Evde Cilt Temizleme Formülleri

Evde Cilt Temizleme Formülleri

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Güzel ve sağlıklı bir cilt için, kişilerin kendilerine her zaman dikkat etmeleri gerekiyor. Güzellik merkezlerine gidecek vakti olmayan veya o tarz yerlere gitmeyi doğru bulmayan bayanlar, evde cilt bakımı için birçok öneriden faydalanabilirler. En doğal ve bitkisel tarifler ile, cildinizin yorgunluğunu kısa sürede atarak kendinizi yeniden canlanmış olarak hissedebilirsiniz.

Cilt Temizleme Formülleri

1-) Makyaj ve dış çevreden gelen kirler yüzde birikerek sivilce ve siyah noktalara sebep olabiliyorlar. Bu durumda yapılması gereken en doğru yöntem, cildin doğal yapısını bozmadan cilt temizliği uygulamaktır. Evde hazırlanabilen kolay tarif, doğal malzemelerden oluşuyor.

  • Salatalıklı Temizleme Sütü Hazırlanışı: Yirmi beş gram badem yağı ve bir orta boy salatalığın karışımı ile elde edilen temizleme sütü, çok faydalıdır. Karışım için ilk olarak salatalığın rendelenmesi ve yaklaşık on beş dakika kısık ateşte kaynatılması gerekir. Daha sonra suyu süzülen salatalığın içine bade bağı konulur. Bu karışım ile cilt silinerek temizleme işlemi uygulanır.
  • Sütlü Temizleme Kremi Hazırlanışı: Yarım kilogram inek sütü ve yine yarım kilogram saf alkolün karıştırılması ile elde edilen temizleme sütü ile cilt güzelce silinir. Hazırlanan temizleme sütleri kapalı bir cam şişe içerinde buz dolabında uzun süre muhafaza edilebilir.
  • Papatyalı Temizleme Sütü Hazırlanışı: İki çorba kaşığı papatya ve bir kahve fincanı sütü benmari usulü ile içi su dolu bir tencere üzerine konulan boş tencere içerisinde ısıtılır. Bu işlem sırasında sütün üzerinde kaymak bulunmaması gerekiyor. Cildi silerek uygulamanız gereken bu karışım da, cildi ışıldatan özellik taşıyor.

hassas-cilt-bakim-onerileri

2-) Siyah nokta temizlemek için yine yapılan doğal karışımlardan faydalanabilirsiniz. Doğal cilt bakımı sayesinde daha ferah bir yüze sahip olabilirsiniz. Siyah nokta ve sivilceler çoğu bayanın en büyük problemi haline geliyor. Özellikle sivilcelerin cilt üzerinde gözüktükleri anda ona dokunulmaması gerekiyor. Aksi taktirde cilt deformasyona uğrayacak ve sağlıklı yapısını kaybedecektir. Bu olumsuz etkilerden kurtulmak için öncelikle buhar yöntemi ile yüzünüzde bulunan gözeneklerin açılmasına yardımcı olmanız gerekir. Sıcak veya kaynayan bir suyu bir leğene koyun. Daha sonra havlu ile başınızı kapatıp suya eğilin. Su buharı ile siyah noktaların gözeneklerin dışında çıkışı kolaylaştırılmış olacaktır.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı yapılırken sadece yüz bakımı uygulanmıyor. Aynı zamanda tüm vücut için gereken doğal ürünler de ciltte kullanılıyor. Sürekli aktif halde bulunan bireyler için hazırlanacak olan vücut yağları ile vücuda güzel bir masaj yapılarak, cildin ağrılardan kurtulması sağlanır.

Tırnak bakımı da vücut üzerinde yer alan en önemli bakım konularındandır. Tırnak bakımı yapılırken tırnakların doğru kesilmesi, makyaj ürünü içeren el ürünlerinin tırnaklarda kullanılmaması gibi durumlar, dikkat edilmesi gereken konulardadır. Manikür ve pedikür yaparak tırnak bakımınızın uzun süreli sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Canlılık, her zaman enerji ile ortaya çıkıyor. Cildin canlılığı da su ile sağlanıyor. Canlılığı artırmak için yapılan hazırlıklarda şoklama yöntemi bulunuyor. Bu şoklama yönteminde öncelikle yüzünüzü sıcak su ile bolca yıkayacak daha sonra ise soğuk su ile şoklayacaksınız. Cildin ihtiyacı olan nemi kazanması için yaz mevsimine bolca bulunan meyveler de çok yenmelidir. Yağdan uzak kalarak sadece nemlendiriciler yardımı ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şirin Bebek Kıyafetleri başlıklı makalemizde Elbise Modası, en güzel Şirin Bebek Kıyafetleri ve Şirin Bebek Kıyafetleri 2016, Şirin Bebek Kıyafetleri modelleri, Şirin Bebek Kıyafetleri fiyatları ve Şirin Bebek Kıyafetleri örnekleri ve 2016 Şirin Bebek Kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.