Çocuklarda Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Çocuklarda Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Çocuklarda Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gelişme çağındaki çocuklarda diş bakımı yetişkinlerden çok daha önemlidir. Çocukluk çağında gerektiği gibi bakılmayan dişler ve diş etkleri yaş ilerledikçe büyük sorunlar çıkarabilmektedir. Diş sağlığında oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumun tüm vücut sağlığına etki edebileceği unutulmamalıdır.

Ağızdaki süt dişleri normal dişlere göre daha fazla organik madde içerirmektedir ve bu sebepten dolayı daha kolay ve hızlı şekilde çürürler.

Çocuklar, çürüme işleminin başlangıcında görülebilen soğuk sıcak hassasiyeti ve hafif ağrı gibi şikayetleri zamanında anlayamazlar. Ağrı durumu dayanılamayacak seviyeye geldiğinde farkedilir ve bu durumdada çok geç kalınmış olabilir.

Annelerin çok sık yaptığı bir hata vardır. Bu bebeğe verilen emzik veya biberoncocuklarda-dis-fircalama-aliskanligiun şeker, reçel vb. gıdalara batırılarak verilmesidir. Çocuklara uyku aralarında verilen şekerli süt veya meyve suları beslenme düzensizliğine neden olur ve dişler çürümeye daha yatkın duruma gelir.

Çocuklarda diş fırçalama ne zaman başlamalıdır?

Bebeğiniz 6-8 aylık olduğunda yani bebeğinizin ilk dişleri gözükmeye başladığında diş temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Sabah kahvaltısından sonra ve geceleri uyumadan önce dişleri temiz bir tülbenti veya gazlı bezi ıslatıp hafifçe silmek doğru bir seçimdir.

Çocuklarda diş fırçası kullanımına ise çocuğunuzun arka dişlerinin çıkmasından sonra yani genel olarak 3 yaşında başlanması uygun olacaktır.

Çocuğuma dişlerini günde kaç kez fırçalatmalıyım?

Günde 2 kez üçer dakikalık fırçalama işlemi yeterli olacaktır. Diş fırçalama alışkanlığını çocukluk döneminde kazandırmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.