapmış ve bunu belitmişler ne var bunda? bence de siz kendi blogunuzun reklamını yapmaya çalışıyorsunuz.niye peki? rağbet görmüyor mu?kimse takip etmiyor mu? amacınız paylaşılması insanların bilinçlendirilmesiymiş,kaynak olarak peta da yazılsa gayet bilinçlendik,ne yani sizin blogunuzu yazsaydı arkadaşlar ekstra mı bilinçlenecektik?yaptığınız inanılmaz saçma birşey.bence hemen terk edin burayı,böyle yaparak dikkat çekemezsiniz.sonuçta bu tür bir konuyu ilk başlatan siz değilsiniz.sizin blogunuzdan alıntı yapılmamış.

 185. spaniard  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  mikerinos petaya sormuştun Türk markalarını yanıt geldi mi?ayrıca teyzemgilin colgate operasyonu tamamlandı,çöpe attım,sonrada orta yerde bu konuyu söyledim,eniştemle teyzem birbirlerinin attığını düşünecekler kesin,aradan sıvıştım '' kim attı acaba? ''sorusu olmayacak.zaten yedek ipanaları duruyormuş,tamam işte onu kullanın dedim.ipana hayvan dostu marka demi?

 186. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Petada olmayan isimler olduğundan bahsediyor arkadaş doğrudur. LÜTFEN UZATMAYIN ufak bir yanlış anlaşılma içiiiinnnn….. KONU KİRLENİYOR FARKINDA DEĞİL MİSİNİZ… Tartışan herkese söylüyorum UZATMAYALIM….

 187. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Hayır henüz gelmedi… Cevap geldiğinde ilk işim buraya yazmak olacak zaten Bu arada sana kötü bir haberim var Bak:
  IPANA TOTAL markası 2003 yılında ilinden toplam 3 sınıfta tescil edilmiş olup marka sahibi EPG ECZACIBAŞI PROCTER & GAMBLE SAĞLIK ÜRÜNLERİ A.Ş.'dir. (Alıntı) Ve malesef Protecter& GAmble Loreal gibi en kanlı markaların başında yer alıyor…. Bu arada bence evdekileri kullansınlar atma, atarsan ne değişecek ki önemli olan yenisini almamak o alınanların parası zaten verildi… Bu kanlı resimleri gösterip bundan sonra daha bilinçli olmalarını sağlayabilirsin bence nacizane fikrim bu

 188. spaniard  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Allah oturdum kaldım iyi mi.tüh ya,keşke daha önce sorsaydım ipanayı. resimlerin bir kaçını cep telefonunun netinden gösterdim,ondan almayalım dediler.

 189. canndann  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Öncelikle, gerek konu başlığını açan sevgili üyeye,

  gerekse bu konuda emek ve zaman harcayarak canhıraş bir şekilde araştırma yapma ve bizleri de bilgilendirme çabası içerisindeki tüm üyelere ve gerekse,

  vazgeçilmezleri arasında bulunanları bile bir anda çöpe atmaktan hiç kaçınmayacak kadar, hem bir insan olarak, hem bir tüketici olarak gerekli hassasiyeti göstermek adına aynı derecede canhıraş bir bilgilenme ve duyarlılık içerisinde olan tüm üye arkadaşlara,

  kendi adıma çok teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

  Sadece benimle veya bir tek şeyle mi düzelir? gibi bir yaklaşımdan uzaklaşıldığı ve küçük de olsa bir adım atılan her şeyin, olumlu anlamda büyük sonuçları olduğu gibi, gerekli hassasiyeti gösterdiğimizde amaca katkısının mutlaka hassasiyetimizden çok daha büyük ölçüde yansıyacağından eminim ve buna inanıyorum.

  Konuyla ilgili naçisane düşüncelerimi bir bütün olarak paylaşmak istediğim için, muhtemelen biraz uzun olacağını şimdiden tahmin edebiliyorum ama başka türlü ifade edebilmem mümkün olmayacak.

  Bu, sadece yaşamlarını sürdürebilecek kadar yiyecek, içecek ve biraz ilgi biraz sevgiden başka hiçbirşey istemeyen güzel ve masum canlıları bu şekilde gördükten sonra dahi, buna dikkat etmeyecek olanlar var mıdır?

  Ya da çok daha anlamsız şeyler söz konusu olduğunda saatlerce zaman ayırabildikleri halde bu konuda bilgilenmeye ve ilgilenmeye ve paylaşıma zaman bulamayanlar da var mıdır?

  Ya da, ne yapalım elimizden bir şey gelmez deyip, anlık yaklaşıp sonrasında bir kez bile “ben bu uygulamalara neden olanlarından hangilerini kullanıyorum acaba ? diye sorma gereği bile duymadan, unutanlar var mıdır? (veya bu örnekler çoğaltılabilir) ve olacak mıdır? işte bunları bilemiyorum ve sizlerin taktirine bırakıyorum.
  Kendi adıma, ilk sayfalarda yorumu olan bir üyenin de güvenilir olduğunu düşündüğü ve adını verdiği, sonrasında tekrarlanmayan ve üyelerin de ilgisini veya dikkatini çekmemiş olan bir marka kullanıyorum ben iki yıldır, herşeyimde.

  Ancak iki şeyde, farklı kullanmak zorundayım, çünkü benim tercih ettiğim şirkette bu iki şey yok.

  Birincisi saç boyası.

  Onda hala kriterlerime uyanını ne yazık ki bulamadım. Varsa da ben bilemiyorum. Burada yazılanları da tekrar dönüp detaylı olarak okumayı düşünüyorum ve sadece hayvanlar üzerinde deney yapması bakımından değil her yönüyle zararsız bir saç boyası varsa ve belirtilmişse, ben de tercihimi onda kullanmayı çok isterim.

  Bir de tırnak cilası ya da oje dediğimiz şey.

  Renkli kozmetik dahil çok rahatım ancak, bu ikisinde maalesef ki bile bile (oje asla kullanmıyorum artık ama saç boyası kullanıyorum hala) hiç içime sinmese de kullanıyorum vahşice.

  Evet, saçlarımın beyazlarına birilerinin sürekli “ay boyan gelmiş veya boyat şu saçlarını” demeleriyle daha fazla haşır neşir olmamak adına da olsa, sonuçta bu vahşetin içindeyim ben de. Hem de, saçlarımdaki doğal rengi boyamak adına.

  Kendi seçeneklerimde dahil olmak üzere insanların seçeneklerinin kısıtlanmasından hiç hoşlanmayan biriyim. Ancak belli kriterler söz konusu olduğunda mecburen bunu yapmak zorunda kalıyor insan ve yeterince araştırıp üzerinde durunca daha doğru sonuçlara bir şekilde ulaşabiliyor. Bu forumda, gerçekten uzun süreli ve çözemedikleri bir takım problemleri olduğunu okuduğum bir kaç üyeyle, kendilerine kesinlikle yardımcı olacağından ve problemlerini de olumlu yönde destekleyeceğinden çok emin olduğum için, kendim de sürekli kullandıklarım hakkında ve nedenleriyle niçinleriyle oldukça detaylı olarak, özel mesaj yoluyla paylaşma gereği duymuştum ve onlara bahsetmiştim daha önce.

  Bir de;

  hazır gıdalar konusunda (her ne kadar çok kullanmamaya gayret göstersem de böyle bir şey hiçbirimiz için mümkün değil zaten) deney yapmayanlar önemli benim için. Çünkü hayatımızdan bunların ne kadarını çıkartabiliriz ki? Mutlaka kullanıyoruz hepimiz. Ve en azından bizlere en az zarar verenleri bulmaktan başka seçenek yok şimdilik. Sizlerden en çok faydalanacağım şeyler özellikle bu grup olacak. Çünkü benim bilgilerim çok eksik bu konuda ve arkasında durabileceğim tavsiyelerim ve deneyimim yok bu alanda.

  Şu kadarını biliyorum sadece.

  “Hiçbir koruyucu madde içermez” ve “Hiçbir katkı maddesi içermez” ifadeleri asla birbiriyle aynı ifadeler değil, çok farklı şeylermiş.

  Üstelik, “Türk Gıda Kodeksine Uygundur” ifadesiyle birlikte gördüğümde, insan sağlığına zararlı şeyler içermiyor, diye anlıyordum ben bunları okuduğumda ve direk tercih nedenim oluyorlardı. Ama hiç de öyle demek değilmiş.

  Bir de, “Msg” maddesi bir diğer adı Çin Tuzu diye biliniyormuş ve ne yazık ki artık tatlısından tuzlusuna tüm hazır gıdalarda kullanılan bu maddenin zararlarını hepimiz alıyoruz. Büyüteçle okunacak derecede küçücük yazılarda okuyabilenleriniz varsa zaten eğer dikkat ederlerse ne kadar çok şeyde var olduğunu görebilirler.

  Bir diğeri de, adını görünce çok sağlıklı bir şey çağrıştıran “Soya posası” ne yazık ki, bu da adı kadar masum bir şey veya soyanın faydalarıyla asla alakası olmayan, tatlısından tuzlusuna, yeşil rengi baklavada, sarısı veya kahvesi ekmekte bisküvide kekte, pembesi kremada, kırmızısı kıymada vb. herşeylerde çokça kullanılan ve hiç bir faydası olmayan ancak çok ucuz ve olması gereken maddenin içine ilave edilerek ağırlığını arttırdığı için, maliyeti düşürmek ve çok daha fazla kar elde edebilmek amacıyla çok tercih edilen bir şeymiş.

  Tabii ki, diş macunlarındaki flor, fluorid gibi maddelerin de zararları pek çok yerde artık bahsedildiği için muhtemelen bunu biliyorsunuzdur bir çoğunuz.

  Ülkemizde şu anda bunlarla ilgili son durum nedir? Kullanımlar ne boyuttadır? Yaptırımlar veya uygulamalar nasıldır? bilmiyorum açıkçası.

  Ancak meslek veya branş olarak ya da bir şekilde konuların içinde olan ve bu konularda daha sağlıklı bilgiler verebilecek birileri varsa forum üyeleri arasında, inşallah ilgilenirler ve daha doğru daha sağlıklı bilgileri bizlerin faydası için burada paylaşırlarsa hepimiz için iyi olur ve doğru bilgi kaynağı olur diye düşünüyorum.

  Evet, deneylere gelince, ben de bir kaç yıldır bu deney görüntülerini her gördüğümde, daha önce kullandığım herşey için aynen sizler gibi hissediyordum. Ama tek tesellim bilmeden kullanmış olmam diyorum.

  Sonra hayır diyorum, kendimi kandırmamın manası yok ve bu çok aptalca olur diyorum ve soruyorum kendime dürüstçe “Kaç kere sorguladın ki bunu” diye.

  Tüketici olarak neyi sorguladın bugüne kadar? diyorum ve asıl suçlunun yine tüketici olarak asıl ben olduğumu düşünüyorum. Bir çoğunu kullanmasam da aslında bir eksiklik olmayacak nice kozmetik dahil herşeyi; hem kendi sağlığım açısından, hem bu çaresiz canlıları bu hale getiren deneyler açısından, hem de üzerinde yaşadığımız bu dünyayı önemseyip önemsememesi açısından yıllardır neden yeterince sorgulamadığımı bir kez daha kendime soruyorum şimdi bile.

  Herşeye evet ama bu eksikliğimin kabahatini de mi, bunları yapanlara yüklemeliyim? Tabi ki hayır, bu sadece kendimi rahatlatmak için kendi kendime aslı olmayan bir mazeret üretmek olur.

  Aslında benim en çok üzerinde durmak istediğim şey, arada bazı katılımcı üyelerin özellikle dikkat çektikleri hususları da gözden kaçırmamak gerektiğinin altını çizmek.

  Bana ne kadar katılacaksınız bilemiyorum ve bence önemli olduğu için yazıyorum.

  Neden son yıllarda çok daha fazla sorgular hale geldik acaba bu deney konusunu????

