Kabakulak Tedavisi Nelerdir?

Kabakulak Tedavisi Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Kabakulak Hastalığı Nedir ?

Kabakulak virüslerle bulaşan bir hastalıktır. Hava yoluyla bulaşır. Kulak altı tükürük bezlerinin iltihaplanıp şişmesinden dolayı bu ismi almıştır. Kabakulak virüsü alındıktan yaklaşık 15 – 21 gün kuluçka dönemi vardır. Bu dönemde virüs boyun lenf bezlerine inerek orada çoğalır. Daha sonra kana karışarak diğer organlara geçer. Genellikle hafif şekilde atlatılır ancak yetişkin insanlarda daha ağır ve ciddi şekilde hissedilen bir hastalıktır.

Kabakulak hamile kadınlarda düşük tehlikesi yaratabilir. Doğan çocukta herhangi bir sakatlık yaratmaz. Menenjit kabakulak geçirmekte olan bazı hastalarda görülür ancak fazla ciddi değildir. Çoğunlukla kalıcı bir hasar bırakmaz.

kabakulak-belirtileri-tedavisiHastalık erkeklerde testislerin iltihaplanmasına sebebiyet verebilir. Daha çok yetişkin erkeklerde bu risk vardır. Hastalığın ilk 5-10 gününde testislerin şişmesi, dokununca ağrı gibi belirtiler görülür. Kısırlık durumuna çok ender rastlanılır.

Kabakulak virüsü en çok hastalığın 7. günü başkasına bulaşır. Aşısı vardır ve tek çözümü budur. İstirahat, bol sıvı tüketimi ve ateş düşürücülerle atlatılabilecek bir hastalıktır. Kabakulak aşısı virüsü aldıktan sonra işe yaramaz. Zamanında yapılan aşılama ileride bu hastalıktan korunmanızı sağlar. Hastalık bir kere geçirilir ve uzun bir bağışıklık sağlar. İkinci kez geçirilmesi hemen hemen imkansızdır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.