Basur Belirtileri Nelerdir?

Basur Belirtileri Nelerdir?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Basur Belirtileri Nelerdir?

Makat bölgesindeki varislere hemoroid yada halk arasında bilinen adı ile basur denir. Bu bölgede bulunan dokular zaman içinde yıpranır ve damar yumağına dönüşür.

Basur Nedenleri ?

Kabızlıktaki fazla ıkınma, kalıtım ve normal doğumlardaki ıkınmalar basura neden olabilir. Makat bölgesinde 2 tane sağda 1 tanede solda olmak üzere 3 ana toplar damar vardır. Bu damarlar uzun kabızlık veya ıkınma sonucunda genişlemeye başlar. Önce iç basura dönüşürler bunların dereceleri vardır.

1. Derece : Çok önem belirtileri yoktur. Kanama yaparlar ancak makattan dışarı çıkmazlar.

2. Derece : Ikınmayla veya tuvalet sonrası dışarı çıkarlar ama daha sonra kendiliğinden içeri girerler.

3. Derece : Ikınma ve zorlanma sonucu dışarı çıkarlar fakat elle itilmediği sürece içeri girmezler.

4. Derece : Basur dışarı çıkar ancak geri itilemezler.

basur-nasil-gecer

Makattan dışarda oluşan memeler dış basurdur. Çok rahatsızlık vermezler ve kaşıntı yapabilirler. Kanaması olmaz. Büyük meme şeklindelerse oturma sırasında çok zorlanmadan dolayı içleri kanla dolar ve ağrı yaparlar. Ayrıca kanama varsa iç basur olma ihtimali fazladır.

Şayet kanamalı basur varsa, ıkınma sonucunda dışarı çıkıyorsa ve çıkan memeler makat kasları tarafından boğulup ağrı yapıyorsa bu iç basurdur. Tanı doktor tarafından kesin şekilde konulabilir. Gerekli tedavileri yapılır ve doktor uygun görürse ameliyatla alınabilir.

Basurun en büyük nedeni kabızlıktır. Ameliyat sonrasında hastalığın tekrar etmemesi için veya hiç bir zaman basura yakalanmamak için kabızlığa çare bulunmalıdır. Bununda en kolay yolu posalı yiyeceklerdir. Kepek ekmek, kuru kayısı ve bol sebze – meyve tüketilmelidir. Tuvalet ihtiyacı mümkün olduğu kadar her gün aynı saatlerde giderilmelidir.

Ağrılı basur durumlarında ağrıyı azaltabilmek için sıcak suya oturulabilir. Ancak bu sadece anlık rahatlama sağlayacaktır. Kesin tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.

Basur hakkındaki diğer konularımız ;

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.