  Çünkü artık insan kendi eliyle kendi yaşam alanlarını öylesine yok edip dünyayı öylesine sağlıksızlaştırdı ki, hepimiz artık farkedilir derecede zarar görünce, nihayet duyarlı olmamız gerektiği ve acil tedbirler almamız gerektiği konusunda bilinçlenmeye başladık ve bunların arasına, canice yapılan deneyler konusundaki tepkilerimiz de eklendi ve her geçen gün daha da büyüyen bir bilinçlenme süreci devam ediyor.

  Zaten şu anda sevgili üye arkadaşımızın bu başlığı bize kazandırması ve bilgileri hepimizin olabildiğince çok paylaşmamız için buraya açması da bu bilinçlenme çabalarına ve buna katkıya bir örnek.

  Ama beni üzen başka bir şey var. Yani biraz daha orta ve uzun vadede ele almaya çalışıyorum olayı, çok daha iyi ve geniş, hem kendi sağlığımızı, hem bu hayvanları ve hem de dünyayı olumlu etkileyecek sonuçları olsun istiyorum.

  Şöyle ki; sanki övgüye değer bir şeymiş gibi, kendilerini farklı kılan bir şeymiş gibi, hayvan deneyi yapmadıklarını ön plana alan şirket ve firmalara çok kızıyorum.

  Yapmıyoruz,,,

  Ne zamandır yapmıyorsunuz peki? diye sormuyoruz ve nasıl olsa böyle bir şeye cevap vermek durumunda değiller. Onun için yapmıyoruz güzel ve iyi bir cevap tabi ki.

  “hiç bir zaman yapmadık” yerine “yapmıyoruz”, “yapılmamaktadır”, “şu tarihten itibaren asla yapılmayacaktır”…. gibi ifadeler.

  Düz mantıkla ve biraz düşündüğümde beni çok ama çok rencide ediyor ve hiç tatmin etmiyor. Bazen tüketiciyi veya bu hayvancıkları düşündüklerinden deği,l sadece mecburiyetten buna dikkat ettiklerini düşünesim geliyor. Sonuçta artık şu saatten sonra, zaten öyle olmak zorundalar…

  Bir diğer husus da şu, yerli veya yabancı. Önceden çok üzerinde durduğum halde, benim için tek başına tercih nedeni asla değil ve böyle bir ayırım yapmıyorum artık.

  Özellikle, “yerli ve doğal” ifadelerine öncelik verdiğim için tercih ettiğim bir çok firmanın ne yazık ki, ürünlerinin hammedelerinin tamamını veya bir çoğunu “ithal ediyor” olduklarını çok üzülerek öğrendiğim an itibariyle (ki, çok savunduğum bir husus olduğu için bu unsur, gerçekten çok üzülmüştüm böyle birşeye) artık benim için liste başı bir öncelik olmaktan çıktı bu tabirler.

  Hayvan deneyleri, tabi ki tüketici açısından ele alınsın, bu konu kadar önemli bir şey olamaz, ama bunu kendilerine bir paye ve madalya unsuru haline getirenlere, ürünlerinin diğer olumsuzluklarını kamufle etmesi açısından göz alıcı bir perde şeklinde biz tüketicileri sadece buna veya kullanmadıkları bir kaç zararlı maddeyi kullanmadıklarına ya da bir önceki paragrafta değindiğim yerli yabancı konusuna, (komik ama hala sadece dönüştürülebilir ambalajları bile önemli bir şey gerçekleştirmişler gibi lanse ediyor bir çok firma) yani sadece bunlara odaklamalarını ise hiç dürüstçe bulmuyorum.

  Uzun yıllar sadece şu anki deney konusu ve bir iki maddeyle ilgilendikten sonra, bu defa yeni yeni ilgilenmemiz gereken şeyleri de dikkate almamız için, birilerinin bunları gündem yapmasını veya ilgilenme zamanımızı tayin etmesini beklemeyi, hepimiz için büyük zarar ve kayıp olarak görüyorum.

  Asla samimiyetsiz ve art niyetli bir insan değilim. Yine de beni çok üzen ve ilerisi için öngörebildiğim tablo şu an için böyle ve umuyorum ki yanılıyorumdur.

  Bu kadar çok ve uzun uzun yazmamın nedeni işte bu;

  Hazır bunca seçme ve ayıklama işlemine başlamışken; belki biraz zor da olsa,

  gerek hayvanlar üzerinde test yapıp yapmadıkları,

  gerek ürünlerin içinde kullanılan maddelerin ne anlama geldiği ve zararlı maddeler barındırıp barındırmadıkları,

  gerek uzun vadede bize verecekleri muhtemel zararlar ve

  gerekse, tüm çevresel faktörlere her bakımdan ne kadar saygılı oldukları

  hususlarının da değerlendirilmek suretiyle araştırılmasının ve tercihleri belirlemede bunlara da dikkat edilmesinin hepimiz için en doğru şey olduğu kanaatindeyim.

  Hepinize sağlık ve mutluluk diliyorum. Sevgimle

 190. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  slm saç boyası(cruelty-free): organic natural color saç boyası….İlgiltereden ithal gelir,,,ısıl işlem grektirir….üzerinde not tasted on animals yazar…. saç boyasında alternatif yok değil yani
  ekleme yapıyorum: öjede gabrini,,,,flormar,pastel,golden rose un argesi dışarda,,unutun onları,,gabrini argeyi türkiyede yapar,ab ve rusyaya satar…ayrıca bence en iyi türk öje markasıdır…

 191. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  (Alıntı)

 192. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  diş macunu: uktekram,L'angelica var…..netten sipariş verebilirsniz,,,L'angelica eczanelerde de mevcut…(bazılarında)aşğıya biraz baktım da;ipna,colgate felan yazılmış,,unutun onlarıartı-sensodyn+listerine+oral+b vs..hepsi deneyci,,,,super-hiper marketlerde deney yapmayan tek bir marka diş maacunu sözkonusu olduğunda bulamazsınız,,,bi L'angelica var..migroslarda satıldığı rivayet edilir..ben mmm migrosta bulamadım,,,girdiğim bir eczanede bulmuştum,,,

 193. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Dior ve YSL de Çin ' in büyüsüne kapılmış , mutlu tavşanlarını kaybetmişler.
  (Bugünkü Daily Mail gazetesine göre)

 194. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Saç boyası olarak market ürünlerini forumda ve günlük hayatımda önermiyorum zaten.
  Goldwell markasını öneriyorum çok iyi bir markadır ve hayvanlar üzerinde de test yapmaz.
  Kuaförde boyatmak isteyenler için de Goldwell ile işlem yapan kuaförleri tercih edin diyorum.

 195. Amonra  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  natural colors organic boyada hayvan deneyleri yapmıyo benim bildiğim

 196. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Evet Natural Colors da yapmıyor Gratiste incelemiştim mutlu tavşan var.
  Henüz denemedim ama,deneyenler memnun.

 197. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  sadece koyu ile belirttiğim yere atfen: mor menekşe arkadaşın listesi devasa hatalarla dolu! onu referans alırsa burdaki iyi niyetliler yandılar ki ne yandılar….kendisinide uyardım hatta,,bakalım dikkate alır mı bilmem!

 198. canndann  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Çok teşekkür ederim.

  Bunlar yalnızca cruelty-free mi? Yoksa aynı zamanda

  “içinde insan sağlığına zararlı hiç bir madde bulundurmayanlar mı?” ben bu anlamda kesinliği olan bir saç boyası veya oje peşindeyim.

 199. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  önemli bir hataya rastladım,lütfen herkesin dikkatine:

  GOLDWELL saç boyası almanyada üretilen bir boya ve iddaa edildiği gibi cruelty-free değildir! ön pigmentasyon boyalarının arka yüzü okunursa aynen şöle yazar:

  alerjik reaksiyona neden olabilir. Gözle temas halinde derhal durulayınız. Eldiven kullanınız. kullanım talimatlarına ve özel uyarılara sıkıca uyunuz. bu ürünü herhangi bir sağlık riski ile karşılaşmamak için, boya nedenli alerji ve cilt bozukluğu geçmişi olan, saç dersi çok hasas olan veya herhangi bir aşınma gösteren müşterilere uygulamayınız!

  şimdi SORUYORUM SEVGİLİ ARKADAŞIMA: SENCE BU ÜRÜN HAYVAN DENEYİ YAPILMADAN BU BİLGİLERE NASIL ULAŞILMIŞTIR?….BU SORONUN CEVABINI HERKESTEN BEKLİYORUM ARKADAŞLAR! HEP KIZIP DURDUĞUM ŞEY DE ZATEN BU…HERKES LOGO MOGO,İBARE ,PETA ŞU BU ARIYOR,,YAW KAFANIZI DA ÇALIŞTIRIN ARTIK! YOKSA HİÇ BİR YERE VARAMAYACAĞIZ BU KONUDA,,,,HERKES FİRMALARA SAÇMA SAÇMA MAİLLER ATIP DOĞRUYU ÖĞRENMEYE ÇALIŞACAK NAFİLE!Kİ YAPIYORLAR! THEY ALWAYS LİE TO CUSTOMERS!(MÜŞTERİLERE HER ZAMAN YALAN SÖYLERLER)!HAYVAN DENEYLERİ MEVZUBAHİS OLDUĞUNDA BUNUN İSTİSNASI YOKTUR….

 200. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Haklısın malesef ki ben de o mail atanlardanım ama atar
  ken de demiştim doğruyu söyleyecekleri mechul diye… Bu arada gerçekten bilmediğimden soruyorum senin bilgin vardır, bir aralar hayvan deneyleri yerine sentetik madde başarılı oldu falan diye bir muhabbet vardı bu doğru mu acaba yani demem o ki hayvan deneyi yapmadan da alerjik reaksiyonları falan öğrenilemez mi??

 201. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  RİCA EDERİM! İNGİLTEREDEN İTHAL GELEN VE İNGİLTERE PİYASASINDA TUTULAN BİR BOYADIR….(VEGANLAR KULLANIR) KULLANABİLİRSNİZ HAMİLE DEĞİLSENİZ,,HAMİLEYSENİZ HİÇBİŞİY SÜRMEYİN KAFANIZA ZATEN! öjede gabrini diyorum,,,mükemmeldir,multivitamin serisi muhteşemdir….argesi türkiyededir,,rusyaya bolca ihracaatı var….kendim kullanıyorum,şuan bile tırnağımda var..golden rose,flormar,pastel önerilmez,,yurtdışında argeleri,,,,kesinkes kimse aman efem deney yapmıyorlar demesin….!

 202. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  450ye yakın metod var..hayvan deneyi yapmadan öğrenmek için…artifisyal insan dokusu ve dnasından tutun da,toksik maddeleri bilgisayar üzerinde veritabanında kayıtlı olnalrla karşılaştırıp,artifisyal dokular üzerinde simulasyon yaparak tetkik eden…var oğlu var ve üzerinde hala çalışılıyor…..buray alink koyamıyorum…..(merka edenler avrupa birliği parlemento komisyonun resmi ingilizce sitesine girsinler…) fakat tüm bunlar maliyetli o nedenle firmalr tercih eetmiyorlar,,hayvan deneyi daha ucuz ve envanterinde kaçak yapmaya daha müsait! dünaydaki hayvan sivil toplum örgütleri özellikle PETA,çin hükümetini ikna etmeye çalışıyor,,çünki çıbaın asıl başı çin,,,çin orda olduğu müddetçe bu hayvan deneyleri sonlanmaycak! 9 tane temel testten sadece 6 sı yaksa..3 üne devam:1)lethal overdose 50(ölümcül overdoz x50..ayrıntına girmiyorum,,merka eden araştırsın)2)eye irritation test(göz irite testi,,o nette gördüğünüz kör olan tavşanlar bunun kurbanı) 3) toxicity tests (hayvanalrın çeşitli kimyevilerle ve gazlarla toksisite testlerine maruz bırakılması) (ör.parfümler, cilt kremleri(kremleri deri emer,unutmayın),cilt serumları….daha bıraksan sabaha yazarım,,yeter!! mevzu açıkmıdır arkadaşlar?

