Kolay ve Şık Bere Yapılışı 2017

Kolay ve Şık Bere Yapılışı 2017

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Kolay ve Şık Bere Yapılışı 2016

Birbirinden güzel bir bere modeli sizlerle paylaşalım dedik. Şık ve gözleri üzerine çeken bere modeli sizlerle. Kolay olmaktan ziyade çocuklarınıza da yapabileceğiniz bere modelimiz sizlerle..

Kolay ve Şık Bere Yapılışı
Kolay ve Şık Bere Yapılışı

Nako marka vizyon ip ile 4 numaralı yuvarlak şişler kullanarak beremizin yapılışına başlayacağız.

Başlangıç yerini işaretlayerek, 110 ilmek atıyoruz. 2.5 cm boyunca 3 düz, 2 ters olmak üzere lastiğini örüyoruz. Sonraki sırada 2 düz örgü örüyoruz. Buraya renkli iğne ile bir işaret koyuyoruz. Hep bu işaretimizi takip ederek beremizi öreceğiz. Ördüğümüz 2 düz ilmekten sonra 1 ilmeğimizi örmeden alıyoruz. 2. ilmeğimizi örüyoruz. Örmeden aldığımız ilmeğimizi ördüğümüz ilmeğin üzerine atıyoruz. Devamında 6 ilmek düz örgü örüyoruz. Sağda kalan şişimize 1 kere ip sarıyoruz, 2 ilmek de düz örgü örüyoruz. Sıramızın sonuna kadar bu işlemi tekrarlıyoruz.

Örgümüzün boyu 18 cm olunca azaltmalara başlayabiliriz. 1. sırada, 1 ilmeği örmeden alıyoruz, 2. ilmeği örüp ilk ilmeği ördüğümüz ilmeğin üzerine atıyoruz. 6 ilmek düz örgü örüyoruz. Şişimize bir iplik sarıp, 2 ilmek düz örgü örüyoruz. Sıramızın sonuna kadar aynı işlemleri tekrarlıyoruz.

2. sırada, yine 1 ilmeği örmeden alıp, 2 ilmek beraber düz örüyoruz ve ilk ilmeği bunun üzerine atıyoruz. 5 ilmek düz örgü örerek, 1 kere iplik sarıyoruz ve 2 ilmeğimizi düz örüyoruz.

3. sırada, bir ilmeği örmeden alıyoruz, 2. ilmeğimizi ördüğümüz ilmeğin üzerine alıyoruz. 5 ilmek düz örgü örüyoruz.  Şişimize 1 kere iplik sarıp, 2 ilmeğimizi düz örgü örerek bitiriyoruz. Sıranın sonuna kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.

2. ve 3. sırada uyguladığımız işlemleri her sırada, sırasıyla uygulamaya devam ederek örgümüzün kesintilerini yapıyoruz.

Bu işlemler 15 sıra boyunca, elimizde 11 ilmek kalana kadar devam ettirilecek. En son sırada şişlerimizde kalan 11 ilmeğimizin ucundaki ipliğimiz kesip, 11 ilmeğimizin içinden büzdürererk geçiriyoruz.

Sıralamayı karıştırmamaya dikkat ederseniz modelin ortaya çıktığını göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu modelleri, İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu fiyatları ve İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu örnekleri ve 2016 İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.