Gece Körlüğü Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Gece Körlüğü Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Gece Körlüğü Tedavisi Nasıl Yapılır ?

A vitamini eksikliğinden oluşan gece körlüğü halk arasında tavuk karası diye adlandırılır. Balık, süt ve süt ürünleri, yeşil sebzeler ve yumurta A vitamini bakımından çok zengindir. Bunların az veya hiç yenmemesi durumunda retina için gerekli olan “rodopsin” maddesi oluşmaz. Yavaş yavaş ışığın etkisi ile tamamen solarak hastalığı meydana getirir. Göz loş ışığa uyum sağlayamaz ve ışık azaldığı zaman görmede azalır. Gece körlüğünde görüş gece tamamen kaybolmaz ancak sürücüler için tehlike yaratabilir.

1261-gozsagligiGece Körlüğü Tedavisi

Bu hastalığın tedavisi tamamen beslenme ile alakalıdır. Gece körlüğü için A Vitamini olmazsa olmaz. İlerleyen durumlarda kesin tedavisi bulunmamakla beraber retina nakli uygulanabilir ancak bu durumdada vücudun nakledilen retinayı kabul etmesi gerekmektedir.

 

Yorum:

  • Trafik kazalarının bazıları bu sebepten oluyor. Gece körlüğü olanlara nasıl ehliyet veriliyor anlamıyorum. Herhalde işin içine rüşvet ve avanta giriyor.İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.