Karahindiba Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Karahindiba Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Karahindiba Bitkisinin Faydaları
Herkesin oyun olsun diye üzerindeki beyaz topçukları üfleyip uçurduğu o bitki şifa deposu çıktı. Karaciğerde hepatit virüsünü baskılama özelliği var , ödem çözücü özelliği var ve karaciğer şişkinliklerini giderici özelliği var. Enzimler ve karaciğer yağlanmasında da kullanımı çok yaygındır.

karahindiba-nasil-yetistirilir_646x340

Karahindiba aslında çok güçlü bir antioksidan kaynağı ve sadece karaciğer hastalıklarında değil başta bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve böbrek taşı tedavisinde de yine başarılı sonuçlar veriyor. A vitamini b vitamini c vitamini ve e vitamini var. % 90′ ına yakını liftir ve bu da bağırsak için değerdir.

Karahindiba bitkisi en çok çay olarak tüketiliyor. Size bir bardak sıcak suyun içerisine bir kaç adet karahindiba bitkisi arıp ve 5 dakika bekletip içebilirsiniz. Yine diğer bir kullanım yeride salatalar. Bitkinin köklerini salatalarınızın içine de katabilirsiniz.

karahindiba bitkisi faydaları

Sabah akşam birer bardak tüketildiğinde iyi geliyor.

Karahindiba diş beyazlatma ve cilt bakımında da kullanılıyor. İlaç endüstrisisi de bu mucize bitkinin özünden faydalanıyor. Hamilelerin ve yaşlıların ise doktora danışmadan kullanmaması tavsiye ediliyor.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.