 203. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Açık… Hem de çok… Herşey PARA.. Paranın yanında o canların hiçbir önemi yok…

 204. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Dior ve ysl oldum olası deney yapan gruplara aitler zaten,,,yves saint laurent parfüm bana hediye geldi almanyadan daha 1 ay önce…,,,adı opium,,,benim burnum kopuyor,köpeklerin ki nasıl kopmasın,,kopmazsa şaşarım zaten….Dior zaten ezelden beri deneyci:) dikkatinizi çekiyormu bilmiyorum ama daha önce de yazmıştım,,,PETa listelerinde hatalar var,,,,%100 güvenmeyin diye peta %100 kesinlikle güvenli değil…%96-97 belki,,

 205. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Öyle miymiş ? Ben şu tartışmalı listeye göre düşünmüştüm başlangıçta ve Dior yapmıyor diye mutlu olmuştum. Bende birkaç ürünü vardı da. Halbuki onlar da Çin ' e açılmışlar. YSL hakkında da pek bilgim yok , yalnızca okuduğum haberi kaynak aldım.
  Ne yazık ki PETA listelerinde tüm markaları bulamıyoruz (Dior da yok mesela.) , şu durumda da şirketlerin açıklamalarını değerlendirmek zorunda kalıyoruz. Kafam öyle karıştı ki , anlatamam.
  Ne diyebilirim ? Gerçekten çok ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gereken bir konu. Bu kadar denetimsizlik iç acıtıyor.
  Gerçekten çok yararlı paylaşımlarda bulundunuz. Çok teşekkürler Lys.

 206. canndann  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Burası alıntı sözler veya özlü sözler veya önemli sözler başlığı değil tabi ki?

  Sadece, birden aklıma geldiği için ve yaşamın her alanında bana yön verdiği için ve şu anda irdelemeye çalıştığımız konuda da bence çok gerekli olduğu için, yazmadan edemeyeceğim.

  “Akıllı insanlar; doğru cevaplardan ziyade doğru soru sormayla ilgilenirlermiş.” mealinde bir söz.

  söz sahibini bilmiyorum. Belki arama çubuğuna yazarsam bulabilirmiyim diye de hiç bakmadım daha doğrusu. Aslında kendimden utanırım hep böyle bir duruma düşünce, çünkü bu tür önemli sözlerin onları söyleyenlerden ayrı kullanılmasının büyük haksızlık olduğunu düşünenlerdenim.

  Bir insanın hayatta kalabilmesi için gerekli olan veya gerekli olabilecek, içinde mecburen kullanılması gereken bir takım maddeler bulunması zorunlu olan ilaç ve tedavi ürünleri dışındaki şeylerde,

  NEDEN? hala bir şekilde test edilmesi gereken maddeler kullanılıyor? veya kullanılsın ki?

  Bence direk olarak bu noktadan yaklaşmak lazım olaylara.

  Ama maalesef işte maalesef ki, artık nasıl beceriyorlar, zihnimizde birşeyleri nasıl yönlendiriyorlar bilemiyorum ama, bizlerin bu gerçeği düşünebilmemizin bir şekilde önüne geçebiliyorlar.

  Aksi taktirde, deneylerin veya testlerin başka yerlerde ve başka türlü yollardan yapılması peşinde olduğumuzda; zaten daha baştan içeriklerde zararlı maddeler veya kimyasallar kullanılmasını kabul etmiş ve tüketici olarak buna onay vermiş olmuyor muyuz sizce de?

  Bilmem yanılıyor muyum?

  Zararı olmayan hiç birşeyin öyle veya böyle bir teste tabi tutulmasına ne gerek var??????? Neden böyle düşünmüyoruz ki???

  Neden hala test yapıp yapmadıklarından ziyade direk olarak içeriklerindeki maddelerle ilgilenmiyoruz ki???

  Zaten tüm insanlar bununla ilgilenmiş olsalar, sizce deney veya test yapmayı gerektirecek birşey koyarlar mı ki içine? Güya hani görünen sonuçları süper ama görünmeyen boyutunu sadece Allah bilir olan onca şeyleri bizim sadece zararsız hallerini farkedebilmemiz düzeyine indirgemekle tamamen zarasız mı oluyor sanki herşey? Tabi ki hayır.

  VE bu sorgulama yapılabiliyor olsa, bence ya hiç birşey üretmemek ya da her konuda en doğrusunu ve en zararsız olanını üretmek dışında üçüncü bir seçeneği olabilir mi hiç bir firma veya şirketin.???? Bence olamaz.

  Böylece sineklerle uğraşmaktansa, bataklık kurutmak misali sorun en güzelinden ve her bakımdan olması gerektiği gibi çözülmüş olur zaten.

  Onca maliyetli şeylere harcanan paralar da, insanlık ve bu hayvancıklar ve doğa için bir dolu güzel projelerde kullanılabilir.

  Benim asıl korktuğum şey ve umutsuzluğum da bundan ya zaten. Galiba insanlığın bu noktaya gelmesi tahminimden de uzun sürecek gibi görünüyor durum.

  Hayvanlar üzerinde yapılan testlere, bunca alternatif testler kullanmalarının nedenini nasıl açıklarlar bilmem ki?

  Eğer bu konuda birilerine bir şey sorma şansım ve imkanım olsa ilk soracağım soru bu olurdu benim.

 207. gunayder  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaslar ben Ersag diyorum neden bı Allah'ın kulu ilgilenmiyor anlamış değilim?
  Birçok özelliğe bakmalıyız hem hayvanseverlik hem zararlı kimyasal icermemesi hem bitkisel olması hem içerisindeki kokuların organik olması ve daha biçok özellik..
  Lütfen daha dikkatli olalım lütfen

 208. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  DİOR,YSL DENEY YAPIYOR ARKLAR,,,ŞÜPHENİZ OLMASIN! SON NOKTA!DEBORAH MİLANO SORULMUŞ,,DENEY YAPIYORLAR!(NOT:Türk bloglarında deney yapmıyorlar diye geçer:) istisnasız:) ben o blogerları da Allah'a havale ediyorum…bana kalsalar… yazmıyım burda!

 209. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  DİOR,YSL DENEY YAPIYOR ARKLAR,,,ŞÜPHENİZ OLMASIN! SON NOKTA!DEBORAH MİLANO SORULMUŞ,,DENEY YAPIYORLAR!(NOT:Türk bloglarında deney yapmıyorlar diye geçer:) istisnasız:) ben o blogerları da Allah'a havale ediyorum…bana kalsalar… yazmıyım burda!

 210. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  O halde petanın listesine de güvenemeyeceğiz öyle mi?
  Demek ki biz boşa kürek çekiyoruz demektir zira listede Goldwell var.

  Ve ben buna güvenmek ZORUNDAYIM.
  Çünkü daha güvenilir bir kaynak yok.

  Bu arada kimse kimseye kafanızı da çalıştırın! diyemez.
  Bu üslubunuza karşı ilk ve son yorumumdur,sahada çalışmadığınız çok belli bu işler için zira böyle saldırgan bir tutumla destekçi kazanmaz,kaybedersiniz.
  Ve bu işler için reelde emek veren herkes bunu bilir.
  Ekleme:Forumda büyük harf kullanımı bağırmak anlamına gelir ve yasaktır.

 211. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaşlar artık konumuzda paylaşım yapmama kararı aldım.
  Bilgilendirme ve destekten ziyade sinir harbine dönüşmeye başladı çünkü.
  Kriterlerimize uygun yeni markalar buldukça ilgilenen arkadaşlara yardımcı olurum,özel mesaj yoluyla.
  Güzel paylaşımlar.

 212. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  BUAV logosu,PETa logosundan daha güvenlidir! peta logosu yerine öncelikle buav arasanız(leaping bunny-sıçrayan tavşan logosu) çok daha isabetli olacak ..örn.superdrug arkadaşlar….PETA önemlidir,candır ama %100 güvenilir değildir….ama buav bulamazsanız petaya sarılın derim,,,bir de oriflame deney yapar!(çin-fabrika-hatırlayın-) hala oriflamein deney yapmadığını sananlar var….milaninin göz makyajı çıkarıcısı cruelty-free değildir,,,deborak milona ile karışmasın ……deborah italyan amrkası,diğeri abd markası..ikiside drugstore ürünüdür,,,,london rimmel(her bir ürünü) deney yapar,,,loreal,maybelline,olay,pantene,head&shoulders,max factor,nars.mac,clinique,shiseido, jo malone, origins,tom ford,tom hilfiger,ysl,yves rocher,tbs(lorealden dolayı) burt's bees (cloroxdan dolayı),gladeev kokuları,hugo boss,axe,gillette co.,efenime söylüyüm durex prezarvatif:)(avanti ürün gamı dışnda ),NİVEA,la paire(niveanın grubuna aittir,beidersdorf),avon,ESTEEEEEEEEEEElauder VE YAKLAŞIK 32 ALT MARKASI,TÜM ROCTER&GAMBLE ÜRÜNLERİ…OFF YORULDUM HEPSİ DENEY YAPIYOR!!!!HATIRLADIKÇA YAZICAM,,,,,REVLON DENEY AYAPAR…ALMAY YAPAR,,,AVEDA YAPAR(el SATIN ALDI)YORULDUM:

 213. Gokce Kırtay  yorumladı. 21:20 - 10 / 07 / 2016:

  Merhaba;

  Aveda Markası hiçbir hayvan üstünde test yapmamaktadır. Hatta bu konuda gösterdiği hassasiyet dolayısı ile dünyanın en önemli pazarlarından biri olan Çin de Aveda ürünleri satılamamaktadır.

 214. Lys  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  eDİTÖR,,AYRINTILARA BOĞULMA! ufak büyük karakter hiç umrumda değil! sen çok iyi anlıyosundur beni….tavrım serttir,kabadır da,,,uslubum hele diken gibidir,,bunun için kimseden özür dilemem,,,,,yanlış yazanı beter ederim! acımam!….beni kimse sevmek zorunda değil,,,sevmesinler de,,ama bilsinler ki ben bişiy yazıryosam %100000000 doğrudur o yazdığım,,,,,derdim kimse değil!ben hayvan canı için mücadele veriyorum! ve peşin peşin söylüyorum:hatta mahalle ağzıyla yazıyorum bak……bi tarafımda değil,,herkes nefret etsin benden:) ama asla şüphe duymasınlar,,her zaman doğruyu yazarım burda!!! 50kez kovdunuz yine geldim,,,derdim siteniz değil!!!!! hayvan canları!!! petaya %100 güveniyorum diyenlerin bilgisinden şüphe ederim ben zira bana pek de bişiy biliyorlarmış gibi gelmez! peta %100 güvenilir değildir!!bilmeme artık 5000 kez heralde yazdım bunu…PETa akfasını çalıştırmayan için klavuzdan öteye geçemez…..veridir,kullanırsın ama iş peta listesiyle asla bitmez!ben lys olarak herkese kafanızı kullanın deme hakkına sahibim!bu cüreti sahip olduğum bilgi birikimi veriyor bana,,hiç kusura bakma editör,,,!!!!karşında boru yok senin 3 dil bilen,herkes gibi kıytırık türk blogglarlarına bel bağlamış biri yok senin KARŞINDA! kişisel polemiğe girme benle!bunca üyenin ve hyavanın ahı üzerinde kalır! buda ciddi mesuliyettir! ben derim editör! benim gücüm bilgimdedir..kimseyi burda tanımam etmem,,,ayrıca bana nedir ki? kimse sevmek zorunda değil beni! ama HERKES EMEĞİMİN HAKKINI VERMEK ZORUNDA KAFASINI ÇALIŞTIRARAK! GELİYORUM GİİDYORUM ŞU FORUMA HALA AVON DENEY YAPRMI,ORFİLAME YAPRMI,,,! YERİNDE OLSAM BENDEN DEĞİL AMA BUNCA OKUYAN İNSANDAN ÖZÜR DİLERDİRM BEN! AYRICA 1000 KEZ BANLASANIZ YİNE GELİCEM! HAYVAN KATLİAMI YÜKSEK EGOMUN DA ÜZERİNDEDİR! HADİ ŞİKAYET ET BENİ,,ABNALASINLAR,,SANA BU YAKIŞIR!!!!!ETMEZSEN KARDEŞİM ADAM DEĞİLSİN!

