Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Boyun ağrısı tüm insanları yaşamlarının bir bölümünde mutlaka rahatsız eder. Ancak bunun çeşitli sebepleri vardır. Boyun fıtığı, kireçlenme, strese bağlı ağrılar, disklerin bozulması, uzun süre başın aşağıda yada yukarıda kalarak çalışılması kasların yorulmasına ve kasılmasına neden olur. Bu tip rahatsızlıklar günümüzde bilgisayarların aşırı kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Ağrılar bazen enseye, başa, boyuna ve kollara iner. Boyunun zedelenmeside oldukça kolay bir durumdur. Kazalar, yaralanmalar kasları etkilediği gibi boyun kırıklarınada sebep olabilir.

Boyun fıtığı omurgayı oluşturan kemiklerin arasındaki disklerin zaman içerisinde zayıflaması ve disk içeriğinin dışarı fırlamasıdır. Sinir köküne yada omur iliğin üzerine baskı yapar. Kolda ve elde uyuşma, şiddetli ağrı, karıncalanma ve en son ilerlemiş halinde ise kasların güç kaybetmesi görülür. Hastalıktan korunmak için boyun ve sırt bölgemizi kuvvetlendirmeli, düzenli beslenmeli, çalıştığımız ortamı rahat kullanılabilir hale getirmeliyiz.

318155420251Ayrıca travmalardan kaçınmak, boyun duruşumuzu düzgün tutmak çok önemlidir. Kalın yastık kullanmaktan kaçınmak, masa başında çalışırken küçük molalar vermek, yürüyüş yapıp vücudu esnetmek, omurgayı güçlendirmek için yüzmek alınacak önlemlerden birkaçıdır.

Boyun Fıtığı Tedavisi

Basit boyun fıtıklarında ilaç tedavisi, istirahat ve fizik tedavi genellikle iyi sonuç vermektedir. Ancak bu tedavilerden fayda görmeyen yada ciddi fonksiyon kaybı olan hastalarda ameliyat gerekebilir. Ameliyat sonrası hastalar genellikle 2-4 hafta arasında işe dönebilirler. Hastalığın boyutuna göre tedavi doktor tarafından belirlenir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.