Felç Neden Olur? Tedavisi Var Mıdır?

Felç Neden Olur? Tedavisi Var Mıdır?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Beyindeki kan akışının bozulması sonucu oluşan bir hastalıktır. Kan akışının bozulması sürekli olursa beyindeki hücreler canlılığını koruyamaz ve kalıcı beyin hasarları oluşur.

Beyni besleyen damarlarda oluşan tıkanma felce yani inmeye sebep olur. Bazende beyin içindeki damarların yırtılmasıyla oluşabilir. Damarlardan çıkan kan, beyin dokusunda basınç meydana getirir. Bu basınç sonucu hücrelerde hasar ve ölüm meydana gelir. Hipertansiyon, damarların incelmesi ve zayıflaması sonucu beyinde oluşan baloncuklarda inmenin sebebir.

İnme kalp hastalıkları ve kanserden sonra gelen en ölümcül hastalıktır. Çok uzun süren sakatlıklara sebep olabilir.

Felç belirtileri

felc_rehabilitasyonu_02Gözlerde görme kaybı veya azalması, el ayak kol veya vücudun yarısında uyuşma, konuşma zorluğu veya konuşulanı anlayamama, yürümede denge bozukluğu, nedensiz ve uzun süreli baş ağrısı felç belirtileri olarak sayılabilir.

Yukarıdaki belirtilerin biri veya birkaçı sizi felce karşı uyarmalı. Doktorunuza başvurarak tıbbi müdehale ile hastalığı kontrol altına almalısınız.

Felç hastalığına yol açan sigara, alkol, kilo fazlalığı, hipertansiyon ve kontrol edilemeyen şeker gibi faktörleri kontrol altına alabilirsek bu hastalığın %50 kadarının önlenmesi mümkün olabilir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.