 215. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Evet üslubun sert ama haksız yere değil.. Kimsenin çıkarı yok ki bu konuda sen sadece hayvanlar için uğraşıyorsun… HEPİMİZ GİBİ… Aslında hepimiz aynı yoldayız ya neyse…. Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim ki hangi markayı sorduysam sana tedarikçi ülkesine kadar detaylı açıkladın bana… Ne diyeyim ki teşekkürler herşey için…

 216. esrasy  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  bu kadar hazır bilgi arayışı içinde olanlar bu tür uyarılara maruz kalacaklardır Lys'nin çıkışı sert ama haksız da değil bi ipananın sitesine girip p&g ye ait olduğunu görememek , etrafta güvenilir marka listelerinin kuşkululuğundan şüphelenmeyip emin olarak paylaşmak, araştırmak aklına gelmemesi bu tür uyarıları hakediyor.. ama yine de her şeyi biliyorum diyen hiç bir şey bilmiyordur kimse dünyaya bilerek gelmiyor..

 217. Meg  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaşlar,
  Lys isimli üyemiz kaba uslubu sebebiyle aramızda değildir..
  Uslup sebebiyle banlanıp tekrar tekrar geleceğine,daha kibar-sakin paylaşımlarda bulunmaya çalışılmalıdır..
  Keşke bu şekilde olmasaydı ve kendisinden yararlanıyor olmaya devam edilebilseydi..

  Lütfen konumuzdan uzaklaşmayalım!!!
  Sakin paylaşımlar…

 218. Belissa  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  üslubu yanlıs ama mantık dogru bence

 219. esrasy  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  arkadaşlar şampuan markaları çok fazla var ben bunlara alternatif olarak ve hiç birini almamak adına ev yapımı tarif buldum kullandığım şampuan %99 oranlarında zararsız deneysiz ama bitince bu tarifi uygulamayı düşünüyorum

  Bebeğiniz ve Kendiniz için Ev Yapımı Zeytinyağlı Şampuan

  Reklamlarda gösterilen dolgun, canlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin hayali. Ancak bu saçlara şampuanlar yoluyla sahip olmanın bedeli çok ağır olabiliyor. Oysa biraz çabayla evinizde harika sonuçlar veren doğal ve güvenilir şampuanlar yapabilirsiniz.
  Şampuanlarda kullanılan en yaygın kimyasal bileşikler, deterjanlarda kullanılanlarla birebir aynıdır; Alkil Benzen Sülfonatlar. Benzen, Miyelodisplastik Sendromu (MDS)’ na yol açan bir kimyasaldır ve aynı zamanda kanser ve lösemiye de neden olur.
  Şampuanlarda bulunan bir diğer tehlikeli madde de formaldehittir. Kanser ile bağlantılı olan Formaldehit; göz, burun, boğaz, akciğerler, deri ve üreme organlarını etkiler. Döküntülere, ürtiker ve deri iltihabına, astım ve bronşite yol açar. Aynı zamanda kalıcı akciğer hasarına da neden olur. Formaldehit içeren şampuanların gözle teması neticesinde kornea hasarı ve hatta bazı durumlarda körlükler oluşabilir.
  Şampuanlarda yaygın olarak kullanılan diğer maddeler ise sitrik asit, tetrasodyum EDTA, kokamid, DEA, MEA veya TEA, PEG-5 kokamid, amonyum klorid, amonyum laurik sülfat, glikol, sodyum laurik sülfat ve sodyum laureth sülfattır.
  Bitkisel olarak tanıtılan şampuanlar bile bu zararlı maddeleri içermektedir. Ne yazık ki, bebekler için güvenilir olarak tanıtılan bebek şampuanları bu kimyasalların birçoğunu normal şampuanlardan daha fazla içermektedir.
  Evinizde üreteceğiniz doğal çözümlerle bu kimyasalların zararlarından kurtulmanız mümkün. Ev yapımı şampuanlar güvenli ve düşük maliyetlidir; doğal kaynakların kirlenmesine neden olmaz, üstelik yapımı da oldukça kolaydır.
  Bu şampuanları kepekli, kuru veya yağlı saçlar gibi bireysel saç bakım ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebilirsiniz; parlaklık, göz alıcılık, kabarıklık kazandırabilirsiniz. Aşağıdaki tüm tarifler zeytinyağı ve soda sabunu[1] kullanılarak yapılmaktadır.

  Temel şampuan yapımı:

  Malzemeler:

  1/4 su bardağı su
  1/4 bardak sıvı zeytinyağı ve doğal sabun rendesi
  1/2 çay kaşığı badem yağı ya da başka hafif bir bitkisel yağ

  Yapımı:
  Malzemeleri bir şişe içerisinde karıştırın ve şampuan olarak kullanın.

  Kepekli ve Kuru saçlar ile kaşıntılı derisi olanlar için :

  Malzemeler:
  6 gram zeytinyağı
  1/4 su bardağı doğal sabun rendesi
  5 damla uçucu yağ
  1/2 çay kaşığı jojoba veya badem yağı

  Yapımı:
  Malzemeleri bir şişe içerisinde karıştırın ve şampuan olarak kullanın.

  Yağlı saçlar için :

  Malzemeler:

  6 gram sıvı zeytinyağı
  1/4 su bardağı doğal sabun rendesi
  5 damla lavanta yağı

  Yapımı:
  Malzemeleri bir şişe içerisinde karıştırın ve şampuan olarak kullanın.

  Çeviri: Güneş Ay

  Kaynak: Use Natural Liquid Castile Soap for Safe and Wonderful Homemade Shampoos

  bir de ped ve günlük ped için Molped kullanıyorum hayat grubunun ve çin'de fabrikası yok ama yine de %100 güvenemem daha iyisi çıkana kadar ve eksi özelliği çıkmayana kadar bunu kullanmayı düşünüyorum

 220. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben de onu söylüyorum , yapıyorlar , şüphem yok , çok teşekkürler.
  Ah , kime inanacağız artık , hiçbir fikrim yok.

 221. queenofthenight  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Burada bu kadar güzel amaçlar için bir araya gelen insanların birbirini yıldırdığı bir ortam oluşmasına üzüldüm , bu durum canımı sıktı.
  Elbette sorular soracağız , hatalar da yapabiliriz. Çünkü PETA ' nın listeleriyle sınırlı kalmak istemiyoruz. Bunun için de araştırmalar yapmamız gerekiyor.
  Ama birbirimize bağırıp çağıracakssak , birbirimizin kalbini kıracaksak her şey anlamsızlaşıyor.
  E-postalarıma yanıt gelirse burada paylaşırım.
  Sizlere de , bana da bu yolda başarılar.

 222. sadecesitem  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  cilt ürünleri için alternatif olabilecek herbaderm diye bir marka var yerli sermaye ve üzerinde mutlu tavşan var umarım gerçekten deney yapılmıyordur.

 223. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Verdiğiniz detaylı bilgiler için çok teşekkürler ancak genel üslubunuz yanlış bence. Biz de elimizden geldiğince araştırıp bir sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Yapabileceğimiz başka birşey yok ki.

  Sonuç olarak; marka konusunda güvenim kalmadı artık hiçbirine. Önceki sayfalarda bahsettiklerime de.

  Ama şunu biliyorum; hiçbir firma, doğru söylemiyor olabilir ancak bizim bu konudaki paylaşımlarımız sayesinde, hayvanlar üzerinde yapılan deneylerden şimdiye kadar hiç haberi olmayan birçok kişinin bu zulümden haberi oldu. İnsanların bilinçlenmesi de çok büyük bir kazanımdır bence.

 224. greenjade  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Buraya kadarki paylaşımlarınız için çok teşekkürler ama keşke böyle bir karar almasaydınız.

 225. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Böylesine bilgilendirici konuların gerilime sürüklenmesi çok üzücü. Hele de insan olmayan dostlarımıza olan merhametimizin bize biraz huzur ve saygı vermesi beklenirken. Ben de diğer konuyu terketmiştim tekrar yanıt yazıp da gerilim yaratmamayım diye ama bu böyle gitmez, gitmemeli. Gerçek hayattaki konuşmalarımızda da ister istemez üslup etkili oluyor, insanları bilinçlendirirken yanlış üslup takınmak o kişiyi ister istemez soğutur. Arkadaşı tanımıyorum belki çok genç, zaman geçtikçe bunun önemini anlayacağını düşünüyorum. Bunu bize kibar olmak veya sempatik olmak değil, davasına zarar vermemek için yapmalı.

 226. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Tamamen katılıyorum. Diş macununu da deneyeyim bakalım zaten bir süredir böyle yöntemler konusunda bilgi sahibi olmak istiyordum

 227. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  aman yarabbi! neler neler olmuş ben foruma girmeyeli… hemen hemen hepsini okudum, şahsi fikrimi belirtmezsem çat-la-rım…
  hakikaten bu forum hatta bu başlık vesilesiyle vizyonu genişleyen ve “cruelty-free” = “olması gereken” gerçeğiyle tanışan biri olarak bu duruma katkısı olan herkese çok teşekkür ederim. ama cyborg adlı kullanıcı çok da haksız değil kaynak belirtilmemesi hususunda! ben bu listelerin kaynağını listeleri copy-paste yapan arkadaşa dün sorduğumu hatırlıyorum ve peta dan alıntı olduğunu söylemişti peta dan olmadığını ben de biliyodum elbette biz de kendi çapımızda araştırıyoruz ama yine de kaynak belirtmemesi ya da “bir blogda rastladım, ilgilenene özelden link söylerim-hani link vermek yasak ya-” tarzı bi şey ortaya atmadan petadan alıntı demesi çok ayıp oldu. bence cyborg kızmakta çok da haksız değil evet paylaşımlar güzel ve çok çok faydalı ama bu verilere hem de güncel haliyle ulaşmak evet kolay değil, biraz da emeğe saygı… bahsi geçen blogdan noktası virgülüne kadar alınmış hakkaten. paylaşılan bilgi kadar bilginin güvenilirliği de önemli, yani nerden bulduğunuzu söyleyiniz ki inanıp inanmamak bırakın okuyucuya kalsın, zaten konunun başlığı da adı üzerinde “markanı kendin seç”…

  her neyse bugün internet üzerinden sipariş verdiğim avalonlar geldi:)) henüz kullanmadım ama dikkatimi üzerinde minik mutlu tavşan “leaping bunny” logosu çekti, biraz içim rahat kullanıcam hem de sertifikalı organik ürünmüş, fotoları ileride yüklerim… sorunsuz forumlar dileklerimle…

 228. Beetlee  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bakmaya yüreğim dayanmadı Nasıl insanlar bunlar. Aldığımız markalara dikkat edelim kızlar.

 229. esrasy  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  p&gnin ve unileverin paçaları tutuşmuş olimpiyatları izliyorum her arada reklam yapıyorlar :120: bu kadar reklam yapana kadar hayvan deneylerinden vazgeçip diğer deney yöntemlerini uygulasınlar ya ama onlar bunu düşünmez reklam yapıp daha çok para kazanacaklar üstelik anneler ve Türk sporcu kadınlar üzerinden yapıyorlar reklamları yalan düzenbazları..

 230. acemiperi  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Fotoğraflara bakıp da hüzünlenmemek elde değil. İçler acısı bir durum.

  Özelikle parfüm yerine köpek sıkan bayanın olduğu afiş çok vurucu.

  Hayvanlara acı çektirilmesine karşıyım. Derdini dile getiremeyen zavallılara yapılmamalı bu.

  Yalnız aklıma takılan bir şey var. Hayvan deneylerine alternatif çok yöntem var mı, nasıl uygulanıyor?

  “dermatolojik olarak test edilmiştir” ifadesi burayı okuyana kadar benim için bir güven ifadesiydi. Şimdi aklım karıştı. Gerçek deride uygulanmayan bir deney başarılı olabilir mi? Bu yönde gelişmeler var mı bilimde?

  Kendi bedenime ya da bebeğime kullanacağım ürünlere nasıl güveneceğim?

