Çıban Türleri Nelerdir ve Tedavisi

Çıban Türleri Nelerdir ve Tedavisi

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Derideki kıl keseciklerinde yada yağ bezleri kanalındaki bakterilerden kaynaklanan ağrılı şişliklere Çıban denir. Şişliklerin için irinle doludur. İrinler çevresindeki sinirlere baskı yaparak iltihaplanmaya sebebiyet verir. Vücudun hemen hemen her yerinde çıkabilirler. En sık görülen bölgeler kol altları, kasık bölgesi ve baldırlardır. İltihaplanma sonucu iyice şişen çıban patlayıp tamamen boşalınca iyileşme başlar.

Çıban Tedavisi

Çıbanın bulunduğu bölge temiz tutulmalı, tahriş olması engellenmelidir. Antiseptik losyonlarla temizlenebilir. Doktora danışarak antibiyotik merhemlerde kullanabilirsiniz.

1425802313827Çıbanları sıkmak, kaşımak doğru değildir. Özellikle kan çıbanlarını sıkarak boşaltmaya çalışmak çok tehlikeli olabilir. Yüz bölgesinde çıkabilecek olan çıbanların tedavisi doktor tarafından yapılmalıdır. Kan çıbanları iltihabın yayılması sonucu yakın bölgelerde de çıkabilir. Hastada ateş, titreme ve halsizlik olabilir. Basit gibi görülse bile tehlikeli boyutlara ulaşabilir.

Ayrıca şark çıbanı adı verilen ve ülkemizde doğu ve güneydoğu bölgelerimizde görülen bir çıban türüde vardır. Şark çıbanının sebebi tek hücreli bir parazittir. Bu rahatsızlığı olan insanların iyileşme süreci oldukça uzundur. Bazen yıllarca iyileşmediği durumlar olabilir ve deride çıkıntılı izler bırakır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.