Aids Neden Olur? Tedavisi Var Mıdır?

Aids Neden Olur? Tedavisi Var Mıdır?

Modahocasi.Com Her Türlü Güncel içeriği kategorilere ayrılmış bir biçimde 2017 yılına özel olarak hazırlamış olduğumuz ve birbirinden güzel yazıları sizler için profesyonel editörler tarafından hazırlanarak sizlere sunduğumuz. Aktif değil çok aktif olan portalımıza hoş geldiniz. 2017 Modelleri ile 2017 resimleri saç modelleri mobilyaları modası stili ve devamındaki herşeyiyle Modahocasi.Com sizlerle...

Aids Neden Olur? Tedavisi Var Mıdır?

AIDS cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. HIV virüsü insan vücuduna girdikten sonra bağışıklık sistemini oluşturan hücreleri parçalıyor parçalamanın ardından ise bağışıklık sistemi çökertilmiş oluyor. Belirli bir süre zarfından sonra artık normalde hiç kimsede hastalık yapmayan virüsler bakteriler HIV pozitif olan kişilerde kolaylıkla enfeksiyona neden oluyor. Bunlara fırsatçı enfeksiyonlar diyoruz. Bunun süresi de ne kadar değişiyor 4–8 sene arasında diyebiliriz. Aslında insan testlerini yaptırmaz ise 4–8 sene boyunca kendisinde HIV virüsü olduğunu fark etmeden yaşayabilir. O vakit tehlike burada yatıyor kendinde HIV virüsü olduğunu bilmiyor bu yüzden de korumasız ilişkiye devam ediyor ve çevresine yayıyor böylelikle hıv virüsü ile enfekte olmuş insan sayısı artıyor.

aids-hiv

Aıds ve hıv karıştırılıyor aslında her hıv pozitif olan her insan aıds anlamına gelmez hıv 4-8 sene boyunca herhangi bir belirti vermeden devam edebilir sonrasında son dönemde belirli hücreler var o hücreler belirli seviyenin altına düştükten sonra artık fırsatçı enfeksiyonlar ortaya çıkmaya başlar gözü tutar beyni tutar akciğeri tutar vücudun her yerini tutabilir bu döneme yani en son döneme aıds deniliyor. Her hıv pozitif demek aıds demek değildir. Eğer hıv’ li kişi tedavi almaz ise sonunda aıds’ e varacaktır. Ölümcül olan aıds’ tir.

AIDS ‘in Nedenleri1

Hıv virüsü ile ilgili çeşitli çalışmalar var eskiden hastalar günde 9 tane hap içerlerdi şimdi bu 1-2 hapa kadar indi ve yaşam süresi eskiye göre çok fazla uzadı. Aıds eskiden öldürücü hastalıklar listesindeydi artık o listede değil kronik hastalıklar listesine kaydı. Yani beklenen yaşam süresi düzgün ilaç kullanılır ise 25-30 senelere kadar çıktı bu da eskiye göre çok iyi bir gelişmedir.

AIDS ‘in Nedenleri3

Yani kısaca şunu söyleyebiliriz aslında insanlar aıds’ten ölmüyor bağışıklık sistemini çökerttiği için çok basit bir grip enfeksiyonundan hasta yaşamını kaybedebiliyor. Yani önemli olan burda bağışıklık sistemini çökertiyor olması. Burada tanı çok önemli biz bunu bilmeden 8 sene ciddi anlamda etrafımıza bulaştırmış oluyoruz ve bir çok insanında bu hıv virüsünü kapmasına sebep oluyoruz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri başlıklı makalemizde jean pantolon moddelleri ve pantolon modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri modelleri, 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri fiyatları ve 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri örnekleri ve 2016 2017 Lcwaikiki Erkek jean Pantolon Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi:       Editör:admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.