 231. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Daha birçok yöntem var diye biliyorum ama uğraşmak zor geldiği için yapmıyorlar. Doku testleri benim bildiklerim arasında. Diğerlerini de araştırayım

 232. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Paylaşımı ilaç testleri ile ilgili olduğu için sildim sanırım bu konu daha çok kozmetikle ilgili. İlgilenen olursa gönderebilirim makaleyi

 233. canndann  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Sizin, benim, bebeklerin kısaca hepimizin kullandığı veya kullanacağı ürünlerin test edilmesi şart ve gerekli midir?

  Gerekliyse eğer “Neden gereklidir?”

 234. sevgi_6101  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ben bu goruntulerı gorunce ınanın cok ama cok uzuldum.. Bu hayvanlar ıcın sımdı elımden gelenı yaptıgıma ınanıyorum .. bu saatten sonra tanıdıgım herkezı uyarıp bu urunlerı kendımde kullanmamaya dıkkat gosterecegım. ayrıca haberı FACEBOOK tada paylastımkı cogu kısıde paylasıp okuyabılsın ve genıs kıtlelere ulasılabılmesınde benımde payım olsun dıye…

  Herkese hayırlı ramazanlar ve saglıklı , katlıyamsız urunlerı kullanabıleceklerı yarınlar dılegıyle…

 235. acemiperi  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Mavikuş güzel bilgiler için teşekkürler. Bahsedilen metotlar çok pahalı sanırım, biraz da yeni gibi. Bu durumda hayvanları kullanmaya devam edeceklerdir

  Tabi ki test edilmesi gerekli. Test metodu farklı olur ama mutlaka test edilmeli, kontrolü yapılmalı. Siz kontrolü yapılmamış, ambalajı bozuk, üretim yeti-tarihi belli olmayan gıdaları kullanıyor musunuz? Kozmetikler direk vücuda, tene değen şeyler. İçeriğindeki ürünlerin vücuda etkileri belli olmayan bir ürünü nasıl kullanırım?

  Açıkçası bu soruyu ne amaçla sorduğunuzu anlayamadım

 236. lagrima  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  kendim tebrik ettim bu markaların hiçbirini kullanmıyorum. bir kez boya almışım artık onuda almam..

  her zaman boykotlar ediliyor, karşı çıkılıyor ve bir süreliğini kullanılmıyor sonra unutup tekrar edilyor. önemli olan burda gaza gelip bir süe uzak durmak değil devamlılıktır.alışkanlık haline getirmektir.

 237. heraklia  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Hayvan Testi denen şeyler (tıp bilimsel çalışmalar hariç ki onda da “önce zarar verme” mantığı esas alınmalı!) bir prosedür olarak uygulanmakta milyonlarca hayvanın yaşamına insan eliyle son verilmektedir. Yani adet yerini bulsun uygulamarıdır. Bu testlerden bir tanesidir hayvan testi. Bulgular insan ve hayvanların farklı tepkiler verdiği yönünde. Daha önemlisi, şimdiye kadarki zararlılar (ürünler) zaten defalarca denenmiş.
  Konunun uzmanları farklı şeyler söyleyebilir. Ben sadece vicdanımla hareket ediyorum.
  saygılar.

 238. MissMini  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  arkadaşlar çok etkilendim yazılanlardan fotolardan…
  ben de elimden geldiğinde destek vermek ve çevremdekileri uyarmak istiyorum.
  ancak marketlerde satılan ürünlerin hemen hemen hepsi p&g ye ait sanırm.
  yani ilk sayfada hangi markaları kullanmamamız gerektiği yazıyor tamam
  birde hangi markalarda bu tür deneyler yapılmıyor hangilerini kullanmalıyız onları yazsanız daha iyi olmaz mı?
  şimdi anneme desem omo domestos alma. tamam dicek hangi markaları kullanayım.öyle paketlerin arkasına da dikkatli bakmaz ki.
  hangi markaları kullanabilirz onları da yazsanız arkadaşlar?

 239. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  selamlar yine,
  an itibariyle keşfim olan bi bilgiyi paylaşmak istiyorum( ya da bilinen bi marka ama ben amerikayı yeni keşfettim:-s)
  H2O plus diye bi marka, petanın temizler listesinde yer alıyo, biraz fiyatlı ürünleri hoşuma gitti paylaşmak istedim yalnız sadece bazı ürünleri parabensizmiş ancak önümüzdeki yıldan itibaren tüm ürünlerini parabensiz üreteceklermiş, umarım bu uygulama diğer markalar arasında da yaygınlaşır. tüm ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediğini sık sorulan sorular bölümünde tam da ilk soruda görüyoruz; tabi ki onun sözüne değil petanın sözüne güveniyoruz:))

  Are your products tested on animals?

  No. H2O Plus® does not believe in animal testing. We do not and never will use animals to test our products. In addition to respecting the safety and humanity of animals, we are advocates of the environment and always encourage recycling.

  böyle söylüyo sitede ürünleri türkiye'de nerelerde satılır bilemem ama morhipo.com da satışı olduğuna göre herhalde boynerde vardır.

 240. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaşlar sayfaları toparlıyorum..baştan itibaren notlar alıyorum..çünkü malum temiz bildiğimiz markalar kanlı çıkabiliyor ya da sonradan güncellenip değişikliğe uğrayanlar olabiliyor..bunları tek ya da ard arda birkaç msjda toplamak niyetindeyim..kendi albümümde bu markalara dair yaptığım resimleri de paylaşacağım..siz de oradan alıp paylaşabilrsiniz

  birkaç şirkete mail attım..bu şirketler,

  -pinkar kozmetik
  -pastel
  -dolce
  -snob

  -erkul kozmetik
  -golden rose

  -kosan kozmetik
  -flormar

  ladyevil' a verdikleri cevap şöyle

  Flormar'dan cevap geldi.

  Ürünlerimiz üretilirken ya da üretim sonrasında Hayvanlar üstünde uygulanan bir testimiz yoktur.

  Satın aldığımız hammaddeler ile ilgili olarak da tedarikçi firmalarımız/hammadde üretici firmaları bu anlamda zaten aktif olarak Avrupa Regülasyonarını takip etmekle sorumludurlar. Bu noktada hammadde üreticilerinin teknik dokümanlarını bu anlamda takip ederek Hayvanlar üstünde test yapılıp yapılmadığını kontrol ediyoruz.

  Bilgilerinize sunarız.

  -henkel (bünyesinde bir sürü marka var )

  – evyap

  Gelen Cevap

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
  Ürünlerimiz hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

  Amacımız sizlerin beğenisine daima layık olabilmektir. Firmamız, sizlerden gelecek her türlü talebi karşılayabilmek için yeni ürünlerle kendini yenilerken, varolan ürünlerinde de kalitesini arttırarak her geçen gün daha ileriye gitmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmaların neticesinde bizler için en değerli ödül, siz değerli tüketicilerimizin memnuniyetidir.

  Saygılarımızla,

  Gösterdiğiniz ilgiden dolayı tekrar teşekkür ederiz.
  Evyap Müşteri İletişim Hattı:0800 211 08 10

  esasında bu cvp beni tatmin etmedi ama sonrasında netten de baktıgım da derin bi oh çektim evyap temiz markaların şirketiymiş…

  (aksi güncel bir bilgi edinirseniz lütfen haber verin,yanlış bilgi vermek istemem)

  2006'da hayvan deneyleri ile ilgili sorulan soruya evyap'ın verdiği cevap

  Ezgi Hanım,

  Üniversitelere ya da test enstitülerine yolladığımız ürünlerde
  dermatolojik
  açıdan ve mikrobiyolojik etkinlik açısından ya da ürün performansının
  ölçülmesi açısından testler yaptırıyoruz.

  Mikrobiyolojik etkinlik testleri ürünlerimizin raf ömrü boyunca bozulmadan,
  içinde bakteriyolojik kirlenme olmadan kalması için formülünde
  kullandığımız
  koruyucu maddenin etkin olup olmadığının tespitidir.Eczacılık
  fakültelerinin
  mikrobiyoloji bölümlerinde laboratuvar ortamında ürüne dışardan bakteri
  verilerek üründeki koruyucunun bu bakterilerin üremesini engelleyip
  engellemediği 7,14,28 günlük ölçümler yapılarak tespit ediliyor.
  Gördüğünüz
  gibi hayvanlar üzerinde test söz konusu değil.

  Dermatolojik testler ise ürünün gönüllü kullanıcılar tarafından
  denenmesi
  ve deneklerin bir dermatolok tarafından incelenip raporlanması şeklinde
  yapılmaktadır.

  Ürün performans testleri ise tüketicilere ürünlerin denettirilmesi ve daha
  sonra anket sorularıyla ürün hakkındaki görüşlerinin alınması şeklinde
  yapılmaktadır.

  Sonuç olarak Kozmetik Yönetmeliğinin kozmetik ürünlerde kullanılmasına
  izin
  verdiği hammaddeler kullanılarak yapılan ürünlerimiz havyanlar üzerinde
  test
  edilmemektedir.

  Bilgilerinizi rica ederim.

  İyi günler dileğimle,

  Mine Dai

  Özlem Vardar Çabkın

  evyap'ın ürünlerini alın!

  benim aldıklarım:

  diş macunu: sanino(evyap),rembrand
  şampuan,sabun: duru,arko,evergreen,fax,activex
  traşbıçağı: arko,gibbs
  saç boyası: natural colors(garnier falan loreale ait aldanmayın),goldwell,
  ev temizliği: ben frosch(kurbağalı) almaya başladım,bunlar nerede bulunıur bilmiyorum ama;klar,sodasan,sonett,SAB)
  frosch %98 oranında doğada parçalanabilir diyor daha ne desin?alın lütfen!!!

  p&g resminden sonra evyap resmi içimi ferahlattı..

 241. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  dişmacunu olarak SANİNO
  ped olarak EVY LADY alabiliriz

  (ne alacağınızı bilmiyorsanız ve acil ihtiyacınız varsa)

  aldığımız tüm temiz markaların hem resimlerini hem de performanslarını burda paylaşalım

 242. sadecesitem  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Arkadaşım bende bu konudan sonra evdeki ürünlerim arasında araştırma yaparken karın çatlağı için aldığım bir markanın üstünde mutlu tavşan logosunu görünce çok sevindim. Fiyatları da uygun yerli bir marka herbaderm hem de tüm ürünleri parabensiz ilgilenirseniz web sitesini incelemenizi tavsiye ederim. Sevgiler…

 243. sadecesitem  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Ayrıca uni wipes marka ıslak mendillerin üstünde de sevimli tavşan var haberiniz olsun arkadaşlar

 244. canndann  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Merhaba.

  Sizin deyiminizle kontrolü yapılmamış'a bir cevap vermek çok sağlıklı olmaz diye düşünüyorum, çünkü bir ürünün kontrolü çok fazla başlık içereceği için bu anlamda hangilerinden bahsettiğimizin karşılıklı olarak net olması daha uygun olur diye düşünüyorum. Daha doğrusu, muhtemel ki siz de, ben de veya pek çok insan da kontrolü yapılmış derken, bir insan için uygunluğu sağlanmış ürünler anlamında algılıyor ve kullanıyoruzdur diye düşünüyorum ve sanırım hepimiz bu konuda her bakımdan tamamen sağlıklı olanlarını kullanmak isteriz.

  Sorunuz üzerinden ilerliyorum yine; kontrolü yapılmamış, ambalajı bozuk, üretim yeri tarihi belli olmayan gıdaları kullanıp kullanmadığımı soruyorsanız tabii ki hayır… Dikkat etmeye çalışırım mutlaka.

  Kozmetiklerin ve hatta daha geliştireyim kozmetik dışında da kullandığımız her türlü kişisel bakım ürünlerinin ve temizlik ürünleri de dahil olmak üzere, içlerinde bulunan maddelerin, difüzyon yoluyla tenimizden, gerek içten, gerek cilt yapımıza ve hücrelerimize gerekse solunum yolundan ve yiyip içmişcesine bizlere zararları olduğu hususunda da sonuna kadar size katılıyorum ve fazlasıyla aynı düşüncedeyim ve bu anlamda içimin rahat edebileceği ve içinde hiç bir zararlı madde veya maddeler bulunmayanlarını kullanıyorum zaten.

