Bademcik İltihabı Neden Olur?

Bademcik İltihabı Neden Olur?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Bademcik İltihabı Neden Olur?

Bademcik boğazımızın her iki yanında bulunan ve vücuda giren mikroplarla mücadele eden lenf düğümleridir. Her zaman bu mücadelede başarılı olamaz ve şişarler. Şişen bağdemcikler iltihaplanarak hastada ateş, titreme, baş ve boğaz ağrısı gibi belirtiler gösterir. İlk başta grip belirtileri versede zamanla kızarıp şişmeye başlar. Bazende üzerlerinde gözenekler oluşabilir. İltihaplanma renk olarak sarı veya beyaz olabilir. Yutma zorluğu ve boyun bezelerinde şişme bu hastalığın teşhis edilmesine yeterli olabilir.

Mutlaka doktora gidilmeli ve muayene sonucunda verilen ilaçlar düzenli şekilde kullanılmalıdır. Yapılan boğaz kültürü sonucu bakteri enfeksiyonu görülürse gerekli antibiyotikler doktor tarafından verilir ve belirtiler birkaç gün içinde yok olsa dahi tedaviya belirtilen süre sonuna kadar devam edilmelidir.

1422363891293Bağdemcik iltihabı çok sık devam eder ve tedavi gerektiği şekilde yapılmazsa böbrek iltihabı, kalp rahatsızlıkları gibi hastalıklara yol açabilir. Çocuklarda daha sık görülür. Eğer bağdemcikler çok sık iltihaplanıyorsa veya normal halinde bile rahatsız edici büyüklükte ise ameliyat ile alınmaları tavsiye edilebilir.

Hastalığın tedavisi antibiyotikle yapılırken hasta iyi şekilde dinlenmelidir. Yutması kolay yiyecekler ve bol sıvı tüketilmelidir. Hastanın bulunduğu oda yaz ise havalandırılmalıdır. Eğer kış ise havanın kuru olması durumunda oda nemli tutulmalıdır. Adaçayı veya tuzlu gargara boğazı rahatlatacak yöntemlerdir.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.