Gastrit Belirtileri Nelerdir?

Gastrit Belirtileri Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Gastrit midenin iç yüzeyinde bulunan mukoza tabakasının iltihaplanmasıdır. Tüm toplumda çok sık rastlanılan bir hastalıktır.

Ülser hastalığına göre hasarı daha yüzeyseldir ancak ilerlemesi durumunda ülsere dönüşebilir. Her 2 yetişkin insandan birinde gastrit hastalığına rastlanılabilir. Genellikle bakteriyel enfeksiyon sonucu oluşur. Antibiyotik tedavisi gerektirir. Bütün dünyada rastlanılmakta olup bu bakterinin çocukluk döneminde alınıp yıllarca vücutta barındığı düşünülmektedir.

Gastrit Nedenleri ?

Kötü beslenme, alkol kullanımı ve sigara mide yüzeyini tahriş eder böylece gastrite neden olur. Ayrıca stres, asitli ilaçlar ve içecekler, böbrek ve karaciğer yetmezliği, solunum güçlüğü gibi rahatsızlıklarda gastrit oluşumuna neden olabilir.

Gastrit Teşhisi ve Tedavisi

gastritHastalık tanısı koymak için hastanın şikayetlerini dinlemek yeterli olabilir. Gençlerde ilaç tedavisi ile mide asidini azaltmaya çalışılır. Kırk yaş üstündeki hastalara endoskopi uygulanır. Gerekirse tanı için hastadan parça alınır ve incelenir. Mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. İlaç tedavisi ile diyet tedavisi birlikte uygulanır. Mideyi tahrip etmeyecek yiyecekler tüketilir. Sigara ve alkol kesinlikle kullanılmamalıdır.

Kafeinli içecekler gastrit hastalarının en büyük düşmanlarındandır. Ayrıca yağlı yiyecekler ve soğan mide asidini arttırır. Bunun için bu tarz gıdalar fazla tüketilmemelidir.

Midemiz yedikçe genişleyen bir organdır. Az ve sık yemek yemek, küçük lokmalar almak, uyku ve yemek arasında en az 3 saat olması bu hastalığın tedavisinde önemli bir yer tutar.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.