  Fakat, bu hususları test veya deney yapılması kapsamına girmeyen şeyler, çünkü içindeki zararlı maddelere ait sonuçları değerlendirmek için, en gelişmiş teknolojiyle ve hiç bir canlıya zarar vermeden bir takım testler yapıldığını varsayalım.

  Bu, o ürün veya ürünlerin ambalajı bozuk olmayacağı, üretim yeri ve tarihi belli olacağı anlamına gelmez öyle değil mi? Yani bunlar birbirinden biraz farklı şeyler, ayrı değerlendirilmesi gereken konular diye düşünüyorum ben.

  Soruma gelince; bunu kendime de sürekli sorduğum için ve her ne olursa olsun tercihlerimizde öncelikle sormamız gereken sorunun bu olduğunu düşündüğüm için paylaştım.

  Neden? İçlerine hiç bir zararlı madde koymamak dururken, zararlarının (öyle veya böyle farketmiyor) test edilmesi gereken maddeler konuluyor? demek istiyorum.

  Ve ben kendi adıma, test etmeyi gerektirmeyen maddeleri barındıran ürünleri kullanıyorum. İşte bu yüzen, doğru soru bu olmalı diye düşünüyorum. Zarar verme riski olmayan birşeyin test edilmesi gereksizdir, eminim siz de katılacaksınızdır bu hususta bana.

  Bu konu başlığına daha önceki sayfalarda üstelik oldukça uzun uzadıya naçisane fikir ve görüşlerimi paylaşmıştım.

  Sorduğum soru belki de tek başına ele alındığında anlaşılmıyor gibi gelmiş olabilir. Vaktiniz olursa ve isterseniz eğer okuyabilirsiniz.

  Sonrasında yine soru size gereksizmiş gibi gelir veya hangi amaçla soruyorum gibi düşünceye yine kapılır iseniz, nedenlerini bir kez daha olabildiğince ve dilimin döndüğünce izah etmeye çalışırım.

  Cevapsız bırakmak istemedim.

  Bu vesileyle sağlıklı ve güzel günler diliyorum. Sevgimle.

 245. canndann  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Burada kullanılabilir olarak belirlenenler için aklıma gelen küçücük bir iki soru sorabilirmiyim?

  Bahsedilen diş macunlarında fluorid var mı?

  Sabun tutucu (kostik veya benzeri maddeler) var mıdır?

  Bir de temizlik veya çamaşır bulaşık farketmiyor, onlar fosorsuz mudur?

  Sadece hayvanlar üzerinde test edilmediğine endekslendiğimizde, diğer unsurları farketmeyebiliyoruz bazen, o yüzden soruyorum.

  Sizi yormadan kendim araştırayım diye düşündüm, ancak siz oldukça kapsamlı ve notlar tutarak tek tek incelediğiniz için bu konuda sizden alacağım cevabı daha sağlıklı bulduğum için sormayı daha uygun buldum.

  Kolay gelsin diyor, çalışmalarınız ve buna ayırdığınız zaman için ve bilgilendirme çabalarınız için tekrar teşekkür ediyorum.

 246. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  bingo da (hayat kimya) yerli sermaye bildiğiniz üzere? onu kullanıp kullanamayacağımız konusunda fikri olan var mı, test yapıyolar mı, her zaman almam ama hiç bi şey bulamazsam onu tercih edeyim bari… türkiye de ar-ge leri var yurtdışını bilemicem…

 247. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  naturtint diye bir boya markasını dün gratis den anneme aldık henüz denemadik ama üzerinde “paraben” içermediği ve en güzeli hayvanlar üzerinde test edilemdiği yazıyo:)) annemde memnun kalırsak kendime de almayı düşünüyorum. fiyatı 24 civarıydı… renk koruyucu saç kremi de var, aynı markanın onun fiyatı da aynı.

  Eki Görüntüle 479297

 248. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  naturtint diye bir boya markasını dün gratisten anneme aldık henüz denemadik ama üzerinde “paraben” içermediği ve en güzeli hayvanlar üzerinde test edilmediği yazıyo:)) annemde memnun kalırsak kendime de almayı düşünüyorum. fiyatı 24 civarıydı… renk koruyucu saç kremi de var, aynı markanın onun fiyatı da aynı.

  Eki Görüntüle 479297

 249. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  :102: arkadaşlar şimdi kendi belediyemi aradım süper bir haber aldım hayvan suluklarıyla ilgili..paslanmaz çelikten hayvan sulukları yaptırmışlar..şuan ellerindeymiş, 1 aya kadar hallolur mu dedim 1 ayı bulmaz dedi bayan..bir tarafında suluk bir tarafında yemlik olacakmış levhalı..ve yere sabitlenecekmiş..bayıldım bu habere..kendi sokağımı da söyledim buraya yakın bir yere de koyacaklar..inanılmaz sevindim ya…

  :124: :124: :124: :124:

  (kendi belediyenizi arayın sağlık işlerine bağlanın sorun siz de arkadaşlar 2-3 dk anca sürüyor)

 250. mavikus  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bu çok güzel bir haber. Oldum olası düşünmüşümdür bizim koyduğumuz kabları alıp atıyorlar pek faydası olmuyor, belediye sabit suluk yaptırsın diye. Tasarımı çok basit ve maliyeti de ne kadar olabilir ki. Ben de soracağım, hatta görüşlerin alındığı bir kutu varmış oraya da yazıp atayım

 251. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  tom's of maine adlı petanın temizler listesinde yer alan bi marka var, türkiye'de nerde satıldığını bilmiyorum ama internet üzerinden çocuklar için diş macunu satışı var(ben onu buldum), çocuk diş macunu için açıklamada aşağıdakiler yazıyo:
  • Dişlerinin çürümesine neden olan bakterileri floraya zarar vermeden yok eder.
  • Propil paraben ve diğer zararlı koruyucuları içermez.
  • Yapay renklendirici, aroma ya da koku verici içermez.
  • Hayvansal ürün ya da hayvansal ürünlerden elde edilmiş maddeler içermez.
  • Düzenli kullanımda diş plağı oluşumunu önler.
  • Doğal Çilek aromalı tadı çocuklar tarafindan sevilir.
  • Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Amerika’da üretilmiştir.

 252. maiwesiyah  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  fotoları görünce çok üzüldüm ben de kara listedeki markaları almamaya dikkat ediyorum senelerdir. ama ne yazık ki bir kaç marka hala evimde
  dilerim artık bir son bulur…

  “Allah der ki; Hayvanlar benim sessiz kullarımdır. Onlar şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklardır!..”

 253. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Yaaaaaa bugün beni yıkan birşey oldu..Pringles aldım yabancı marka ya bakayım kimmiş üreticisi dedim ve ne göreyiiimmmmm… PROTECTER&GAMBLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ARTIK DİYECEK LAF BULAMIYORUM çok da severdim mecbur elveda diyeceğim…

 254. meltemtnc  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Avon ve Oriflema hayvan testi yapıyor mu? bir de test yapmayan çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı varmı?

 255. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  avon yapıyor..avon markasının içinde olan amway yapmıyor diyorlar ancak bu laflara karnımız tok olduğu için amway' e de prim vermiyoruz..oriflame yapmıyoruz diyor ancak sağlam bir belgesi yok..şöyleki katalogunda yeşil bir pati işareti var ancak bunun genel geçer bir anlamı yok yani bir zıplayan tavşan değil..o nedenle oriflame dan da uzak durmak gerektiği kanısındayım

  (aynı şekilde the body shop – loreal' in bünyesinde..loreal'in “bünyemizde bir de hayvanseverler için marka bulunduralım” fikrine para yatıramayacağım üzgünüm..)

  çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı olarak

 256. meltemtnc  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  bu bilgiler çok iyi oldu.arkadaşlarıma da söylerim artık.ben de artık birkaç aydır dikkat ediyorum.yavaş yavaş çıkarıyorum hayatımdan o markaları.zararın neresinden dönsek kar.bir kişi 3 kişiye söylese çoğalırız.bu fotoğrafları da facebook profilimde paylaşıcam.teşekkürler.

 257. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  çamaşır deterjanları – BİNGO

 258. meltemtnc  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  bir de test yapmayan markalar bunu reklamlarına koysa süper olur.insanların dikkatini çeker.diğer markalar da bakar öyle

 259. snur42  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  sayfaların hepşini okuyamadım
  ama resimli markaların birçoğunu kullanıyorum malesef…
  test etmeyen markaların resimlerini paylaşma imkanınız varsa paylaşın..
  resim akılda çok kalıcı oluyor
  ben test etmeyen markaların hiç birini hatırlamıyorum okuyunca..
  sanırım kozmetiğinde detarjanında oraganğine başvurmak lazım…
  mesal mutfağımda ayda 1,2 kutu bitirdiğim domestos yerine ne kullanabilirim ben…:26:
  bu konuda duyarlı olmayı çok istiyorum…
  ne isterler sanki hayvanlardan ..
  bilmiyorlarmı birgün haklarını alacaklarını…
  bilseler ne farkedecek gerçi

 260. snur42  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  test eden markamı buda???

 261. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Oriflame yapıyor demişti sanki LYS…:44:

 262. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Bu arada bingo soft yumuşatıcının kırmızısı ysl baby doll parfümüne benziyormuş, hatta o parfüme benzer bi parfüm var reklamda..çok şeker kokusu varmış deneyen var mı

 263. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  evet canım o yüzden oriflame dan uzak durmak gerek dedim…emin değiliz ama kesin de bir bilgi yok..lys'nin bu konuda daha çok bilgisi var dediğin gibi..

  bingo'lar hayat grubunun ürünleri temiz markalar…

  temiz markalara şu resmi ekliyorum arkadaşlar

  hayat grup markalarının toplu resmini hazırlayıp eklicem..

  evyap,hayat temiz markalardan… resmi web sitelerine girip de bakabilirsiniz arkadaşlar..

  EVYAP Kurumsal Web Sitesi – Markalar

  hayat.com.tr

 264. melissssssa  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  canım bingo ürünleri test yapmayabilir ama bir lever ve henkel,lin ürünlerinden farkı yok içeriği aynı büyük firmalar ar-ge ye finansman ayırabiliyor ama küçük firmalar ayıramıyor diye temize çıkmış değil içiriğinde ki aktif maddeler aynı .yani,burada söz konusu sadece hayvanlar olmuyor ,bizde bu ürünleri kullandıkça evrim ğeçireceğiz .hayvanlara bu resimdeki etkileri yapan ürünler ve maddeler her ne kadar en az seviyeye indirgense de etkisi bu hayvanlarda ki gibi bir kaç hafta da değil de yıllar sonra çıkacak .önemli olan doğal ürünleri kullanmak ve ne hayvanlara ne insanlara zarar vermemek ilke olmalı.

 265. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ben şahsen hem kendime hem cevreye duyarlı ürünler bulup burada paylaşmaya calisiyorum ve en önemlisi ürünlere nereden ulaşılabileceğini de belirtmeye özen gösteriyorum sonuçta bu forumu okuyan herkes İstanbul da ya da buyuk illerde yasamiyo ve ben kaç gündür internette frosch markası ürünleri arıyorum bu-la-mı-yo-rum( migros un sanal markette daha geniş ürün gamiyla frosch markasına yer vermesini istegimi e-posta yoluyla belirttim ilgilenen ya da daha başka satış noktaları elbette burada paylaşsın
  ismini bilip de kullanmadıktan sonra buradaki paylaşımların anlamı kalmiyo, ulaşılabilirler arasından da secimimizi ne yonde yapmamız gerektiği de önemli

 266. FAZLANAZLI  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  bi tek rexona kullanıyorum diğer hiç bir marka yok evimde.. ama en son da rexona almamıştım nivea almıştım deodorant olarakk .. off çok kötü gerçekten

 267. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  colgate oral-b sensodyne şimdilik uzak durmamız gerekenler petaya göre!diş macunu isini logonadan hallediyorum ama ya diş fırçası? ben geçenlerde diş fırçası alırken banat aldım zaten made in Türkiye biliyosunuz genelde tuvalet fırçaları bilinir ama bence diş fırçası da bir hayli başarılı , ayrıca ürünün paketinde
  ” bu ürünü alarak türk egitim gönüllüleri derneğine destek oldunuz, cocuklarımız adına teşekkür ederiz.” yaziyo:)) diş fırçasında başka önerileriniz varsa paylaşın lütfeeeen…

 268. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ya bu arada ben su an paraben ve alüminyum icermediginden the body shop un deodry koltukalti mumunu kullanıyorum ama princess7 nin de söylediği gibi ben de l'oreal in bünyesindeki bu cruelty-free oldugu söylenen firmaya para kazandırmak istemiyorum! Şimdi ben ne kullanicam? rossman gratislerde satılan day's natural all free koltukalti stick cruelty free mi? sanmıyorum inceledim uzerinde öyle bi ibare yok((

 269. fb_qirL  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Oriflame Kozmetik ürün formülleri hayvansal bileşenler içerir mi?

