En Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir?

En Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...En Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir?


Bayanların en sık yaptığı makyaj hatalarını ele almakya karar verdik. En güzel bir biçimde hazırlanan ve bayanların genel itibari ile her zaman yaptıkları makyaj hatalarını tek konu altında sizler için topladık…


 Nemlendirici kullanmamak : Nemlendirici cildi makyaja hazırlayan ilk adımdır ve asla es geçilmemelidir.


·      * Cilt rengine uygun olmayan fondöten kullanmak: Biliyorum tam bir sorun ancak basit bir yöntemi var; Uygun olacağını düşündüğünüz fondöteni yüzünüzün bir kısmına sürün ve biraz dolaşın. Eğer aynaya baktığınızda nereye sürdüğünüzü göremiyorsanız, işte sizin renginiz!


·      * Fondöteni aşırı kullanmak: Unutmayın ki fondöten aşırı kullanılırsa maske görünümü alacak. O yüzden az bir fondöteni, sünger ya da fırça yardımı ile yedirerek tüm yüze eşit oranda dağıtın.


·       * Fondöteni kaşlara sürmek


·      * Kaşları doldurmak için çok koyu renkler kullanmak: Kaş renginizin bir-iki ton açığı idealdir.


·       * Yüzü kontürlerken keskin hatlar çizmek: Bunun yerine kontür uyguladığınız bölgeye oval hareketler yapın. Kontür daha doğal görünecek.


·      * Far bazı kullanmamak: Bu da çok sık yapılan hatalardan birisidir. Far, ilerleyen saatlerde göz kapaklarında topak topak olacağından far bazı mutlaka kullanılmalıdır.


·      * Bu bir tercih meselesi ancak, küçük gözlerin içine sürülen göz kalemleri, gözü olduğundan küçük göstereceği için, gözün dışına sürülmeli. Bu konuyla ilgili videomuzu izleyebilirsiniz.


·      * Gözlerde vurgulanan makyajı, doğal tonlarda ruj tamamlar. Koyu göz makyajına, koyu rujlar asla kullanılmamalıdır.


·      * Dudaklara fondöten veya kapatıcı uygulamak: Hala tartışılan bir konu bu. Kimi uyguluyor kimi uygulamıyor. Ancak bilinen bir gerçek var ki, o da bu yöntemin dudakları oldukça kuruttuğu.


·      * Göz altlarına beyaz far sürmek: Böyle bir şey kalmadı artık değil mi 

  * Allığı kulaklara kadar uygulamak da en sık yapılan hatalar arasında bulunuyor

 


Bir önceki yazımız olan İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu modelleri, İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu fiyatları ve İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu örnekleri ve 2016 İstikbal Mobilya Babil Televizyon Koltuğu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.