CHECK-UP Ne Zaman Yaptırmalıyım? Çekap

CHECK-UP Ne Zaman Yaptırmalıyım? Çekap

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

CHECK-UP Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Kimi her yıl düzenli olarak check-up yaptırıyor kimisi de gerek duymuyor. Tıp dünyası da aynen vatandaşlar gibi ikiye ayrılmış durumda. Check-up karşıtı olan uzmanlar gereksiz yapılan taramaların sağlığı korumadığı hatta tehdit ettiği görüşünde. Gereksiz yere yani tedavi edilmesi gerekmeyen bir kanser için kemoterapiler radyoterapiler hatta ameliyatlar olduğu için hastaların bu yüzden çok daha fazla zarar gördüğü ortaya çıktı. Onun için prostat kanseri taramaları kalktı. Yapılan araştırmalar tarama sırasında maruz kalınan radyasyon ışınlarının kansere neden olduğunu ortaya çıkardı sonuçlar dünyada tarama kriterlerini de değiştirdi.

CHECK-UP

İki yılda bir ve bilinçli yapılan kampanyalar şeklinde uygulanması lazım. Dünyada yasaklanması tartışılan tarama cihazlarından biriside tomografi cihazlarıdır. Hastalar yatıyorlar ve radyasyon ışınlarıyla vücutlarındaki hastalık tespit ediliyor ancak yapılan araştırmaya göre Türkiye’ de 1 kere tomografi çekilmek 450 röntgen çekilmeye eşdeğer.

CHECK-UP

Gereksiz yere bir tetkik içinde ışın almak hiçbir şekilde doğru değil çünkü kanser yapan maddeler bir araya geldikleri zaman etkileri katlanarak artıyor. Check-up öneren uzmanlara göre tarama mutlaka doktor kontrolünde yapılmalı. Ailede bir takım genetik hastalıklar var mı yok mu kanser var mı yok mu ona yönelik bir takım check-up yöntemi uygulamak gerekiyor hastalara.

çekap2

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.