  Oriflame ürün formüllerimizde “Doğal İsveç” kavramını ve doğanın bilgeliğini birleştiriyoruz. Bu politika çerçevesinde Oriflame kozmetik ürünlerimiz içinde, ölü hayvanlardan ya da hayvanlara zarar verecek kaynaklardan elde edilen herhangi bir bileşen kullanılmaz.
  Balmumu, bal, süt ürünleri ve lanolin türevleri gibi herhangi bir hayvana zarar vermeden veya onları öldürmeden elde edilebilen bileşenler, benzersiz nitelikleri dolayısıyla kozmetik ürünlerimiz içerisinde kullanılmaya devam edecektir.
  Ayrıca kozmetik kategorisi dışında yer alan aksesuarlar, herhangi bir hayvanın derisine, tüylerine, postuna (örneğin, vizon, tavşan, yılan gibi hayvanlar) zarar vererek elde edilebilecek herhangi bir hayvansal malzemeyi içermez. Ayrıca hayvan kılı içeren ürünlerimizde kullanılan malzemeler canlı hayvanlara zarar verilmeden elde edilir.

  Oriflame Kozmetik ürünleri vejeteryan/veganlar için uygun mudur?

  Oriflame Kozmetik politikası gereği kozmetik ürün formüllerinde ölmüş hayvanlardan elde edilen herhangi bir bileşen kullanmaz.

  Tüm Oriflame kozmetik ürünleri vejeteryanlar için uygun olup, aynı zamanda pek çoğu da veganlar için uygundur. Balmumu, lanolin türevleri ve süt ürünleri gibi çok sınırlı sayıda bileşen, canlı hayvanlardan, hayvanları rahatsız etmeyecek şekilde, yaralanmalarına veya ölümlerine sebep olmayacak şekilde elde edilir. Eşsiz kozmetik özellikleri nedeniyle bu bileşenlerin kozmetik formüllerinde kullanımı söz konusudur.

  Oriflame Kozmetik hangi yasal düzenlemelere bağlı kalır?

  Oriflame Kozmetik, şirket politikası olarak tüm bileşen ve formülleri için, global olarak kabul gören Avrupa Birliği Kozmetik Direktifi 76/768/EEC en son değişikliklerine ve Amerikan FDA güvenlik gerekliliklerine uyumlu hareket eder.

  Hammaddelere yönelik olarak Uluslarası düzenlemelerle belirlenen düzenlemeler, emniyet değerlendirmeleri, iyi imalat uygulamaları, bileşen listeleri, etiketleme gereksinimleri, ürün talepleri, Ürün Bilgi Dosyalarının kontrolü ve bu bilgilerin arşivlenmesi, Dublin, İrlanda'da bulunan Ar-Ge Merkezimiz tarafından gerçekleştirilir.

  Oriflame’in hayvan testleri konusundaki politikası nedir?

  Oriflame Kozmetik olarak, kozmetik bileşenler veya kozmetik ürünler için hayvanlar üzerinde hiçbir zaman test yapmadığımız gibi, hayvanlar üzerinde test yapmayan hammadde tedarikçileriyle işbirliği yapıyoruz.
  Avrupa Birliği’nde, AB Kozmetik Direktifi, 7 numaralı değişiklikle birlikte 2004’ten bu yana kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesi yasaklanmıştır. Kozmetik bileşenlerin test edilmesi ile ilgili yasak aşamalı olarak Mart 2009’dan itibaren yürürlüğe girmiştir.

  Bununla birlikte Oriflame, faaliyet gösterdiği ülkelerin yasaları ile uyumlu olmak zorundadır ve bazı ülkelerde hayvan testleri ile elde edilmiş verilere ihtiyaç duyulabilir. Bunun talep edilmesi halinde, Oriflame Avrupa Kozmetik Direktifinin gereklilikleri doğrultusunda tam bir güvenlik değerlendirmesi de dahil olmak üzere komple bir bilgi dosyası sağlar. Bu bilgiler, herhangi bir hayvan testi ihtiyacını ortadan kaldıracak niteliktedir ve bu verileri kabul edilmesi konusunda ilgili otoritelerin ikna edilmesi yolunu tercih ediyoruz. Bunu yapamadığımız durumlarda ilave testler uyguluyoruz. Her iki durumda da, Avrupa yönetmeliklerine uyumlu olmak için yerel yasaların değiştirilmesi yönündeki çalışmaları destekliyoruz.

  oriflame'ın resmi sitesinden alıntıdır.

 270. kalporganik  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  çin pazarındaki ürünler icin çin hükumetinin zorunlu kıldığı hayvan deneyleri sebepli oriflame in da estee lauder ve shiseido dan farkı yok gibi! yani ikna etmek istiyoruz ama olmuyolar biz de deney yapabiliriz…doğru mu anlamışım?

 271. TrakyaKizcesi  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Çok geç kalmışım daha dün gece keşfettim burayı.
  İçim titreye titreye, gözlerim dola dola baktım fotoğraflara
  Sayfa sayfa çoğu yorumları okudum.
  O kanlı markalardan bir kısmını kullanıyor muşum.
  Artık onları kullanmayacağım.
  Ne kadar cani bu insanlar hiç mi vicdanları yok yavrularım ya nasıl canları acıyordur kim bilir
  Böyle bir konuda elimden ne gelirse yapmak istiyorum

 272. Mikerinos  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  ALGİDA da UNILEVER ın…….

 273. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  msjlarda önerilen hayvanlar üzerinde test yapmayan markalar

  SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİNDE ÖNERİLENLER

  cyborg_

  – giovanni saç bakım ürünleri (gratis'lerde var)

  – down under natural's – selen kozmetik saç bakım ürünleri

  (ben down under naturals yanında nude ve diğerlerini de ekledim hepsi selen kozmetik'e ait umarım yanlış değildir..cyborg sadece d.u.n. ' ı örnek vermişti)

  -organix şaç bakım ürünleri

  -lush saç bakım ürünleri (bagdat caddesinde bir şubesi varmış ve kendi web sitesnden online alışveriş yapılabiliyor)

  – superdrug saç bakım ürünleri (watson's'larda var)

  lys, amonra, lady evil

  – natural colors organic saç boyası

  lys

  – gabrini ojeleri öneriyor..(Gabrini'nin online alışveriş sitesi http://www.e-gabrini.com/ ve A101 marketlerde satılıyormuş)
  pastel,flormar,golden rose test yapıyor demiş..peki pastel'in sitesinde ojeleri için hayvanlar üzerinde test edilmiyor diyor..inanmayalım mı ona? ya da “sadece ojelerinde yapılmamış” mı diyelim ?

  resimler modayadair.blogspot tan alıntıdır

  Eki Görüntüle 480377

  – diş macunu olarak : uktekram , L'angelica önermiş..

  ürünlerin üzerindeki sıçrayan tavşan gayet görünür büyüklükte

  uktekram' ın diğer ürünleri (saç kremi,şampuan,vücut losyonu,çocuk şampuanı, pişik kremi,duş jelleri,vücut masaj yağları var ve ürünlerin hepsi çeşit çeşit)

  yeşilköy organik pazar sitesinden alıntı resimler..

  L'angelica markasının diş macunu dışında vücut bakım ürünleri vs var

  L'angelica diş macununun Migroslarda satıldığı söyleniyormuş galiba ama lys eczanede bulup almış

  – GOLDWELL deney yapıyor diyor lys..önceki sayfalarda temiz markalardan olduğunu söylemiştik..

  – Dior, YSL deney yapan kanlı markalar arasında…

  – BUAV , PETA' dan daha güvenilir diyor, esasında ben de peta ya çok güvendiğimi söyleyemem, hakkında bazı şeyler okumuştum..

  – DEBORAH MILANO ' nun da kanlı markalar arasında olduğunu söyledi..

  – ORIFLAME ' in Çin'de üretim yapmasından ötürü kanlı markalar arasında olduğunu söyledi ki fb_girl ' de oriflame'in sitesinden kopyaladığı metinle bunu doğruluyor..fb_girl' ün kopyaladığı metnin son paragrafında

  “Bununla birlikte Oriflame, faaliyet gösterdiği ülkelerin yasaları ile uyumlu olmak zorundadır ve bazı ülkelerde hayvan testleri ile elde edilmiş verilere ihtiyaç duyulabilir. Bunun talep edilmesi halinde, Oriflame Avrupa kozmetik Direktifinin gereklilikleri doğrultusunda tam bir güvenlik değerlendirmesi de dahil olmak üzere komple bir bilgi dosyası sağlar. Bu bilgiler, herhangi bir hayvan testi ihtiyacını ortadan kaldıracak niteliktedir ve bu verileri kabul edilmesi konusunda ilgili otoritelerin ikna edilmesi yolunu tercih ediyoruz. Bunu yapamadığımız durumlarda ilave testler uyguluyoruz. Her iki durumda da, Avrupa yönetmeliklerine uyumlu olmak için yerel yasaların değiştirilmesi yönündeki çalışmaları destekliyoruz.”

  böyle diyor..sadece benim karaladığım yerleri okursanız anlarsınız..paragrafın son cümlesini hiç okumayın zaten o zmn net ortaya çıkacaktır..ikna etme yolunu tercih ediyoruz, edemezsek ilave testler uyguluyoruz (hayvan testi ihtiyacını ortadan kaldıracak nitelikteki testler) nokta. yani elimizden bişey gelmez, usul boyle diyor…ama oriflame'i şu konuda tebrik etmek lazımki çok iyi laf cambazlıgı yapmış, son cümleyi eklemesi de ayrı bir süs katmış..metin olumlu bitmiş yani tebrik ediyoruz bu konuda…

  – MILANI KOZMETİK 'in makyaj temizleme ürününün hayvanlar üzerinde test edildiğini söylemiş..yani bu marka da kanlı markalar arasında..

  gunayder

  – ERSAG ürünlerini önermiş..

  sadecesitem

  – HERBADERM markasının ürünleri üzerinde sıçrayan tavşan logosunu gördüğünü belirtmiş..

  resimlerde de görüldüğü gibi tavşanımız gayet mutlu..

  sevalvemoda dan alıntıdır

  – UNI wipes ıslak mendillerinde de sıçrayan tavşan mevcutmuş ama mutlu tavşanlı bir resmini nette bulamadım malesef

  uni' nin diğer markaları da temiz mi? bi bilginiz var mı arkadaşlar?

  kalporganic

  – NATURTINT saç boyasını gratis'ten almış…paraben içermiyor ve hayvanlar üzerinde test edilmiyormuş.. yazılı yeri çekilmiş bir foto bulamadım..

  – tom's of maine diş macununun internetteki açıklamalarında hayvansal ürün ya da hayvansal ürünlerden elde edilmiş maddeler içermediği yazıyormuş..

  – BANAT diş fırçasını önermiş..ama emin miyiz temiz bir marka mı? buna dair bişey dememişsin kalporganic..öyleyse albümüme ekleyeyim..

  – Day's Allfree Natural Deodorant

  Alüminyum, paraben, alkol içermeyen doğal dororant.

