Kadınlarda Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir?

Kadınlarda Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Kadınlarda Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir?

Dünyamızda her gün yüzlerce insan kalp krizinden veya kalp hastalıklarından hayatını kaybediyor. Kadınlarda ve erkeklerde kalp krizi belirtileri birbirinden farklıdır.

Kalp krizi sadece erkeklere özgü bir hastalık değildir. Dünyada birçok kadın kalp krizi hastalığına bağlı olarak yaşamını yitiriyor. Bu sebeple kalp krizi belirtilerini bilmek ve buna göre hareket etmek gereklidir.

Kalp krizinden korunmak için yapmanız gereken temel şeyleri bilmeniz gerekir. Örnek olarak sigara içmemek, her gün düzenli yürüyüşler yapmak gibi. Bunlar her insanın mutlaka yapması gerekenlerdir.

Kadınlarda kalp krizi belirtileri erkeklerdeki gibi belirgin şekilde ortaya çıkmaz. Yinede kalp krizinden haftalar önce ortaya çıkan bazı belirtiler olabilir.

Kadınlarda kalp krizi belirtileri

kalp-krizi-201601211540341-Göğüs ve sırtta şiddetli ağrı
Eğer göğsünüzde şiddetli bir ağrı varsa ve kalp krizinden şüpheleniyorsanız mutlaka hemen doktorunuzu arayın veya bir ambulans çağırın.

2-Nefes darlığı halsizlik ve terleme
Kalp krizi belirtileri arasında en belirgin olanı kadınlarda aşırı halsizlik durumudur.

3-Uyku bozuklukları
Kalp krizi belirtilerinden biride uyku bozukluğu ve uyku sorunlarıdır. Kalp krizi geçiren kadınların büyük bir çoğunluğu düzenli uyku uyuyamıyor ve uyku bozukluğu çekiyor.

4-Baş dönmesi veya bayılmalar
Aniden ortaya çıkan baş dönmeleri ve bayılmalar kalp krizi belirtisi olabilir. Daha önceden bu tarz problemler yaşamadıysanız mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

5-Mide bulantısı

6-Kalp atışlarında hızlanma

7-Bilek veya alt bacak bölgesinde ödem oluşumu

8-Göğüste baskı hissi

Kalp hastalıkları erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da en önemli ölüm sebeplerinden biridir. Bu sebeple herkes bu konuda dikkatli davranmalı ve belirtileri iyi takip etmelidir. Düzenli beslenmek, egzersiz ve spor yapmak, alkol sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmak ve her yıl mutlaka check-up yaptırmak gereklidir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.