Hepatit Kaç Türdür?

Hepatit Kaç Türdür?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Hepatit A Nedir ?

Bulaşıcı bir hastalık olup genellikle ağız yoluyla bulaşır. Sebze ve meyvaların iyi yıkanmaması, bu virüsü taşıyan ortamlarda ellerin yüze veya ağıza sürülmesi, yakın temas ve hastanın dışkısı bulaşmayı sağlar. Kan yolu ile bulaşmaz.

Hepatit A Belirtileri ve Tedavisi

Hafif eklem ağrıları, bulantı, halsizlik ve sarılık gibi belirtileri vardır. Bu hastalıkta temizlik çok önemlidir. Karaciğeri yormamak ve yatak istirahatı gerekir. Özel bir tedaviye gerek duymaz. Korunmak için aşısı mevcuttur.

Hepatit B Nedir ?

Kan yoluyla bulaşır. Virüslü iğneler, ortak kullanılan jiletler, diş fırçaları ve cinsel ilişki hastalığın bulaşmasını sağlar. Belirtiler hepatit a hastalığındaki gibi olmakla beraber hamile anneden bebeğinede geçebilir. Kronikleşmesi sonucu siroza dönüşebilir. Aşı tedavisi uygulanabilir ve en kesin tedavisi budur.

Hepatit-B-virüsüHepatit C Nedir ?

Toplumumuzda yaygın değildir. Dünyada ender görülmekle beraber aşısı henüz bulunamamıştır. Hepatit türleri içindeki en tehlikeli türdür. Kronikleşmesi halinde karaciğer kanserine kadar ilerleyebilir. Hemofili hastaları ve hemo-diyaliz hastalarına çok dikkat etmek gereklidir. Dövme yaptırmak, ortak kullanılan jiletler, akapunktur iğneleri bu hastalığı bulaştırabilir. Mutlaka doktor gözetiminde olunmalıdır. Tedavisi doktor tarafından tam olarak yapılmalıdır.

Hepatit D – E Nedir ?

Hepatit B hastalığında uygulanan korunma yöntemleri Hepatit D içinde korunma sağlar. Hepatit E’den korunmak ise çok kolaydır ancak henüz herhangi bir aşısı bulunamamıştır. Hijyen çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.