  Day's Allfree stick deodorant, alüminyum, paraben ve alkol içermez. Ter kokusunu 12 saate kadar varan uzun süreli koruma sağlar. İçeriğindeki şerbetçi otu (hops) özleri ter kokusunu oluşturan bekterilerin gelişimini engeller, çinko ricinoleate kokuyu absorbe ederken, doğal esanslar istenmeyen kokuların yayılmasını engeller, çok yönlü koruma sağlar.

  denmiş ama cruelty free mi bilmiyoruz..bilen var mı?

  umarım hepsini toparlayabilmişimdir..bir de arkadaşlar yazmama kararı neden alıyorsunuz? bu bilgiler paylaştıkça değer kazanır..tek başınıza o ürünü bilip almamak ya da özelden msj atıp tek tek bilgilendirmek olmazki..buraya yazmanız gerekiyor hepimizin amacı hayvanları korumak..bir kişiyle tartıştınız diye böyle yapmayın deseniz ki “buradakilerin hepsi başka amaca hizmet ediyor o nedenle yazmıyorum” ok..ama bizim amacımız belli o nedenle mavikuşun dediği gibi davamız belli ondan şaşmamak gerek..kendi içimizde tartışmalara girmek o hayvanları kurtarmayacak..lütfen böyle yapmayın..lys geldiğinde sende buna dikkat et ki amacımızdan şaşmayalım biliyorum hassassın bu konuda, ve çok defa belirttiğin şeylerin yine yine sorulması sinirlendiriyor seni ama böyle yaparak olmaz..hala hiç duymayanlar olabilir bu konuyu, duymuş ama ayrıntılarını neyin ne olduğunu bilmeyenler olabilir..o nedenle daha alttan almak gerektiğini düşünüyorum..ayrıca “yine gelicem” demen beni çok sevindirdi onu söyleyeyim 🙂

 274. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  UKTEDRAM

  Urtekram Organik Diş Macunu (Naneli) 75ml
  Ecocert Organik Sertifikalı
  15565
  Naneli (Mint) Diş Macunu
  75ml

  Florür içermez!

  L'Angelica

  L'Angelica Diş Macunları L'Angelica Enstitüsü (Istituto Erborisitco L'Angelica), 20 yılı aşkın süredir, şifalı bitkilerin karmaşık yapısını, geleneksel yöntemler ve bilimin gücü ile birleştirerek sağlık ve iyilik için doğal ürünler geliştirmektedir. Şimdi L'Angelica doğal içeriklerle, sağlıklı, güvenli ve çevre dostu yeni bir diş macununu Türkiye'de büyük-küçük yaş sınırı olmadan tüketicilerin beğenisine sunuyor.

  Istituto Erborisitco L'Angelica Enstitü'lerinde AR-GE çalışmalarının sonucunda, kekik, nane, ardıç, biberiye, adaçayı, fesleğen ekstraktlarından üretilen L'Angelica Diş Macunları, içeriğini saygın Uluslararası Sertifikasyon Kurulları'ndan AIAB ve ICEA Belgeleri ile kanıtlamaktadır. L'Angelica , içeriğindeki ekstrelerle çürümeyi ve tartar oluşumunu engellerken, ağız boşluğunu tamamen temizler, sağlıklı ve ferah tutar. Uzun süreli rahatlama hissi yaratır. Tamamiyle doğaya saygılı içerik ve üretim yöntemi kullanılarak tüketicilerin beğenisine sunulan L'Angelica Diş Macunları'nda; ICEA ve AIAB kurumlarınca onaylanmış içerikleri kullanılmaktadır.Genetiği modifiye edilmiş içerikler kullanılmaz. Hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.Bitkisel içeriklerinde doğal ekstrelere sahip olup,tüm yaş gruplarında güvenle kullanılabilir.

  İÇERİK ; Aqua , Glycerin ,Hydrated Silica ,Sorbitol ,Urea ,PEG-32 ,Sodium Lauryl Sulfate ,Cellulose Gum ,Aroma ,Allantoin ,*Herbal Extract* ,Sodium Monofluorophosphate , Tetrapotassium Pyrophospate ,Titanium Dioxide ,Potassium Nitrate ,Sodium Saccharin ,Phenoxyethanol ,Imidazolidinyl Urea ,Methylparaben ,Ethylparaben Cl 16255,

  eczalink ten alıntıdır.

 275. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  burda bu konuyu konuşabiliyor olmak çok güzel 🙂 ben parfümlere bayılırım… sen ne tarz kokulardan hoşlanıyorsun kalporganik? daha önce hangilerini kullandın

 276. LadyEvil  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  Konuda paylaşım yapmama kararı alan benim.
  Evet yapmayacağım çünkü tartışma götürmeyecek bir yerde bile tartışma oluyor ve ben hassas olduğum bir konuda benimle aynı dili konuşan bir insanla tartışmak istemem.
  Nitekim daha önceki konularda da üslubunu beğenmediğim halde en ufak bir eleştirim olmamıştır,fakat insanlara hakaret edercesine yorum yapmak yanlış,bunu belirttim.
  Konuda paylaşım yapmamam demek olmuyor ki bu konunun üzerine perde çektim,ben ve ailem kendimizi hayvan haklarına adamış gönüllü dernek çalışanlarıyız,asla böyle bir durum söz konusu olamaz.
  Hakaret ederek,bağırarak,hayvanlar üzerinden kültür,bilgi yarışına girerek amacımıza ulaşamayız,bu tür güç gösterileri için çok güzel yerler var:Bilgi yarışmaları.
  Burası yeri değil.
  Güzel paylaşımlar,

 277. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  2004 yılında İngiltere'de The Sunday Times- Style Magazine tarafından “Yılın En Başarılı Doğal Deodorantı” seçilen Alvin Connor deodorantları Türkiye pazarına girdi. Hem kadın hem de erkek tarafından kullanılabilen bu benzersiz ürünün kullanıcısına sağladığı yararlar ve avantajlarsa doğal olduğu kadar sağlıklı!… .

  Sizi günboyu ter kokusuna karşı koruyacak doğal bir yöntem. Kristal taşı ıslatın ve temiz cildinize iyice sürün. Ter kokusuna karşı sizi ferah tutan %100 doğal korumadan yararlanın. Üstelik kıyafetinizde iz bırakmadan…

  Terleme var, kötü koku yok!

  İngiliz marka Alvin Connor'un ürünleri terlemeyi önlemeden kötü kokuya sebep olan bakterilere karşı etki sağlıyor. Yani bedende terleme fonksiyonuna, başka bir deyişle vücudun doğal çalışma dengesine asla müdahale edilmiyor. Kokusuz olan deodorant kesinlikle kimyasal yani yapışkan yağ, yağlı jeller, silikon ve parfüm içermiyor.

  Kemoterapi hastalarına ve hamilelere de öneriliyor

  Doğal deodorantlar ter kokusuna karşı sağlıklı bir seçim olarak giderek popüler ürünler arasına yerleşiyor.

  Sağlığınızla Dost ,%100 Doğal Deodorant
  Antiallerjik
  Kokusuz
  İz Bırakmaz
  Uzun süreli kullanım(6-9 ay)
  %100 Doğal-Kimyasal İçermez
  Mineral Tuzlar içerir
  Ter kokusunu önler
  Kadın ve Erkek için
  Çevre için güvenli

  Birçok jenerik deodorant ve anti-perspirantlar ise kanserojen olduğu düşünülen kimyasal maddeler içerebiliyor. Özellikle meme kanseri ve deodorant kullanımı ile ilgili yapılan birçok araştırma kadınların bu ürünlerin içerikleriyle ilgili endişelerini ortaya koyuyor.

  Sadece eczanelerde satılan Alvin Connor deodorantları unisex olmasının dışında hamileler, emziren anneler,kemoterapi tedavisi gören hastalar ve alerjik bünyesi olan kişiler tarafından da güvenle kullanılabiliyor.

  TER KOKUSU NASIL OLUŞUR?

  Eğer ter kokusunun sadece terleme ile oluştuğuna inananlardansanız sadece kısmi olarak haklısınız demektir.

  Terlemeyi yada bakterilerin gelişimini önlediğiniz takdirde ter kokusunu da önlemiş olursunuz. Ancak vücudumuzun doğal olarak işleyen ve sağlığımız için çok önemli olan terleme fonksiyonunu durdurmak sağlıklı bir çözüm değildir. Öyleyse kötü kokuya sebep olan bakterileri ortamdan kaldırmak en doğru ve sağlıklı çözüm olacaktır.

  MEVCUT DEODORANTLAR NASIL ETKİ EDER?

  Mevcut deodorantların bazıları içerdikleri parfüm ile halihazırda oluşmuş olan kötü kokuyu maskelemeye çalışır ve yine içerdikleri alkol ile derideki ter gözeneklerini küçültüp bakterileri öldürmeye çalışırlar, ancak deri tahriş olabilir ve etki süreleri kısadır.

  Bir diğer mekanizma ise deri gözeneklerinden geçebilen aliminyum çeşitleri (aluminium chlorohydrate, aluminium zirconium,vb.) kullanmak suretiyle derideki ter gözeneklerini tıkayarak terlemeyi önleme (antiperspirant) etkisi yaratmaktır. Bu da vücudumuzun doğal çalışma dengesine müdahaledir. Bu metod gerek terleme fonksiyonunu gerekse toksinlerin bir kısmının vücut dışına atımını engellemektedir.

  ALVIN CONNOR %100 DOĞAL DEODORANT NASIL ETKİ EDER?

  Alvin Connor ürünleri terlemeyi önlemeden kötü kokuya sebep olan bakterilere karşı etkilidir. Doğada saf haliyle bulunan ve molekül büyüklüğü sebebiyle deri gözeneklerinden geçemeyen Alum mineral tuzlarından oluşan deodorantı vücudunuza uyguladığınızda, teninizde günboyu kalacak görünmez bir bariyer oluşturur. Böylelikle bakterilerin gelişimi durur, kötü koku oluşmaz ve teniniz rahatça nefes alır.

  ALVIN CONNOR DEODORANTLARI NE KADAR SAF VE DOĞALDIR?

  Ürünlerimiz minimum %99.962 oranında bir saflığa sahiptir. Doğada göl ve dağlık alanlarda bulunan Pottassium Alum mineral tuzlarını içerir. Deodorant taşımız birkaç aylık bir dönem zarfında özel bir proses neticesinde kristalleştirilir ve daha sonra elle şekillendirilir. Deodorantlarımız U.S.F.D.A onaylı pottassium alumdur. Ürünlerimiz yapışkan yağ, yağlı jeller, silikon ya da parfüm gibi vücuttaki ter bezlerini tıkayan maddeler içermezler. Ürünlerimiz hayvanlar üzerinde test edilmemektedir, Alkol ya da Aluminium Chorohydrate içermezler.

  ALVIN CONNOR DEODORANT'I NASIL KULLANILMALI?

  Deodorant taşını suyla hafifçe ıslatarak temiz cildinize iyice sürünüz. Deodorant taşı, kullanıldıkça bir miktar eriyecektir. Kullanım süresini uzatmak için taşı ıslak bırakmamanızı tavsiye ederiz.

  DAHA İYİ SONUÇ ELDE ETMEK İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  İdeal olan zamanlama banyo ya da duş sonrası deodorantı temiz cildinize hemen uygulamanızdır. Böylelikle kötü ter kokusuna sebep veren bakteriler henüz oluşmamış olacak ve deodorant çok daha etkili olacaktır.

  1 ADET ALVIN CONNOR DEODORANT'I NE KADAR SÜRELİK BİR KULLANIM İÇİN YETERLİDİR?

  Bir adet deodorant normal bir kullanım düzeyi için 6-9 ay yetecek miktardadır. Piyasadaki birçok stick deodoranta göre en azından 3 kat daha uzun süre yetecek miktardadır.

  fiyatı 30lira civarı

  eczalinkten alıntıdır..

 278. princess7  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  :105: üzdün beni gerçekten.. ben sadece sana değil cyborg_ 'a da söylemiştim aslında..o da okyanus kızıyla tartıstı..okyanus kızı da kötü niyetli değildi eminim..cyborg ta emeği bilinsin istiyor o da haklı..arada oluyor böyle..tabi yine sen bilirsin.. ama burda olsan çok iyi olacaktı

 279. doga2012  yorumladı. 23:42 - 20 / 06 / 2016:

  bingoların içeriğinde de doğada %100 çözülmeyen maddeler var ben o yüzden Ersağ markasını daha çok beğendim evimde de var bulaşık deterjanı dışında çok memnnum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.