Ciltte Oluşan Sarkmalara Çözüm Önerileri

Ciltte Oluşan Sarkmalara Çözüm Önerileri

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Yaşlanmanın vücuda getirdiği olumsuz etkilerden bir tanesi de cilt sarkması durumudur. Genç cilt her zaman çok daha diri bir forma sahiptir. Fakat her şey eskidiği zaman ilk günkü gibi olmuyor. Cilt, yaşlanma dönemine girdiği zaman eski diriliğini kaybediyor ve kırışıklıklar ile beraber sarkma olarak karşımıza çıkıyor.

Cilt sarkmaları, vücudun birçok bölgesinde meydana gelmektedir. Koltuk altında oluşan sarkmalar, bacaklarda oluşan sarkmalar, göğüslerde oluşan sarkmalar, yüz bölgesinde ve çene altında oluşan sarkmalar, vücut sarması olan bölgelerdir. Yaşlılığın habercisi olan sarkmaların önüne geçmek oldukça zordur. Uygulanacak olan doğal maske ve kremler, sarkmaları biraz da olsa geciktirebilmektedir.

Ciltte Oluşan Sarkmalara Çözüm

  • Cilt sarkmasına çözüm olarak getirilen en etkili yöntem, doğal maskeler ile yapılan yöntemdir. Ciltte oluşan sarmalara karşı maske tarifleri, oldukça iyi sonuçlar vermektedir.
  1. Cildi Sıkılaştıran Maske Tarifi:

Limon suyu ( Beş adet limonun sıkılması ile elde edilecek ), bir şişe biberiye yağı, bir şişe gliserin, kırmızı acı biber ( Yarım kilo ).

Kullanacağınız yarım kilo kırmızı biberi bir tencereye koyup haşlayın. Belli bir süre haşlanan biber üzerine belirtilen miktardaki limon suyunu ekleyerek biberleri iyice karıştırın. Biberleri ezerek karıştırdıktan sonra karışımın içine, bir şişe biberiye yağını ve bir şişe gliserini koyun. Tüm malzemeleri kaba koyduktan sonra blender yardımı ile onları püre haline getirin. Hazırlamış olduğunuz bu maskeyi üç gün boyunca, karanlık ve serin bir yerde bekletebilirsiniz. Maskeyi cildinize haftada bir kez uygulamanız gerekiyor. Cildinize uyguladığınız zaman maskeyi yirmi dakika cildinizde tutun ve ılık su ile yıkayın. Maskeyi uyguladığınız dönemlerde sürekli spor yapıp güneş ışığı alarak etkiyi arttırabilirsiniz.

 

  1. Cildi Sıkılaştıran İkinci Maske Tarifi:

İki yemek kaşığı kadar un, bir miktar gül suyu, iki yemek kaşığı kadar yoğurt.

Cildi sıkılaştıran maske tarifinde yer alan yoğurt ve unu bir kase içerisinde iyice karıştırın. Karıştırdığınız karışım, katı kıvamda olacaktır. Bu katı kıvamı biraz açarak krem formuna getirmek için gül suyunu kullanın. Az miktarda ekleyerek sürekli karıştırdığınız karışım yumuşak krem kıvamına gelince gül suyunu daha eklemeyin. Vücut sarkmaları üzerine süreceğiniz bu karışımı, vücut üzerinde yaklaşık yirmi dakika bekletin. Sonrasında ise ılık su ile güzelce durulayın. Cildinizi çok daha sıkı bir forma sokmak istiyorsanız bu maskeyi haftada iki kez kullanabilirsiniz.

  • Koltuk altında oluşan sarkmalar için, doğal kremlerden faydalanmak gereksiz olacaktır. Çünkü koltuk altı tüyleri alma sebebi ile de deforme olduğu için, diğer vücut bölgelerindeki gibi kendini toplayamayacaktır. Sürekli yaptığınız masaj ve sporlar ile bu etkiyi azaltabilirsiniz. Nemlendirici kremler ile yapılan vücut bakımları ile banyo sonrası rahatlama sağlayabilirsiniz.
  • Nemlendirici kremler vücudun her bölgesine uygulanır. Özellikle boyunda görülen sarkmalara da nemlendirici kremler uygulanabilir. Yaşı en çok gösteren bölgelerden olan boyun bölgesi, vücutta saklanmayan noktalardandır. Zıt yönde yapılacak masajlar ile boyun canlandırılabilir.
  • Vücuttaki sarkmalar sadece yaştan değildir. Hızlı bir şekilde kilo alıp verme veya hamilelik sonrası oluşan sarkmalar, göbek bölgesinde olan sarkmalardır. Bunların yaş ile bir alakası yoktur. Aylar boyunca gergin formda olan karın, doğum ile inince, sarkmalar ortaya çıkar. Bu durumlarda kiloya dikkat edilip, düzenli spor yapılarak sarkmalardan kurtulabilirsiniz.
  • Yüz bölgesinde oluşan sarkmalar, korkutuyor. Kişiler ile temas halinde olduğumuz yüz bölgesi, sarkmaların en fazla göze çarptığı bölgelerdendir. Yüz yogası, yüz masajı ve yapılan jimnastikler ile yüzde oluşan sarkmaları engelleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şirin Bebek Kıyafetleri başlıklı makalemizde Elbise Modası, en güzel Şirin Bebek Kıyafetleri ve Şirin Bebek Kıyafetleri 2016, Şirin Bebek Kıyafetleri modelleri, Şirin Bebek Kıyafetleri fiyatları ve Şirin Bebek Kıyafetleri örnekleri ve 2016 Şirin Bebek Kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.